« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Kutsikas.
Loetud: 6906 korda
24.08.2005 12:00 (Silja )

Tere.
Ostsin endale bern.kutsika.
Tahaksin vähe nõu nende toitmise kohta.
Kas poest ostetud krõbinad ei sobi üldse?
Kui varakult peab hakkama kutsikat õpetama?Ta on praegu 1,5 kuune.
Kas nad võtavad hästi õppust?
Kas on vahet isane või emane?

RE: Kutsikas.
24.08.2005 13:42 (Armand )

Kas müüa ei andnud mingit infot mis ta siiani sõi kui tihti, mida lisaks sai kui sai? Loogiliselt võttes peaks esimesed paar kuud siiski kasvataja tugi olema piisavalt suur. Või anti kutsikas kätte ja head teed.
Mina sain koos kutsuga väga põhjaliku instruktsiooni, mis on vägagi vajalik ja mille eest suured tänud kasvatajale.

9 nädalase kutsika õnnelik omanik
Armand

24.08.2005 14:06 (zimma )

ka mind saadeti kunagi kutsikaga koju sõndaega - helista kohe kui midagi vaja on ükskõik kas öösel või päeval. Samuti anti juhis kuidas toita ja millega toita ning mida siiani söönud oli. Kasvatajale helistasin ma ikka alguses väga palju ja sain pea alati abi. Siiani pöördun vahel muredega ja ka rõõmudega nende poole.
Seega soovitan Sul kõigepealt kasvataja poole pöörduda - tema peaks kõige paremini teadma mida ja kuidas süüa anda ja millal mida õpetama hakata.

26.08.2005 11:46 (kass )

to: zimma ja armand

Silja ju SIIN esitas küsimuse siis on mõistlik ka siin Talle vastus anda?
Otseloomulikult meil Pontu’ga vedas, et kasvataja oli nii ööd kui päevad telefoni küljes aga kõigil ju seda võimalust kahjuks ei ole.

Minagi hea meelega saaks natukene teadmisi juurde ning loeks erinevate koerasöökide kohta.

Tegelikult ka ;)

On mitmetest siin foorumis eelnevalt kirjutatud erinevatest nö kvaliteet toitudest jne… Aga minu küsimus, et millal tuleb piir kvaliteedi-kvaliteedil või siiski hakkame nö ostma nö "Armani, Boss" kaubamärkki ka täiesti söödava Marat’i kõrval?

Kaubamärke siin ringleb ju tohutult Pedigree; Bosita; Brit; Brasa; ECO; kronch ; Zac; Rojal Canin; Kronch; Purina; Hills; Pro plan; PRO PAC; Eagle Pack; Diamond; Bosch; Eukanuba; Doggy; Revelj jne (suvalises järekorras).Ka Eestis arvatavasti valmistatakse mingeid tootesarju.
(Nad kõik reklaamivad ju ennast , et teavad mida koerad vajavad – või nad siis valetavad?)
Mitmed on soovinud endale nö kvaliteedi märki sellega juurde tembeldada, et nad on nö kliiniku ja loomapoe tooted. Võib-olla tõesti. AGA miks siis tervise- ja loomakaitse lubab lemmikloomi nö selverites müüdavate toitudega mürgitada ja tekitada tekkivaid kõrvalnähtusid?

Ehk oskab keegi seletada …

Aga ometi ühte või teist toitu süües käitub koer erinevalt.
Siinjuures tuleks esitada küsimused toidu suhtes nõnda arvatavasti:

• koera toitumise põhialused, toidu koostis ning erinevus sõltuvalt koera vanusest,
  • toidu eelistused - mille põhjal valivad koerad toitu ning miks eelistavad ühte toitu teisele,
  • seeditavus - millistele detailidele tuleks toidu juures pöörata tähelepanu, kui soovitakse, et toit oleks koerale lihtsam seedida või paremini omastatav,
  • toidu ehitus - mis roll on täita kuivtoidu graanuli suurusel, kujul või värvil.
    (kuskilt koolituse jutust leidsin)

Tuletan meelde siinjuures, et KODUTOIT siis kasvõi osaliselt lisatuna mõjub kuuldavasti koerale hästi.

////////
    Lähen natukene küsimuse juurde tagasi!

Toitmine lühitutvustuse leiad siit
    http://www.bernhardiin.ee/tutvustus/?jutt=10080

Koeratoitude võrdlus
    http://koerad.kolhoos.ee/discuss/msgReader$286

Natukene on jutuks juba olnud erinevate toitute mõjudest siin foorumis
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000041
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000147

Natukene kirjutatud kronch koeratoidust
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000025

Toidu lisandid
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000155

toidu kogus
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000061

////////////////
    Koolitamisest
    Kas benhardiini on vaja koolitada?
    http://www.bernhardiin.ee/tutvustus/?jutt=10061

mis koolitused sobivad bernale
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000043

Bernade koolitus
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000048
    http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000118

/////////////
    Kas võtavad hästi õppust?
    Minu arvates väga hästi. Isegi see nö müüt, et berna aeglasema reaktsiooniga läks suvepäevadel vett vedama. Sest nagu näha oli ka viimastel suvepäevadel siis on bernhardiinid võimelised väga edukalt asju õppima ja neid siis tegema.

Mis vahe on isasel ja emasel?
    Las siin räägivad targemad ;) – (võib-olla iseloomuvahe??)

Seega, proovige kasutada ka otsingut
    http://www.bernhardiin.ee/otsi/

;)

• RE: Kutsikas.
    26.08.2005 15:32 (iamm )

Kui sul on oma maja ja aed, siis pead sa arvestama isase jala tõstmist puudele ja põõsastele. Mina valisin endale emase koera , sest tahtsin et mu elupuud ellu jääks .

27.08.2005 10:21 (Silja )

Aitähh,et mõni ikka suudab normaalselt ka vastata?(KASS)
    Muidu jääb mulje nagu ei tohiks midagi küsida.
    Kohe hakkab mingi arvustamine peale.
    Ostsin talle praegu ROyal Canini sööki ,aga ei ütleks et ta nii vaimustuse sellest oleks.
    Kas keegi oskab midagi Brasa söökide kohta öelda?
    Veelkord aitähh sulle KASS viisaka vastuse eest.
    Sain sellest palju abi!

27.08.2005 11:20 (nublu )

Tegelikult maitseb Royal hästi koertele, aga jah minu omad ju ei tahtnud näiteks Kronchi, mis on jube hea lõhnaga ja reeglina kõigile maitseb. Eks igal koeral on oma maitse.

Tean Brasa sööki söövaid sakslasi ja nemad küll on rahul igatahes. Eks sa pead katsetama. Mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele.

Tean ka, et soovitatakse hirmsasti Specificut, aga seda kahjuks paljud bernad eriti ei armasta:( Kui mul koerad olid kutsiad, siis ikka üritasin seda millegiga segamini neile sööta.

Minagi olen ohh kui palju sööke läbi proovinud ning hetkel pidama jäänud Purina peale.

igatahes...kui Sa pole kindel, et su kuts kõike sööb, soovitan osta alguses väiksema paki ja järgi proovida. Kurb kui sul on kodus 15 kg kot ja koer seda ei taha....

27.08.2005 11:30 (Silja )

veel üks küsimus?
    kas emased kutsikad pissivad tihemini kui isased.
    Mul emane ja käib kogusaeg sirtsutab .
    Kas võib olla midagi viga ?
    Või ta lihtsalt märgistab.
    Mul teine koer isane.
    ja naabrite kutsikas isane.
    Alguses ta küll nii ei teinud.
    Nüüd käib ringi ja nuusib ja siis sirtsutab jälle.
    Ei ole enne emaste koertega kokku puutunud.

27.08.2005 12:28 (Muffy )

Minul Muff oli alguses selline, kes sõi kõike, ka trenni võis teha kasvõi leivatükiga, kuid nüüd on suht valivaks muutunud. Olen ka katsetanud palju toite. Kõige paremini maitsevad siiski Royal ja Bosch, viimast sööb hea isuga ka minu pirtsakas prantslane. Hills´ga tundus mulle et rohkem tuli tagantpoolt välja kui sisse läks, igatahes kakahunnikute arv aias kasvas lausa 3 kordseks. Proovisin nüüd hiljuti ka Virbaci toitu aga seda ei võtnud mul ükski koer suusissegi (isegi vanur krantsu mitte, kes üldjuhul kõike sööb) - õnneks ostsin prooviks väikse koti.
    Eks peab jah ise järgi proovima, mis kutsale enim maitseb.

27.08.2005 14:25 (nublu )

ka minu emased koerad sirtsutavad, kuid see oleneb kohast. Oma aias sellega probleeme pole, aga nt kui lähme jalutama või kuskile võõrasse kohta mängima, sirtsutavad nad päris palju. Eriti enne joksuaega ja selle ajal. Ma arvan, et see on samuti nagu isastel - märgistavad.

Söögist veel nii palju, et minu omadele maitses ka Zac hirmsasti, eriti kutsikate oma. Samas olen kuulnud, et see söök (ja nii mõnigi muu toit ka) on teinud bernadel valge karva roosakaks. Minul seda probleemi polnud.

27.08.2005 18:52 (Made )

See, et kutsika kasvataja annab uuele omanikule kaasa põhjaliku instruktsiooni millega kutsikat toita ja kuidas teda kasvatada, on igati loomulik. See on tema kohus, kuna kutsikat müües kirjutab ta alla ostu-müügilepingule, milles olev punkt 3 teda selleks lausa kohustab.
    Esimestel päevadel võiks kindlasti sama toitu anda, mida kutsikas sai oma sünnikodus. Kuid- uurige asja, äkki leiate teiste bernakasvatajate-, omanike kaudu oma kutsale veelgi parema toidu. Seda enam, et nagunii kipub koeral pikka aega ühte kuivtoitu süües sellest tüdimus tulema.( Muide huvitav, aga ei ole veel kuulnud, et koeral kodutoidust tüdimus tuleks).
    Mina annan juba paar aastat oma koertele Kronch´i ja vahel harva ( et Kronchist tüdimust ei tuleks) ka Eukanubat. Enamasti panen portsule ka tsipa miskit "inimesesööki" peale. Minul on aga koerad - väljaarvatud üks juunioriealine, kõik täiskasvanud.
    Kui kutsikas on vaid 1,5 kuune, siis võiks ta söök koosneda tõesti kvaliteetsest ( väga tähtis, et ei sisaldaks kunstlikke värv-, lõhna-, ega säilitusaineid) kuivtoidust, vaid maitseks peale natuke mitterasvast hakkliha või keefiri või maitsestamata kohupiima või -jogurtit. Ja muidugi vesi peab olema kogu aeg kättesaadav.
    Poest ostetud krõbinad just seepärast ongi mitte-eriti-head, et nad sisaldavad palju kunstlikke komponente. See võib aga tekitada allergiat jne. Neid aineid ei ole ju koeral vaja!
    "Beebide koolis" võiks kutsaga hakata käima kohe, kui vajalikud vaktsineerimised ( ka marutaud) tehtud ja viimasest vaktsineerimisest üks kuu möödas. Tõuühingu kaks liiget korraldavad koerte koolitust Tartus ja Saha-Lool, Harjumaal.
    Tihti on küsitud, et kas võtta endale emane või isane koer. Räägitakse, et emane on rohkem kodusem ja isane kipub hulkuma minema. Et isane on raskema iseloomuga(isepäisem) ja emane vastupidi- järeleandlikum. Minu kogemused näitavad aga, et iga koer on oma iseärasustega, mis üldse ei liigitu sooti. Isased koerad võin alati vabana hoida- nad ei lahku kodust. See-eest "vana" emane läheb kohe metsaloomi küttima. Ja nii allaheitlikku, õrnahingelist koera, kui mu 6-aastane Parun, ei ole mul enne olnud. Aga vaat, kust tulevad nii erinevad iseloomud...
    Ah-jaa. Veel seda, et kui võtta emane, et siis jäävad elupuud ellu. Kui nii juhtub, on emase koeraga vedanud. Minu emane ( ja olen kuulnud, et ka paljud teised emased bernad) tõstab meelsasti põõsa või kõrgema lille peale jalga. Vat sulle siis emast koera:)

05.09.2005 12:55 (Silja )

Tere jälle.
    Mul ikka mure kutsika söögiga.
    Nüüdseks juba kahe kuune aga ta ei söö mul ikka neid Royal Canini krõbinaid.
    Mul on teine vanem koer ka sellele ainult anna ette.Aga preili neid ei taha.Hea ,kui päevajooksul paarkümmend krõbinat ära sööb.Ta ootab ,et ma keedaksin talle putru lihaga .Siis on ta nii rahul.Mul on ainult veits mure,et järsku tal jääb vitamiinidest puudu.Pudrus ja lihas ei ole ju mingeid vitamiine.
    Või pean ikka veel üritama teiste krõbinatega.

05.09.2005 13:42 (nublu )

Minu esimene berna oli kutsikana väga pirtsakas söögi osas. Mina segasin krõbinaid kefiiri, hakkliha, muna või puljongiga ja nii ta oli nõus sööma. Ming oli ka aeg, kus ta ei söönud mitu päeva järjest midagi, siis jälle hakkas korralikult sööma. Ei tea isegi millest....
    paljast pudrust ei saa ta kindlasti oma vajalikke aineid kätte, siis tuleks juurde anda (hakk)liha, muna, kohupiima või kefiiri jne.

Ära hoia koeral koguaeg sööki ees, vaid ikka siis kui konkreetne söögiaeg on. Siis ta õpib, et peab söögikordade ajal sööma.

05.09.2005 13:46 (Muffy )

Ei jää vist muud üle kui krõbinaid vaheta, ikka väikse paki kaupa. Aga variant, et krõbinatele konservi või hakkliha hulka natuke segada ja proovida krõbinad ära leotada ning siis segada eelnimetatutega? Minu prantslane, kui pipardas, siis sõi sedasi. Aga kui otsustate kodutoidule jääda, siis peab vaatama, et seal kõik vajalik sees oleks ning vitamiine(toidulisandit) lisaks anda aga seda võiks juba siis oma loomaarstiga arutada, et mida ja kui palju.

05.09.2005 14:21 (Liia )

No miks siis lihas ja pudrus vitamiine pole????Liha tuleks anda toorelt,putru-tatar,riis ca 1/3 liha kogusest,sama palju, parem püreeritult köögivilja ,kohupiima(mitte rasvatut).Loomakliinikust ostad vitamiine lisaks.Nii lihtne see ongi.Aga kui aega pole nii sööta,hakka uut toitu proovima.

05.09.2005 23:25 (nublu )

Kui krõbinate vahetus aitab, on se super. Minu omale ei sobinud mitte ükski krõbin (Specific, Royal Canin, Purina ja tavapoe krõbinad), kuid lõpuks kasvas sellest lihtsalt välja....ja hakkas normaalselt sööma. Kuigi jah, ega Kronci või Specificut ei taheta tänapäevani...

06.09.2005 09:34 (Silja )

Võibolla on asi ka selles,et sealt kus ma ta endale tõin ei olnud ta ju krõbinaid üldse saanud.Nad olid ainult konserve söönud.
    Aga ma ei ütlesk,et ta nii eriti sedagi tahab.
    Aga anna putru ette siis läheb nii,et oi oi oi.
    Kui juba näeb ,et hakkan talle putru panema siis ainult haugub kõrval.
    Mul oli suure koeraga ka alguses jama.Ta ei tahtnud ka mul mingisuguseid krõbinaid peal Darlingute.
    Tuttavad tõid enda mastifite sööki proovida aga ei midagi.
    Anna ainult Darlingut.
    Karv läigib ja ei ole häda midagi.
    Olen tähelepannud,et see berna neiu ka himustab neid.
    Aga need on ju täiskavanud koertele mõeldud.
    Siin foorumis nii laideti neid poe sööke.
    Võib halvasti mõjuda.
    Kas see tõesti on nii.
    Või käib see ainult puhtatõuliste kohta.
    Teine ei ole puhas.
    Aga on ka suur ja väga ilusa karvaga.

06.09.2005 10:27 (sissi )

aga kas oled proovinud krõbinaid esmalt leotada näiteks puljongis ja siis hakklihaga pudruks segada nii et algul pisut rohkem hakkliha siis kui juba sööb, hakkliha vähemaks jätta. meie koer on ka suhteliselt pirts, aga hautatud süda ning toores looma- hakkliha läheb küll iga ilmaga

06.09.2005 11:10 (Armand )

Silja
    Julgen pakkuda, et kõige tõhusamat abi oma probleemidele saad kui
    võtad ühendust Piret Rasumovskiga. Arvan, et ta ei ütle kunagi abist ära,
    seda enam, et bernhardiinidest teab ta vist rohkem kui meie kõik kokku.
    andmed leiad lehelt www.bernhardiin.com

06.09.2005 18:28 (Muffy )

Darlingut tahavad koerad enamasti sellepärast, et seal peibutuseks lõhna- ja maitseianeid kõvasti sees. Jah ega midagi silmaga nähtavalt kohe ei juhtugi kui koer sööb Darlingut või Chappit vms, kuid probleemid hakkavad ilmnema natuke vanemas eas.

07.09.2005 09:06 (nublu )

Ka mina olen vahest oma koertele Darlingut andnud. Näiteks kui teine toit saab otsa või siis kuskil koertega reisul olles pole muud võtta. ka minu omad söövad seda jube hea meelega. Eks see vist seepärast ole, et seal ahvlatlevad lõhna-maitseained sees.
    Tavapoe toitudest tegelikult olen kõige rohkem andnud Revelji, sedagi söövad kutsid hea meelega.

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Kutsikas.) teemale
    Pealkiri:
    Kasutajanimi ???:
    Parool:
    Pildi aadress:
    Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat