« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (133)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
Loetud: 5676 korda
21.08.2003 21:34 (Made )

Kui sul on selline mõte, et võiks olla ka mõne välisriigi bernhardiinikasvatajate tõuklubi liige siis tea, et selle mõtte teokstegemine ei ole üldsegi raske. Toon järgnevalt ära kolm võimalust.
1) Kui soovid saada Soome Bernhardiini Tõuühingu liikmeks, siis klõpsa sellises järjekorras: meie veebilehel Viidad/ (FCI ja kennelliidud) Soome/ Linkit/ Yhdistyksen www-sivuja/ Bernhardinkoirayhdistys ry./ Jäseneksi liityminen. Täida ankeet, maksa liikmemaks EUR 20.- ja liitumismaks EUR 3.-
2) Kui soovid Šveitsi Bernhardiinide Tõuklubi liikmeks saada, siis klõpsa nii: meie veebilehel Viidad/ (Bernhardiinid mujal maailmas) Šveits/ Accueil/ les liens/ www.barryswiss.ch/ vali keel, näit. inglise k./ Club Registrations. Täida ankeet, maksa maks.
3) Kui soovid saada Saksa Bernhardiinide Tõuklubi liikmeks, siis : meie veebilehel Viidad/ (Bernhardiinid mujal maailmas) Saksa/ vali keel (näit. inglise k.)/ membership application form. Täida ankeet, maksa EUR 50+15.- Kui maks on makstud ja klubi komitee sinu liikmeks registreerinud, oledki liige.


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
21.08.2003 22:48 (zimma )

Rumal küsimus aga milleks on vaja olla välismaa klubide liige?


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
21.08.2003 23:35 (Made )

Eks umbes samal põhjusel- miks meiegi tõuühingu liige. Odavam erinäitusemaks, jne. Pluss veel see, et paljud klubid-ühingud saadavad oma liikmetele koju ühingu ajakirja. Aga nagu koerapidamise juures üldse- materiaalset kasu ju ei ole. Rohkem on küsimus huvis ja lihtsalt tahtmises. Näiteks perekond Rähn on juba aastaid olnud Soome Bernhardiini Tõuühingus. Tegelikult olekski tore, kui nad meiega oma kogemust jagaksid ja sellest täpsemalt kirjutaksid.


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 09:30 (Katrin & Ülo Rähn )

Teiste maade Berhardiinide tõuühingusse liikmeks saada pole üldse raske. Tuleb kontakti võtta vastava maa TÜ sekretäriga. ( telefonid ja e-mailid internetist ) Tema kaudu saab maksta liikmemaksu ja oledki TÜ liige. Näiteks Soome Bernhardiini TÜ liige saab aastas 4 korda ajakirja, kus saab kogu info Soome bernade kohta, lugeda artikleid harjutustest, näitusetulemustest. Somme BTÜ korraldab igal aastal suvelaagri, kus toimub ka SERT-i õigusega erinäitus spetsiaalkohtunikule. Oleme Soome berhardiinide TÜ liikmed olnud hulk aastaid ja käinud ka suvelaagrites.


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 10:46 (Parandus )

Loe: spetsiaalkohtunikuga ! ! !


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 11:11 (Piret Rosumovski )

Lugupeetud Zimma,
Vastus sinu küsimusele on tegelikukt lihtne - nii nagu vastus ka küsimusele, et mida annab sulle Eesti Vabariigi kodaniku staatus?
Kuulumine kuhugi ei ole materjaalsete eelistuste baasil (odavamad näituse hinnad kehtivad küll vaid endistes NL-i riikides), sest oleme käinud nii Soome klubi erinäitustel (suvi 2003 Haversis, tulemus TP kutsikas,-pikakarvaline) kui ka osalenud Saksa klubi erinäitustel, klubiõhtutel, eritreeningutel ja maksmine on seal kõigile sama - oled sa klubi liige või mitte. Samuti registreerisin ma oma koera Maailmanäitusele Saksa Bernhardiinide klubi kaudu - märkides ära liikmelisuse ankeedis, kuid hinnad on kõigile võrdsed sellistel üritustel - oled sa liige või mitte. Pigem on liikmel kohustus maksta aastamaksu (see on ju ka loomulik, sest ülalpidamiskulud peavad laekuma liikmemaksudest) - nii et materjallsed eelistused ja vaid odavam näituse -maks ei ole küll põhjus liitumiseks....
Liitumine ühe või teise organisatsiooniga on siiski sinu suunitluste ja sotsiaalsuse väljendus - määramaks ära sinu eelistuste kvaliteedi ja saamaks osa antud organisatsiooni töö tulemustest.
Meie (Kennel Cyclamen Dianola) liitusime Saksa Bernhardiinide klubi tööga aastal 2001, sest infot, mis toimub tegelikult bernhardiini aretuse maailmas oli pehmelt öeldes võimatu saada: tegelikult rändasid ringi kuulujutud, et vaid meil on head bernhardiinid ja kõikidel teistel euroopas on suured ja lohmakad koerad, kes ei suuda liikuda..., et vaid meil on isusad väikesed emased......, et tuues Euroopast kutsika, pead maksma hiigelsummasid (ligi 50 000 krooni) ja keegi ei taha sind tunda ja sinuga tegeleda...., et vaid õige soovitaja olemasolul on võimalik uut verd aretusse tuua jne....

Kuna oman tööalaselt palju välissidemeid, mille olen ise endale loonud, otsustasime selle tee siiski ette võtta...
Väga head lingid bernhardiinideklubide kohta on WUSB'i (World Union of St. Bernard ehk Bernhardiinide Maailmaorganisatsioon) www.lehel. Selle kontor asub Saksamaal ja hakkama saab nii Saksa kui ka inglise keeles.
EEltööd, millise klubi liikmeks astuda, tegime interneti vahendusel ligi 8 kuud.
Olles eelnevalt külastanud Norra klubi, vaadanud ja uurinud sealseid kenneleid (Haimers, Numebamsen jne.), teinud uuringuid Soome klubide töös (Soomes 2 klubi, teevad üritusi ka koos, kuid ühel neist aretustöö, mille aluseks pärilikkuse seadused (Gregor Mendeli pärilikkuse seadused ehk geenid kannavad pärilikkuse koode teatavate seaduspärasuste alusel) ja peetakse tähtsaks puusauuringute tulemusi, samuti ei peeta õigeks nn. Mits'urinlikke paaritusi (ema-poeg, isa-tütar, õed-vennad), liini paaritused toimugu üle kolmanda põlve, vet. uuringuid arvestades jne. , otsustasime astuda eeltöö tulemusel Saksa bernhardiinide klubi liikmeks. Peale liitumist avanesid meile andmebaasid, mida saab kasutada aretusliinide jälgimiseks (sakslased on teinud puusauuringuid alates 20 saj. keskpaigast, samuti ka südame uuringud, silma uuringud jne). Peale puusauuringute kohustuslikuks muutmisel ja selekteerimise järel (aretusse lähevad vaid HD-A, HD-B, ja ka HD-C; sama süsteem ka Shveitsis) langes haigete puusadega koerte protsent (järglaste hulgas) 5 aasta jooksul ligi 60 %. Tänaseks on väga paljud kennelid oma aretusliinides juba selle haige geeni (kannab düsplaasiat) välistanud ja seega on sellistest kennelitest kutsika (loe tõumaterjali) toomine ühe riskifaktori võrra väiksem. Samuti tehakse tugevat tööd iseloomu säilitamisel, et agressiivseid koeri aretusse ei jääks on need vastavate testide tulemuste alusel ametlikult aretuskeeluga. Samuti on range vaatluse all koerte erinevad kehaosad:hambad, silmad (kui sügaval asetsevad, kui avatud on silmad külgedelt, alt), nina kuju (nina peab olema lai, pikk ja sügav - ehk karp, mitte peenike kolmnurkne koon), sest on täheldatud kopsupuudulikkuse ja ninakuju seost, näiteks on Ameerika päritolu/liinidega koertel hingamise tsükkel palju lühem kui õige ninakujuga koertel, ehk teisiti öeldes üks koer nagu hingeldaks häälekalt ja teine on vanarahu ise...; samuti on uuritud 30 aasta jooksul bernhardiinide südameid ja tehtud statistikat, sest 19 sajandi lõpus hakkasid aretustöö tulemusena domineerima suured, kaalukad koerad. Samuti on täheldatud, et bernade sabad on hakanud lühemaks minema ja see muudab berna kehakuju arvestades koerte tasakaalu tsentrit halvemuse poole (sabaga hoitakse tasaka


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 11:13 (Piret Rosumovski )

Nii tundub, et on mingi limiit kirjutistel, pool infot kadus ära... Pia, ehk leiad ülesse


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 12:17 (kass )

Va Piret Rosumovski

Loodan, et sul on eelviimasest jutust endal ikka arvutis koopia olemas. (pikkadest kirjutistest tavaliselt on hea hoida ka endal koopiat - kunagi saab ju jälle kasutada kasvõi lõike sellest)

Limiit foorumi tekstidele on tegelikult 10 korda eelsaadetud tekstist suurem. Kuid millegipärast (oletatavat põhjust on raske hinnata) ei ole Sinu teksti siia paraku rohkem tulnud.

Just ise proovisin, et võtsin sinu teksti ja kopeerisin seda 10 korda ja kanne tuli siia foorumisse edukalt kohale (mille ka siit kustutasin-et mitte reostada foorumit).

Proovi võimalusel oma tekst siia uuesti saata.

Head soovides,


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
26.08.2003 14:49 (Piret Rosumovski )

Seda koopiat ei ole ja püüan nüüd lühidalt kirjutada, mis mul veel plaanis ütelda oli: tahtsin anda ülevaate antud hetkel toimivatest hindadest, kui plaanitsete tuua kutsikat (loe tõumaterjali) Euroopast:
Kutsikas Saksast 700-950 Euro't
kutsikas Shveitsist 1300-1500 Euro't
kutsikas Taanist 8000 taani krooni
Kutsikas Norrast 7000 norra krooni
kutsikas Belgiast 1000 Eurot
Kutsikas Hollandist 900 - 1200 Eurot
Kutsikas Austriast 750-900 Eurot
Kahjuks ei ole küsinud/pakutud kutsikat Soomest, Rootsist ja neid hinnatasemeid saab teada kindlasti kohalikest klubidest.
Soovitan igal toojal uurida välja millised suunitlused on antud maa/klubi/kenneli tõuaretuses esmajärjekorras, kas on kohustuslikud vet.uuringud, kas toimib komisjoni süsteem aretusloomade valikul jne. sest pirkond kuhu koer tuuakse on väga tundlik ja vigade ilmnemisel täiskasvanuna, eriti kui Tooja ei pea õigeks teisi aretajaid selle koera suguvõsas peituvatest pärilikest ilmingutest või konkreetse koera suurtest vigadest , teavitada on mõne aasta pärast juba palju koeri selliste vigadega (näiteks vale hambumus: etteulatuvate alumiste hammastega, mis on osutunud dominantseks ..).
Arvan, et nii mõnigi on ära hirmutatud sellest kutsikate toomise mõttest Euroopast ja eelkõige Shveitsist, sest on ju osad kasvatajad (loe koerte omajad), kes näeksid parema meelega, et vaid neil oleks võõraverelised koerad ja kõik ülejäänud vaataks neid suu ammuli ja vaid kiidaksid takka.... Sorry, kui keegi end ära tundis....
Ja seepärast on igaüks, kes hakkab valdama informatsiooni ja võrdluspilti siin toimuvast üldiste Euroopa/Maailma suundade ja suunitluste taustal ebameeldiv persoon, sest purustab nii hoolikalt sepistatud maailma, mis ehitatud toomist arvesse võttes...
eriti kui ta julgeb sellest veel valjul häälel teistelegi rääkida.. Oli ju sama kinnine süsteem meil NL-i ajal, kui kõik mis väljaspoolt tuli oli juba ette hukka mõistetud ja me tundsime ennast nii kaitstult ja turvaliselt ja toredalt.... kuini see kolinal seebimullina lõhkes ja maailma mitmekesisus ka meie õuele jõudis. Enne aga naersime ühiselt poliitiliste satiiride üle, kus tugevaimat vastast alavääristada püüti.......seda kõike elimineerimise eesmärgil..
Minu poolt jõudu ja jaksu, kes julgevad sellest ringist välja murda ja oma materjali ise koju tuua - see ei ole nii raske kui räägitakse ja nii kallis kui tahetakse välja näidata...
Jõudu Teile
Piret Rosumovski


RE: Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda
27.08.2003 00:41 (Made )

Ma vaid märgin, et mina ei tunne küll ühtegi meie koerakasvatajatest, kes hirmutaks potensiaalset välisriigist koeraostjat sealt koera mitte tooma.Vastupidi. Aastaid tagasi ärgitasid ka mind selleks meie kogenud kasvatajad. Nii, et kui jõudu, tahtmist ja pealehakkamist on- tooge vaid! Kuidas saakski keegi selle üle kurb olla. Kuid seda peab siiski ütlema, et elusolendiga ei ole iial garantiid, et temast kasvab ideaalne näituse- ja aretuskoer. Olgu ta ostetud missugusest riigist tahes.
Kurb on näha sellist suhtumist- kõik, mis on tehtud enne mind ja minuta on vale, omakasupüüdlik, kolklik,jne. Kurb.
NB! Vaadakem ka pealkirja ja püsigem teemas.Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Kasuta võimalust ka välisklubide liikmeks astuda) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat