« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (134)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Kuidas karistada koera?
Loetud: 4735 korda
28.08.2003 22:11 (Liia )

Foorumi alateemas"Kasulikke näpunäiteid kutsika ostjale" oli ühes kommentaaris lause"peremees ei karistanud oma koera".Kuidas teie oma koera karistate?


RE: Kuidas karistada koera?
28.08.2003 23:16 (zimma )

Loen "moraali" olenevalt olukorrast kas siis hästi vaikse ja kurvema hääletooniga või kõva ja kurja häälega. Vahel harva nt siis kui kutsikana kätest hammustama kippus siis sai vastu koonu ka. Üldiselt füüsiliselt püüan mitte karistada. Heaks abivahendiks on ka rulli keeratud ajaleht.


RE: Kuidas karistada koera?
28.08.2003 23:33 (nublu )

mina ikka arvan, et koera karistamine pole õige tegu, eriti just füüsiline karistamine. võib ju nii sattuda hoop valesse kohta või koerale jäädavalt kartust peremehe suhtes sisendada. Ise olen koera ainult turjast sakutanud ja sedagi suhteliselt õrnalt. kusjuures mõjus väga hästi. samuti olen kasutanud hääle mõju - rääkinud väga range või noomiva tooniga ja koer mõistab seda väga hästi.

ahjaa, koertekoolis on saadud võõra käest maiuse võtmise eest mõne ninanipsu , rohkem võõra inimese käest ei kiputa midagi võtma.


RE: Kuidas karistada koera?
29.08.2003 11:09 (Huviline )

Kui peremees on kindlalt koerast VAIMSELT üle - st karjajuht siis piisab sageli ühest pilgust. Samas ei ole see karistamine, sa lihtsalt ütled koerale kus tema koht.
Miks karistada koera? Mida ta on teinud? Näitusel urises teise koera peale? Kui koer ründab teist koera või uriseb on omanikul jäänud oma ülesanded täitmata. Karja peab kaitsma karjajuht, seega peremees. Kui mõni koer tuleb teie koera ahistama peate olema ise vahel ning teisele koha kätte näitama (olen oma koera kaitsnud nii kauka kui rotika eest). Kui peremees ei saa hakkama tuleb oma koer appi. Sellega saab su koer kindlustunde, et SINA oled alati hea ja tema jaoks olemas. Sina oled see, kes ka näituseringi ääres teda vajadusel kaitseb - st ei ole mõtet ise lärmi lüüa. Miks koer urises näituseringis teise koera peale? Kas ta kartis teise rünnakut (teine koer vahtis teda pingsalt) ning ennetas seda, kas teine koer tuli temale liiga lähedale (kus olid omaniku silmad???). Seega karistage end mitte oma koera, kes käitus karjajuhile kohaselt ning kaitses karja - teid.

Miks karistada näiteks kutsikat? Liiga tihti näen olukorda kui kutsikale karjutakse EI EI EI!!! Lõpptulemuseks on õnnetu koer, kes istub nukra näoga julgemata midagi teha. Kõige õigem on ignoreerida nö vale käitumist ning julgustada õiget. Kutsikas närib midagi. Selle asemel, et karjuda EIIII (mille tulemuseks võib lõpuks olla asju peitev ja arg koer) võtke mänguasi ning meelitage koer sellega tegutsema. Samal ajal vaikselt likvideerige 'vale' ese silmapiirilt.
Kutsikas pissis tuppa. Ja mis siis, ta on ju kutsikas ja kust ta peakski teadma, et see ei ole lubatud! Vana hea nipp pista nina sisse, laks ja õue. Iial, mitte iial ära tee nii. Taas võib tulemuseks olla õnnetu koer, kes kõnnib ringi jalad ristis julgemata kuhugi oma häda teha - see ei ole ju lubatud!! Kuts teeb loigu - las teeb. Ära tee sellest välja. Vaikselt nii et kuts ei näe korista 'õnnetus' ära ning ela rahulikult edasi. Kui kuts juhtub häda õue tegema kiida nagu kukuks taevas alla. Loomulikult tahab ta järgmiselgi korral kiitust saada ning peagi saab aru mille eest see tuleb - õues käimise eest. Ja ongi olemas üks korralik julge kutsikas, kes rõõmuga lippab välja oma hädasid tegema.

Mõtle nüüd läbi olukorrad kui sa oled oma koera karistanud. Olid need ikka asja eest? Kas koer sai aru miks sa järsku 'segi keerasid'?Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Kuidas karistada koera?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat