« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - söögikogused
Loetud: 4524 korda
09.07.2007 10:29 (Kastanikene5 )

Tere
Kui palju võib /peaks 8 kuune isane berna krõpse saama söögiks ? Eile reporteris olid ka berna omanikud ja seal ütles perenaine, et täiskasvanud koer 1 kg krõpse ja lisaks kanapugusid. Aga mul teave, et ei peaks saama nii palju ? Mis ütlete ?
tänan

RE: söögikogused
09.07.2007 10:30 (Kastanikene5 )

Vabandust-vale rubriik aga nüüd juba hilja midagi muuta

09.07.2007 10:52 (Muffy )

Eks kõik oleneb koera kaalust, söögist.8 kuune berna ei tohiks kaaluda 97 kg. nii nagu kaalus Reporteris olnud koer Axberna Jonathan , seega loomulikult talle niipalju ei kulu. Ja krõbinate kogus ju oleneb ikka kaalust ja lisaks koera füüsilisest koormusest jne. Nagu väitis ka loomaarst, oli antud koer suurepärases vormis -ei paks, ei kõhna, seega söögi kogus, füüsiline koormus on kõik tasakaalus.

09.07.2007 11:39 (Kastanikene5 )

kuidas ma ise (ilma arstita) tean, kas mu koer on paks või kõhn ? näljane on ta koguaeg

09.07.2007 12:00 (rotipoeg )

Axberna Jonathan kui see on see koer keda mina arvan ja kes siin koerte andmebaasis, siis see koer ei ole juba mitu ,mitu aastat enam 8 kuune... Pigm nii 7-8 aastane

09.07.2007 12:02 (rotipoeg )

Kui siis pole veel samanimelisi muidugi(punastan) aga no jah..

09.07.2007 12:13 (Muffy )

Tegu oli jah siis ka meie TÜ liikme koeraga - Axberna Jonathan ja tema ei ole tõesti enam mitte 8 kuune (nagu ma ka eelmises kirjas ütlesin, siis ei tohikski 8 kuune koer niipalju kaaluda - Kastanikese kutsa on 8 kuune nagu ma aru saan, seega nende toidukogused ongi erinevad, kuna ka kaal ja vanus on erinevad).
Kastanikene - koer ei ole paks kui katsudes on ribid ja selgroog tunda, mitte ei pea rasvapolstri seest otsima:). Kõhna on kutsa siis kui ribid või selgroog on silmaga näha.

09.07.2007 12:39 (bernike )

Mina olen koertetoitmisel arvestanud keskmiselt täiskasvanud kaaluks emase puhul 60 kg ja isase puhul 70 kg..Siiani on enamvähem täpselt selliseks ka kujunenud vähemalt isase puhul kuigi jh tegelt on paar kilo rohkem aga noo see paar kilo ei tee midagi..Kui ikkakipub kõhnaks minema siis veidi suurendada kogust..Ja kui toita kuivtoiduga siis seal validki välja selle kaalu ,et mis ta täiskasvanuna võib kaaluda ja selle vanuse mis ta on ja seal on kogus kirjas ja selle jagad toidukordadega..Nii lihtne see tegelikult ongi..Ja alati võib ju ka lemmikloomakliinikust läbi astuda ja ära kaaluda..Ega kui üks koer tõesti pea 100 kg kaalub siis ei tähenda ,et seda kõik peaksid kaaluma..iga koer on erineva kaaluga..Väga vähesed tõesti kaaluvad pea 100 kg aga neid tõsiselt vähe..Enamus isaseid vist ikka nii 70-80 kg..

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - söögikogused) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat