« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (134)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Soome Võitja`03
Loetud: 5382 korda
17.08.2003 15:58 (Pia )

On alnud registreerimine näitusele FINW-03. Näitus toimub Helsinkis ja kohtunik on Inglismaalt. Soome on mõnes mõttes isegi lihtsam sõita kui Leetu. Hakake plaani pidama!


RE: Soome Võitja`03
17.08.2003 23:36 (zimma )

mis tingimused peavad olema täidetud, et oma koera Soome üldse lubatakse? (süstid, dokumendid jne)


RE: Soome Võitja`03
18.08.2003 01:06 (Pia )

Süstimine on nii nagu meiegi näitustele registrerimisel kord ette näeb. Eelmisest süstist ei tohi olla möödas enam kui 1 aasta. Dokumentidest on kõige tähtsam koera vet. pass ja tõend vet. arstilt, et tema juuresolekul olete andnud koerale (kuni 3 päeava enne Soome jõudmist) paelussi vastu tabletti.
Nii oli see igaljuhul möödunud aastal, kui nüüd vahepeal midagi muutunud ei ole.

Minul on alati igaks juhuks olnud välismaa näitustel kaasas ka tõutunnistus (originaal).


RE: Soome Võitja`03
18.08.2003 11:12 (Piret Rosumovski )

Kindlasti palun võtke Soome sõiduks kaasa ka veterinaarsertifikaat, mille koera/kassi vet.passi alusel väljastab EEsti Vabariigi Veterinaar- ja Toiduamet, kohalik büroo ehk näiteks kui elate Harju Maakonnas, siis tuleb see dokument võtta Harju büroost, kui Tartumaal siis Tartu büroost. Alati tasub ette helistada, kuid kolme aasta jooksul, kui oleme neid dokumente võtnud - ei ole see mingi probleem olnud....
Liigun pidevalt oma koertega välismaal, küll näitustel küll paaritustel, ja Soome nõuab küllalt tihti ka seda veterinaarsertifikaati koos ussirohu paberitega. See on tegelikult ainuke dokument , mis tõestab koera omamist sinu poolt: ei kehti vet. passi märgitu ega tõutunnistusele trükitu, sest kõik see võib olla ju aja jooksul muutunud. Meeles peab pidama, et see dokument (mis ei maksa midagi) tuleb võtta maksimum 10 päeva enne sõitu - varasemad ei kehti; osades piiripunktides märgitakse ka sellele sertifikaadile sissesõidu ja riigist lahkumise pitsati jäljend... Ei ole keeruline ja soovitan selle kõigil enne reisimist hankida, et vajadusel see esitada.
Loodan, et EU astumisega meie ja Soome vahel need probleemid lahenevad...


RE: Soome Võitja`03
19.08.2003 01:04 (Made )

Veterinaar- ja Toiduameti Piiriteenistuse andmetel (seisuga 19.08.2003.) ei ole koeraga Soome sõiduks veterinaarsertifikaati vaja. Kaasas peavad olema üle-eelmises (Pia kirjutatud) kirjas mainitud dokumendid. Ei ole vaja levitada vale informatsiooni!


RE: Soome Võitja`03
20.08.2003 15:56 (Piret Rosumovski )

Lugupeetud Soome koeraga sõitjad! Võtke see sertifikaat siiski kaasa, minu käest on seda küsitud SOOME pool, mitte Eestist Soome sõites... On tore kui see kord on muutunud, kuid kurb, kui Soome pool teisiti arvab ja te kaile jääte.
Samuti on vaja nn. ussikuuri paber vormistada spetsiaalsele Soome riigi poolsele etteantud formaadile. Seda saab ise printida interneti vahendusel ja osadel vet. kliinikutel on see ka juba eelnevalt olemas, et Teile täita, kuid kontrollige siiski eelnevalt üle. Reisime oma koertega pidevalt juba rohkem kui 3 aastat ja piiripunktide läbimine on veatu. Kuid vaidlused (soovitan seda mitte teha, vaid täita kõik välisriigi piiril esitatavad nõudmised) lõppevad reeglina Sinu kaotusega, sest selle riigi tolliseaduste tundmises jääme kindlasti piiriametnikele alla. Seda ka sel juhul kui seadus ja maks, mida palutakse Teil maksta on pehmelt öeldes tobe. Väike näide: November 2002, Valgevene piir Leetu: Saabus ametnik, kes teatas väga lahkelt, et just nüüd , 5 minutit tagasi, kehtestati riigist lahkumise maks 2 dollarit sõiduk.... Sul on kaks võimalust; kas maksta see tollipunkti kassasse ametliku tseki alusel või kuulutada see tobeduseks ja maksmata jätta. I variandi puhul sa lahkud riigist 2 dollarit vaesemana, teisel juhul lõppeb sinu Valgevene viisa ja sinu koju toomiseks ajab asju Eesti vabariigi Välisministeerium, kusjuures kinnipidamiskoha öö/päeva tasud jäävad sinu kanda.....
Kui nüüd järele mõelda, siis on Soome osades sadamates kontrollitud ka looma tingimusi reisimiseks autos (kas on vesi olemas ja soojal suvel peeti soovitavks ka konditsioneeri või kliimaseadme olemasolu sõiduautos, et selles väikese kubatuuri juures (kus palju klaasi pinda) loomal õhku jätkuks...
Piret Rosumovski


RE: Soome Võitja`03
11.09.2003 11:47 (Ernst Kern )

Võtta iga Rosumovski kirjutist vastavalt üle eelmise kirjutise (Made) viimasele lausele.Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Soome Võitja`03) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat