« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Lemmikloomadega reisimise kord
Loetud: 5498 korda
31.03.2004 11:27 (Pia )

Juulist muutub Euroopas lemmikloomadega reisimise kord
29.03.2004 | Maris Siilmann, Lemmik.ee

Lemmikloomade sissetoomine Euroopa Liidu riikidesse ja reisimine liidu territooriumil ühtlustatakse alates 3. juulist 2004, mil jõustub Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EY) N:o 998/2003. Seal on kirjas reeglid, milliseid tuleb järgida lemmikloomade transportimisel nii liidusiseselt kui ka importimisel väljapoolt EL-i riike.

Suurim muudatus saab olema kohustusliku ID-märgistuse olemasolu nõue, milleks on siis kas selgelt loetav tätoveering või mikrokiip (kui kiip ei vasta ISO 11784-standardi või ISO 11785-standardi lisas A märgitule, peab omanikul endal kaasas olema vastav lugemisseade). Alates 3. juulist 2011 aktsepteeritakse ainult mikrokiipi. Kolmandatest riikidest sisse toodavatele loomadele peab olema tehtud marutaudivastaste antikehade veretest. Lisaks koertele ja kassidele puudutab antud määrus ka tuhkruid.

Reisides koerte, kasside või tuhkrutega ühest EL-i riigist teise, peab loom olema märgistatud kiibi või selgelt loetava tätoveeringuga ning ta peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu rahvusvahelise tunnustusega (WHO) inaktiviseeritud vaktsiiniga, mis sisaldab vähemalt ühte vastuaineühikut annuse kohta. Loom peab olema märgistatud enne vaktsineerimist. Lemmikloomal peab olema EL-i lemmikloomapass (siniste kaante ja Euroopa Liidu embleemiga), kus kirjas omaniku andmed, looma tundemärgid ning märkmed vaktsineerimiste kohta. Seega kehtivad täna kasutusel olevad vaktsineerimispassid alates 3. juulist vaid siseriiklikult ning välismaale sõitmiseks tuleb loomale vormistada uus dokument.

Loomade importimisel väljapoolt EL-i riike peavad nad olema märgistatud kiibi või selgelt loetava tätoveeringuga ning nad peavad olema vaktsineeritud marutaudi vastu. Lisaks peab olema tehtud marutaudivastaste antikehade test ning antikehade hulk veres peab olema vähemalt 0,5 ky/ml. Laborid, kus nimetatud test teha tuleb, määratakse igas riigis eraldi (Soomes näiteks EELA, täielik nimekiri ametlikest laboritest on saadaval internetist http://forum.europa.eu.int/irc/sanco/vets/info/data/lab/lab.htm). Testi tegemiseks vajalik vereproov tuleb võtta vähemalt 30 päeva pärast vaktsineerimist, kuid mitte hiljem, kui 3 kuud enne reisi. Kolmekuulist tähtaega ei rakendata loomadele, kes on pärit EL-i riigist ning kes on testitud enne välisreisi – näiteks koerad, kes lähevad näitusereisile Venemaale või teistesse idapoolsetesse riikidesse. Lisaks peab loomal olema riikliku veterinaararsti poolt väljastatud tõend, kus kirjas, et loom vastab kõikidele nõuetele (märgistus, vaktsineerimine, antikehade test).

Nn marutaudivabadest mitte-EL-i riikidest pärit loomade suhtes rakendatakse samasuguseid nõudeid, kui EL-i siseseks reisimiseks ja antikehade testi ei nõuta. Nendeks riikideks on teiste hulgas Norra, Island ja Šveits, see nimekiri saab hiljem täiendust.

Rootsi, Iirimaale ja Suurbritanniasse reisides jäävad üleminekuperioodiks (arvatavasti 2008. aastani) kehtima praegused nõuded (muuhulgas peab koer 6 kuud enne riiki sisenemist elama EL-i kuuluvas riigis) ning sinna pääsemiseks peab ka EL-i riikidest pärit olevatel koertel olema tehtud marutaudivastaste antikehade test. Ajavahemik, millal testi jaoks vajalik vereproov peab võetud olema, on iga riigi enda määrata ning see on nö tavatesti ajast erinev. Kehtima jäävad ka Rootsi ja Suurbritanniasse reisimisel puukide (toimeaine acaricide) ja Echinococcus multilocularis‘e (toimeaine praziquantel) vastase ravimikuuri ning Soome reisimisel Echinococcus multilocularis‘e (toimeaine praziquantel) vastase ravimikuuri nõuded koos vastava veterinaartõendiga. Rootsi reisimisel ei nõuta alates 3.7.2004 enam leptospiroosi ja koerte katku vastu vaktsineerimist ning reisi registreerimist Jordbruksverketsis; Suurbritannia nõuded teatud piiriületuspunktide kasutamise jms kohta jäävad endiselt kehtima.

Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EY) N:o 998/2003 on avaldatud Euroopa Liidu ametlikus lehes L 146, 13.6.2003, s. 1. Internetist leiab antud määruse soomekeelsena aadressilt http://europa.eu.int/eur-lex/pri/fi/oj/dat/2003/l_146/l_14620030613fi00010009.pdf

Veel on otsustamata EL-iga liituvate riikide marutaudistaatus (kas neile hakkavad kehtima praeguste EL-i maadega samad reeglid või lisandub neile siiski karantiin) ning kolmandest riikidest pärit olevate alla 3 kuu vanuste kutsikate importimise nõuded. Lisainfo avaldatakse ajakirjas KOER ja Eesti Kennelliidu kodulehel niipea kui võimalik.

Artikkel on koostatud Soome Maa- ja Metsätalousministeriö kodulehel www.mmm.fi ning Rootsi Jordbruksverketsi kodulehel www.sjv.se avaldatud materjalide põhjal.


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
10.04.2004 13:34 (Made )

30.märtsil 2004 otsustas Euroopa Komisjon oma määrusega nr. 592/2004 , et Euroopa Liiduga liituvatest uutest riikidest pärit koerad- kassid- tuhkrud saavad liikuda EL riikide vahel võrdselt seni EL liikmesriikidega alates 03.juuli 2004. Ehk uutele liituvatele riikidele, sh. Eestile, anti staatus, kui marutaudiohutu riik.
Sellega lõppes siis meie senini teadmatuses olemine ja koos selle seadusega said selguse ka järgmised asjaolud:

1) EL riikide vahel saab Eestist pärit koer liikuda vabalt, kaasas vaid EL koerapass ja kehtivad vaktsineerimised.
2) EL piiridest koeraga välja minnes (näit. Venemaale, Ukrainasse, Valgevenesse) peab koeral EL (ehk koju) tagasi tulemiseks olema tehtud vere antikehade test EL poolt tunnustatud laboris. Hetkel siis lähim Soomes, kuid suure tõenäosusega saab lähiajal tunnustatuks ka Tartus olev labor. Testi võib teha vaid üks kord koera eluea jooksul tingimusel, et hilisemalt on marutaudi vaktsineerimised sooritatud õigeaegselt.
3) Meie koertele avaneb seni kinni olnud riik Rootsi! Rootsi sõitmiseks peab koeral olema pass, vaktsineerimised, vere antikehade test ning 10 päeva enne reisi teostatud ussikuur koos tõendiga. Rootsi sõidu puhul peab arvestama ka sellega, et enne seda ei tohi koer 6 kuud olla viibinud marutaudiohtlikus riigis. Sellega tuleb arvestada näiteks, kui tahame läbi Rootsi sõita 06.-07. novembril Taanis toimuvale Põhjamaade Võitja 2004 tiitlivõistlusele.
4) Meie koertele avaneb ka Inglismaa. Tingimused ei ole veel päris selged. Seega on meil näiteks võimalus järgmisel aastal Cruftsile minna.


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
10.04.2004 13:44 (Made )

Täpsustuseks eelmisele jutule:
Kolmas punkt. Ussikuur max 10 päeva enne.

Ja veel. 29.07.-03.08.2004 on 4*CACIB-i näitus Rootsis.


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
17.04.2004 11:36 (Made )

Tähelepanu!
Seoses sellega, et 1. maist on Eesti EL liikmesriik, hakkab ka meil kehtima EL määrus, mille põhjal tohib loomi, sh. koeri, tuua Euroopa Liitu sisse ainult läbi EL poolt tunnustatud piiripunktide!
Selleks on tänase seisuga Luhamaa ja Paldiski piiripunktid.
Narva piiripunkti kaudu ei tohi enam alates 1. maist koeri Eestisse tuua, sh. näitustel osalemiseks.
22.-23. mail toimub Eesti Kennelliidu rahvusvaheline näitus jne.
Palun informeerige omi tuttavaid, kes on tulemas Eestisse näitusele( sh. bussiga, rongiga), et ainukene piiripunkt, kust nad riiki sisse lastakse on Luhamaa piiripunkt. Narvas tõstetakse nad rongist välja ja saadetakse Venemaale tagasi. Eestist Venemaale tagasi minnes saab Narva piiripunkti kasutada küll.


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
17.04.2004 15:25 (Pia )

Teeksin väikese paranduse:

22.05 on rahvuslik näitus Kohtla-Järvel. Tavaliselt on seal alati palju koeri Venemaalt. Kohtunikudki enamalt jaolt sealt. Aga see pole hetkel oluline. Tähtis on Made üleskutse: teavitage oma tuttavaid näitusefänne.

29.-30.05 toimub aga Tallinnas RV näitus "EESTI VÕITJA´2004.

Kõigile, kes vähegi soovivad kuhugi sõita, soovitan enne maksimaalselt infot koguda.


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
07.07.2004 13:49 (Pia )

Vaata lemmikloomadega reisimisest ka EKL-i kodulehelt.

http://www.kennelliit.ee/index.php?item=410


RE: Lemmikloomadega reisimise kord
09.10.2004 00:26 (Made )

Üleeile õhtul, st. 07.oktoobril, Brüsselis toimunud Venemaa ja Euroopa Liidu vahelisel istungil sõlmiti kokkulepe, mille tulemusel arvatakse Venemaa välja nende riikide hulgast, kelle lemmikloomadelt nõutakse Euroopa Liitu sisenemisel veretesti olemasolu. Samuti ei nõuta seda enam Venemaalt tagasi Euroopa Liidu riiki taassisenemisel.Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Lemmikloomadega reisimise kord) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat