« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (148)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - kuri bernha
Loetud: 5106 korda
16.10.2003 18:26 (anti )

minul on kodus 1a isane bernha .
probleem järgmine et see koer kuulab mind täielikult 100%minu naist ainult siis kui on tuju viimati ta isegi hammustas naist kui see keelas tal esikust tuppa tulla ta on päev aega aias öösel magab esikus kuid toas ei käi kunagi meil on ka 2 last keda ta hammustand ei ole ja hoiab neid poiss4a ja plika 6a
sooviks teada kuidas peaks mu teised pereliikmed käituma kui koer nende söna ei kuula ja kipub siis urisema kui keegi teine peale minu teda kamandab ma ei ole selle koeraga koolis käind aga olen teda ise kodus õpetand kuulab käsklust siia istub lamab käib ilma rihmata körval

RE: kuri bernha
16.10.2003 21:23 (Liia )

Kui ta respekteerib sind kõige rohkem,oled talle karja juht,siis pead sina sellisele võimu haaramisele lõpu tegema.
Provotseeri selline olukord,kui oled ise kõrval ja keela,ära luba uriseda või isegi hammustada mitte kedagi.
Kui koer peab yhte pereliiget karja hierarhilises astmes madalamal positsioonil olevaks kui end,siis hakkab ta ilmselt vaikselt aste-astmelt yles liikuma ja enamasti kelle peal võimu hakatakse näitama on lapsed või vanemad inimesed.
Kas koeral on yldse keelatud tuppa tulla või ei luba ainult sina teda tuppa?Järsku naine natuke kardab teda?
Igal juhul tuleb sellele otsustavalt lõpp panna ja kohe.

17.10.2003 18:49 (Anti )

Ei karda ta teda midagi. Urisemised ja hammustamised (nt. sinikaga lõppenud) on ta koerale andeks andnud. Ainult näiteks käsutab ja kamandab koera vahest käekotiga vehkides, kurja hääletooniga ja jalgu trampides eemale, et ta oma ilaste mokkadega ei määriks, kui naine näiteks puhaste riietega hoovist tööle läheb. Seepeale koer uriseb tigedalt ja täiesti nagu näitab võimu. Samas ta on tõesti ka kuri võõrastele. Töömeeste seast valis ta meie arust kõige sõbralikuma ja sümpaatsema mehe ja muudkui urises/lõrises ta peale.

17.10.2003 18:58 (Anti )

Koeral on keelatud jah tuppa tulla ja keegi ei luba teda tuppa, sest päev läbi on ta õues ja tuppa tuleb ta esikusse magama. Samas on üle ukseläve temaga elutoast-köögist pidevalt suheldud. Ta pidevalt nihkub üle ukseläve cm-cm järel ja pidevalt kamandatakse ta tagasi.

17.10.2003 21:06 (Pia )

Teie koer tunneb vajadust sõbraliku suhtlemise järele. Kõik muudkui kamandavad, käsutavad, tõrjuvad eemale, riidlevad. Ka kuts hakkab samamoodi käituma nagu tema peregi. Varuge endale ühed sellised rõivad, mis võivad saada ilasteks ja karvasteks ja kutsuge ta enda juurde ning las ta olla Teie vastus, hoidke tal ümbert kinni ja sügage teda. Berna vajab kohutavalt sellist füüsilist lähedust. Et aga hommikul puhaste riietega tööle saada, tuleks teda harjutada enda kõrval käima. Ta saadab teid väravani ja kui olete läinud, tuleb oma kohale tagasi.
Berna, nagu iga teinegi koer, vastab armastuse ja sallivusega ainult siis kui teda armastatakse ja sallitakse!

17.10.2003 21:11 (Liia )

Järsku tasub kotiga vehkimine ja jala trampimine mõneks ajaks ära unustada?Ma ei tea, kas see on tõu eripära ,aga bernadele ei meeldi liiga energiliselt kõndivad ja zestikuleerivad inimesed(tegelikult kõikidele koertele).Osad koerad võtavad seda nagu agressiooni.
Õpeta koer istuma kui välja lähed (järk-järgult eemaldudes) ja anna preemiat,et ootas.Või kui ta on liiga püsimatu,viska krõbinaid või väikseid vorsti tykke maha.Koer harjub kas ootama istudes kuni preemia tuleb või teisel juhul hakkab otsima maiust.
Ehkki inimesed ja koerad elavad yhes maailmas, oleme just kui erinevatest dimensioonidest.Koer ei mõtle nagu inimene ja teda võivad ärritada lõhnad,mida meie ei tunne,koerale aga on see just nagu löök nina pihta.
Koera võiks ikka tuppa lasta ja kui elad asustatud kohas, tasuks tänavatel jalutada temaga(õpib vastutulevate inimeste suhtes sõbralik olema).Koeraga aja veetmine tugevdab teie kahe kontakti,samuti õpid koera paremini tundma :)

17.10.2003 22:30 (Merle )

Soovitan Teil ,Anti, lugeda järgnevat juttu,ehk siis mõistaksite Teie ja teie pere oma koera paremini!

KIRI KOERALT

Minu nimi on Max ja ma sooviksin sosistada midagi Sinu kőrva. Ma tean, et teie, inimesed, elate kiiret elu. Mőned käivad tööl, teistel on lapsed kasvatada. Tundub, nagu te alati tormaksite kuhugi, sageli liigagi kiiresti, märkamata tőeliselt suuri asju selles elus. Vaata mind nüüd, kui Sa seda kirja loed! Vaata, kuidas minu tumepruunid silmad Sind jälgivad. Need on natuke tuhmid, kuid see on tingitud vanusest. Hallid karvad on hakanud ilmuma minu pehmetele mokkadele. Sa naeratad mulle, ma näen armastust Sinu silmades. Mida Sina näed minu omades? Kas Sa näed hinge, sisemist tuld, mis armastab Sind nii nagu ei keegi teine siin maailmas. Hing, mis andestab Sulle kőik vead ja puudused ainsa hetke eest Sinu väärtuslikust ajast. See on kőik, mida ma palun. Peatu hetkeks, vaid mőneks minutiks ja ole koos minuga. Nii palju kordi oled Sa kurvastanud lugedes teistest minutaolistest, kes on lahkunud. Mőnikord me sureme noorelt ja kiiresti, mőnikord nii järsku, et Su süda on lőhkemas. Mőnikord me vananeme aeglaselt Su silme ees ja Sa ei paistagi märkavat kuni päris lőpuni, kuni vaatame Sulle otsa hallide koonude ja kaega varjutatud silmadega. Kuid armastus on alati seal, ka siis kui vajume sellesse pikka unne ja jookseme neil kaugetel radadel. Ma ei pruugi siin olla homme, vőib olla olen lahkunud juba järgmisel nädalal. Ühel päeval pühid Sa silmadest selle vee, mis tekib sinna, kui Sinu hinge täidab sügav valu ning oled enda peale vihane, et Sul ei ole ‘veel ühte päeva’ koos minuga. Kuna ma armastan Sind nii väga, puudutab see kurbus mu hinge ja teeb haiget. Meil on praegune hetk – koos. Tule, istu siia pőrandale minu kőrvale ja vaata sügavale mu silmadesse. Mida Sa näed? Kui vaatad hoolega ja küllalt sügavale saame me rääkida – Sina ja mina, südamest südamesse. Tule minu juurde mitte kui ‘Alfa’ vői ‘Treener’ ega isegi ‘Emme vői Issi’, tule nagu elav hing, silita mu kasukat ning lase meil vaadata sügavale teineteise hinge. Ma vőin Sulle rääkida kui lőbus on püüda tennispalli vői jutustada midagi endast, ehk isegi elust üldiselt. Sina otsustasid vőtta mind oma ellu (ma loodan), sest soovisid kedagi, kellega jagada just kőike seda. Keegi Sinust nii väga erinev, siin ma olen – koer, kuid siiski elusolend. Mul on tunded ja meeled ning minagi mőistan meie maailmade erinevust. Ma ei arva, et Sa oled ‘koer kahel jalal’, ma tean, kes Sa oled. Sa oled inimene koos kőigi oma naeruväärsete mőtete ja tegudega, kuid ma armastan Sind siiski. Tule, istu koos minuga pőrandal. Sisene minu maailma ja lase ajal peatuda kas vői ainult veerand tunniks. Vaata sügavale mu silmadesse ja sosista mulle kőrva. Räägi oma südame ning tunnetega ja ma näen tőelist Sind. Meil ei pruugi olla homset ja elu on oi kui lühike.

Sinu Max (ja kőik teised koerad)

20.10.2003 11:18 (huviline )

Iga 'halva' koera taga on halb peremees.

Kas su koer on su naisele 'pähe astunud'? Kas nad ei saa üksteisest aru? Kas koer on ära tüüdatud? Kas koer kardab seda inimest? On palju palju tegureid, mis panevad koera selliselt käituma. Antud juhul on interneti teel võimatu midagi kindlalt öelda.

Sinu jutust saan aru, et koeraga tegeled peamiselt sina. Ta teab, et sinuga on huvitav, sind on tore kuulata, sest sa teed pai. Kui sa midagi ütled siis nii see ka on - sina oled usaldusväärne. Lapsed on lapsed ja ta teab seda - need väikesed naljakad inimesed. Kui lapsed ei ole koerale liiga teinud teab ta, et nendega on tore ja olgugi, et nad on sellised väikesed on nad inimesed, kelle sõna maksab. Nüüd tuleb sinu naine - kord ta karjub, siis vehib kotiga, siis teeb pai. Koer ei usalda teda, ta ei pea teda endast tähtsamaks, pigem vägagi imelikuks ja ka natuke ohtlikuks.

Kujuta ette situatsiooni kui sa lähed näiteks tööle ja sinu kolleeg karjub su peale iga kord kui a teda näed. Ühel hetkel viskab ikka silme ees mustaks küll! Olgu siis tegemist ülemuse või alluvaga, tahaks selle nätaka ära anda.
Nüüd mõtle kuidas tunneb end sinu koer. Temal ei ole ka võimalik töökohta vahetada, ta talub päevast päeva näägutamist, vehkimist, käsutamist. Millal temal üle viskab? Juba viskas....

Selgita oma naisele kuidas anda koerale käskluseid - rahuliku tooniga, ühesõnalisi, käsu täitmisel kiita. Las su naine toidab koera ja tegeleb temaga rahulikult. Kui tekib usaldus kaovad probleemid. On palju palju viise, kuidas näidata koerale, kes on peremees. Mitte ükski neist ei sisalda koera peale hääle tõstmist, tema rihmast tirimist, löömist. Internetis on õpetused ilusti olemas, seega ei hakka ma neid siia ka lisama. Lihtsalt - näidake terve perega oma koerale, et tal on kodus hea ja turvaline olla. Käituge temaga kui pereliikmega!

Miks talle ei meeldinud see üks mees? Raske öelda... Kui koerale ei meeldi üks kindel inimene tuleb põhjust otsida just inimeste poolelt. Kas näiteks sama värvi jopega mees narris ted kunagi teiselt poolt aeda?? Mis pani su koera nii käituma? Mõtle koera vaatenurgast ja ütle siis meile ka....

Ära unusta, et sina võtsid omale sellise koera, kes ajab karvu ja ilastab. Tema ei saa oma välimust muuta, sina valisid ta sellisena nagu ta on. Armasta teda sellisena nagu ta on....

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - kuri bernha) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat