« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - soome võitja näitus
Loetud: 4573 korda
27.11.2003 19:27 (zimma )

kohtuniku muutus on ka bernadel sellel näitusel - Jack Bisphami (Inglismaa) asemel tuleb keegi teine.
ametlikult lehel

http://www.kennelliitto.fi/voittaja2003/sun_51-55.html


RE: soome võitja näitus
27.11.2003 22:05 (Pia )

Kahjuks on see tõsi, mida zimma räägib. Suur tõenäosus on see, et asenuskohtunik saab olema soomlane. Keegi, kellel hetkel tööd pole.

Möödunud aastal Soome Võitjal hinnanud soomlanna, pr. Nygard ei pidanud talle näidatud bernadest mitte kui midagi. Ei ilmnenud ei W ega JW ja seda nii pikkades kui lühikestes. Nii hull olukord muidugi ei olnud, et niiviisi hinnata. Äärmiselt kahju, kui kordub sama, mis läinud aastal.

Arvata on, et selle aasta näitusele registreeritud bernade arv (16 l/k, 18 p/k) oli tingitud ka võõramaalasest kohtunikust. Möödunud aasta kohtunik tõi kohale vaid 1/3 sellest, mis tänavu.

Igaljuhul pöidlad pihku, sest Eesti ja meie bernad on "Soome Võitja`03" igaljuhul esindatud!


RE: soome võitja näitus
28.11.2003 13:42 (Pia )

Oleme saanud uut informatsiooni: sir Jack Bisphami asendab sir Jean Lanning Inglismaalt.


RE: soome võitja näitus
10.12.2003 12:22 (elen )

mis koer see võitis seal Soomes, oli see eesti koer?
Kas pilti ka on?


RE: soome võitja näitus
10.12.2003 12:42 (Galli )

Ootan ka huviga meie osavõtjate muljeid sellelt näituselt!


RE: soome võitja näitus
11.12.2003 01:12 (Made )

Käisin minagi Soome Võitja näitusel. Seekord ilma koerata- vaid teistele kaasa elamas. Sõitsime Soome ja tagasi laeval nimega Rosella. Veetsime laevasõiduaega mõnusalt kohvikus, kus sõbralikult pea` teineteise kõrval põõnutasid ka avaisased bernad Axberna Norman ja Axberna Monsenjöör. Kohvikukülastajatel oli nende vastu teadagi väga suur huvi ja imetlus.
Laupäeva veetsime meie tõuühingu liikme, soomlanna Anne Härköneni juures. Põnev ja õpetlik on kuulata sellise kaua-aegse ja suure kogemustepagasiga bernakasvataja juttu.
Näitusest. Kohtunik oli eestlasele suhteliselt eksootilisest paigast- Inglismaalt. Teades selle maa bernat- kitsam pea, keskmisest rohkem musta näos- oli meil veidi kahtlust hinges, et kuidas siis talle meie bernad meeldivad. Meeldisid küll! Kõik Eestist pärit bernad said roosad lindid ehk hinde "Suurepärane".
Ja teate- sai kinnitust tõsiasi, et meil ei ole mingit põhjust siiani Eestis tehtud aretustööd häbeneda. Vastupidi! Meil on uhkustundeks põhjust!
Tagasitee oli aga üle tormleva mere. Tuule kiiruseks teatati 25 m/sek ja laine kõrguseks 3 meetrit. Laev kõikus meeletult ning pani inimeste närvid ja seedeorganid päris proovile. Koerad aga- sel ajal, kui Monsenjöör nägi kohvikuvaibal unenägu möödunud näitusepäevast, püüdis Norman igatmoodi ühe kollipreili tähelepanu võita. Koertel ju omad asjad ajada.


RE: soome võitja näitus
14.12.2003 10:25 (Piret Rosumovski )

On tore, et järjest rohkem eesti koeri on hakanud Soome Võitja näitusel osalema...
Ise oleme käinud seal juba kolm aastat järjest. Õhkkond on sealsel näitusel märksa rahulikum kui sisenäitustel Eestis - arvatavasti mõjub üliavar ruum (suur näituste kompleks) ja oskuslikult paigaldatud ringide süsteem (suured tõud kohtadesse, kus on ümber palju ruumi, hea juurdepääs, et koerad ei peaks ootama näitusekorda pead-jalad koos, ümber ringide seljatugedega pingid osalejate/pealtvaatajate tarvis, kus vaadata ja oodata...).

Kui registreerisime oma koerad sellele näitusele, siis kindla teadmisega, et kohtunik on ipärit Suur-Britanniast(vale oleks öelda inglane sest ükski S'otlane või Wales'lane või Iirlane ei soov, et teda inglaseks peetakse - nagu ka meie ei soovi, et meid Baltikumi riigi esindajaks peetakse - pealinn Riia)i. Suur-Britannia peab ennast pikakarvalise bernhardiini loojaks (mille kohta tegelikult ajaloolised andmed puuduvad) ja aretustöö käib neil käsikäes nii Shveitsi kui Saksamaaga - veendusime selles selle aasta Bernhardiinide Maailmanäituse WUSB eelõhtul peetud vestlustel Belgias, St Truid'is Suur-britannia esindaja S'hotlase Pat Muggleton'i ja Shveitsi esindajate Roland Hans'u ja Mr. Leger'iga. Samuti ei saa öelda, et Suur-Britannias on berna tüüp, kus näos palju musta või kitsas pea (vaadake nende interneti - kodulehti), see oleks sama kui öelda, et meie bernadel on vaid suur pea ja väga niru luustik, koos olematu tagaosaga... see ei oleks õige, kui üksikisendite põhjal üldistusi tehakse.
Tugevatel aretajatel, sel saarestikul, on väga ilusad bernhardiinid, selged värvi üleminekud, puhtad valged koonud koos selgepiiriliste ninapeeglitega jne...
Suurepealiste (ülisuure pealiste) bernade aretusest loobuti juba 15-20 aastat tagasi (info: märts 2003, Nõo seminar, ettekanne Werner Schmid - Wusb'i erikohtunik ja aretuskomisjoni esimees Saksamaal) - bernhardiini pea peab olema proportsioonis tema keha mõõtmetega.
Nii oli ka selle kohtuniku Mrs. Leanning'u eelistuseks hästi liikuv (!!!! see oli võitja kriteerium) proportsionaalne bernhardiin. Suur loom, peab olema ka hea liikuja....

Loomulik oli ka see, et Suur-Britanniast pärit kohtuniku juurde ei olnud registreeritud mitte ühtegi Rootsi koera (seal on selge Ameerikaliku tüübi eelistus), samuti puudusid ka Soome ja Norra samatüübilised koerad.

Mõlemad võitja koerad olid ilusad isendid - ei mingit proportsioonist väljas suurt pead või kitsast laupa koos olematu peaga või musta näos.
Pigem oli isane Beatricen Vihtori(Tsempioni klass, Soome aretus, omanik Virpi Pihlaja) heleda poolsem koer, mitte punase toonilt vaid valge ülekaalult.
Emane Võitja (11 kuune Saksa/Shveitsi aretus) Chantal von der Wehnder Warte, kes võitis ära nii Juuniorid (Soome Juunior Võitja 2003) kui ka kõik muud vanuse ja Tsempioni - klassid (Soome Võitja 2003, + Soome Tsempioni ootel tiitel) ei ole samuti ei kitsa pea ega ka tumeda, musta näoga (nägu pigem punane kui must vt. www.bernhardiin.com). Fantastiline liikuja, seda on ka ta ema Saksamaal...

kurb, et sel lehel ei ole pilte võitjaist, et võiksite ise kirjutatus veenduda.
Loodan, et järgmise nädala jooksul saan Soome kaudu pildid Võitja-koertest. Võite neid näha siis rubriigis Näitused, lehel www.bernhardiin.com
ELENILE:
Üks Võitja-koer(FIN JUN WINNER 2003, FIN WINNER 2003), emane, 11 kuune, Chantal von der Wehnder Warte on Eesti koer, kuid sündinud Saksamaal. Elab nüüd kennelis CYCLAMEN DIANOLA

Loodan, et järgmisel aastal on Eestist juba rohkem osalejaid, sealne näitusekultuur on märksa kõrgem kui meil siin ja sellist kogemust on hea omada...

lugupidamisega
Piret Rosumovski Kennel CYCLAMEN DIANOLASaadan vastuse (INFO JA TEATED - soome võitja näitus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat