« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Erinäitus 2008
Loetud: 8634 korda
22.02.2008 09:33 (Muffy )

Mul on hea meel teatada, et taaskord olete kõik oodatud EBTÜ Erinäitusele 17.august 2008.
Seekord on kohtunikuks Hr. Martin König Šveitsist.
Hr. König omab Kennelit King's Breed. Ta on kasvatanud ja aretanud Iiri terjereid, Norwich terjereid ning oma esimese pikakarvalise bernhardiini võtsid nad 1998.aastal (kuigi side nende suurepäraste koertega oli olemas juba varem).
Hindamisõigust bernhardiinidele rahvusvahelistel näitustel omab aastast 1996 (FCI / SKG / WUSB).

RE: Erinäitus 2008
19.05.2008 19:59 (SIIRI )

Head bernasõbrad ja näitusehuvilised!

Tuletan Teile meelde, et juba 2 nädala pärast, 01.06. lõppeb esimese hinnaga registreerimine meie erinäitusele!

Kohtumiseni Jõgisool!
Siiri

20.05.2008 10:32 (Made )

Muide, eelmisel päeval on EKL poolt korraldatav näitus Tallinnas. Sealt võib siis otse meie näitusepaika tulla, sest ( nagu juba traditsiooniks saanud) laupäeval toimub ka EBTÜ suvine kokkutulek!!! Ikka samas paigas, kus siis pühapäeval meie bernade erinäitus:)

01.07.2008 11:00 (SIIRI )

VÄIKE MEELDETULETUS!

Teise hinnaga meie erinäitusele registreerimine lõppeb juba 10.juulil! Näitusele registreerimine lõppeb aga 08.augustil. Täpsem info meie kodulehel

Tervitades,
Siiri

18.07.2008 13:41 (Made )

Nagu teada, hinnatakse sellel näitusel mitteametlikus klassis ka beebisid ning kutsikaid.
Samuti beebidest ja kutsikatest moodustatud järglaste ja kasvataja klassi.
Erinevus ametlikust järglaste ja kasvataja klassist on see, et siin võib klassi moodustada 3 või 4 beebit- kutsikat, kes kõik võivad olla ka samast pesakonnast.
Järglaste klassi puhul peab näitusel osalema ka antud jäglaste üks vanematest- kas siis isa või ema.

Mõlemas- nii järglaste kui ka kasvataja klassis osalemine on tasuta!

20.07.2008 14:49 (Piret )

Tere!
Ma ei tea kas ei oska otsida õigest kohast,aga ei leia rohkem infot EBTÜ suvise kokkutuleku kohta rohkem kui et see toimub.Kas registreerimine ja muu taoline veel ei käi?Vaatasin et eelmisel aastal oli juba aprilli kuus info üles pandud,aga praegu nagu ei leia midagi...
Tervitades,Piret.

20.07.2008 16:43 (rotipoeg )

http://bernhardiin.ee/erinaitus/?m=81&jutt=10096&keel=ee

Ise leidsin ka selle info alles kui esimene regamine oli juba lõppenud, suvepäevade kohta ei leia samuti midagi... infosulg

20.07.2008 17:07 (Piret )

NÄITUSE info on minu teada ammu üleval,selles pole probleem.Just suvepäevade kohta küsisin...

20.07.2008 17:27 (Made )

"rotipoeg"-le
Kindlasti saaks meie erinäituse kohta käivat infot paremini edastada, kui seda siiani tehtud on.
Esimene täpsem teave registreerimisaegadest, hindadest jne. ilmus meie lehel 30.04.2008 ( esimene hind lõppes 01.06.) kahes kohas:
a) üleval asuvas "Info ja teated" ( seal on ka kuupäev, mil seda teadet pandud/muudetud on) ning
2) menüüs eraldi pealkirja all
"Erinäitus 2008/ Special Show 2008"
Täpselt samal ajal tuli info meie erika kohta ka EKL kodulehele kahte kohta- nii avalehele kui ka "Näitused".

Kokkutulek toimub iga ilmaga.
Nüüd suvepäevadest osavõtmise tasudest.
Kokkutulekust osavõtu hinnad on järgmised:
Täiskasvanu 150 EEK
Täiskasvanud EBTÜ liige ning tema täiskasvanud pereliikmed 110 EEK
Kooliealised lapsed 80 EEK
Eelkooliealised lapsed 35 EEK

Selle tasu eest saab ka, nagu alati, kohvi- teed, kohvikõrvast, salatit, suppi.

Kohe näituseplatsi juures on kümme kämpingut, kõigis neis neli voodikohta. Kämpingu kasutus maksab 700 EEK. EBTÜ liikme perele 420 EEK.
Kasutades kämpingut ei pea maksma kokkutulekust osavõtu tasu!
Telgikoht maksab 50 EEK.Tähelepanu- on veel paar vaba kämpingut!

Kel huvi, võib tudeerida ka eelmise aasta kirjavahetust antud teemal:
http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000368

21.07.2008 09:08 (rotipoeg )

Millega sinna kohale saaks? Enamus viitavad skeemile, kuid jala arvatavasti ei tule, seega mis koht see on ja mis transport või siis mingi nr kust küsida kuidas. Arvata, et jääb ka see aasta transpordi pärast tulemata.

21.07.2008 12:36 (Made )

Kuna see koht on ikkagi Pärnu maanteest kilomeetreid eemal, siis ma kardan küll, et jalgsi koos bernaga on sinna päris vaevaline tulla.
Kõige etem on ikka autoga. Ehk on mõni Sinu sõpradest- kel on auto- nõus ühte nädalavahetust vahvas seltskonnas veetma ja Sinu ning koerteperega maale, metsade keskele sõitma.
Sest- seal on süüa, seal on juua; kui eelistus on rahu, vaikus ja omaetteolemine, siis saab ka seda; kui aga on soov suhelda- pole probleemi, bernaomanikud on ju igavesti vahva seltskond!

21.07.2008 13:19 (rotipoeg )

Paraku pole kellegi nii suurt masinat kuhu nad mahuks ja kellel on, on ise ära linnast. Mingit bussi sinna ei liigu? Jala ma kindlasti ei läheks sinna.

21.07.2008 13:22 (rotipoeg )

Jee, see kes tuleks, sel on nii muna auto, et kuhu ma teise berna paneks.. jookseb järele, katusele:P Muidu siin üks tahtis ja JHsse tahtis ka, kuid kolm inimest ja üks berna mahuks kuidagi, kuid teine berna.. njah, sinna masinasse ei mahu, üksi koju ka ei jäta.

21.07.2008 13:25 (rotipoeg )

Risustan veel natuke. Kui kämping rentida ja teine kes kaasas on laps, siis kokku 700? või palju?

21.07.2008 13:48 (Made )

Jah, see on kämpingu hind- ükskõik mis vanuses või kui mitu inimest seda kasutab.

22.07.2008 11:08 (zimma )

Erinäitus 2008 - palun edaspidi kirjutada vaid seda teemat otseselt puudutavatest asjadest.

Siin olnud postitused, mis teemaväliseks läksid, on ümbertõstetud uude teemasse SUHTLUSNURK.

Päikest!

22.07.2008 19:05 (rotipoeg )

Kuidas me seda kämpingut saame bronnida? Näituse osa ma juba leidsin kuhu bronnida, kuid kuidas kämpingu bronnida, siis juhist kuidas sinna sõidetakse ja siis mis kella aeg, mida kaasa võtma peaks?

22.07.2008 19:37 (rotipoeg )

Siis küsiks kas keegi oleks nõus erikal näitama ühte bernat? Üksi kahte vist ei saa.

23.07.2008 02:04 (Made )

Praeguseks hetkeks on küll kõik kämpingud juba broneeritud, kuid alati võib tulla ka ju loobujaid, seega võin panna igaks juhuks nime kirja, kui soovid.
Kui aga kämpinguid ei vabane, saavad mõned koerad ka minu bussis olla- peremehele pole ehk probleemiks see üks öö telgis magada:)
Suvepäevalised hakkavad kogunema alates kella 12-st. Saame ennast rahulikult sisse seada ning koos laua katta, grilli üles panna, üksteisega tutvuda- lobiseda jne.
Siis õhtupoole- vast kella nelja-viie paiku, teeme ühe näitusetreeningu.
Ning seejärel juba õhtu edenedes tulevad kuulekusvõistlus, mängud- võistlused ja praegu on veel aega lauluhäälele trenni teha, sest kohale on lubatud tuua ka karaoke:)
Kaasa võib võtta kõike seda, mida ise tahad süüa- juua ning ei ole kahju ka teistele pakkuda. Olemas on kohv-tee, supp, salat ja natuke kohvikõrvast.

23.07.2008 09:04 (rotipoeg )

Kirja võiks panna küll juhuks kui keegi loobub. Telgis kahjuks magada ei saa ja seda meditsiinilisel vastunäidustusel, et ei saaks taas vingumises süüdistada. Kuid uurin, ehk selle ühe öö lubatakse, kui ei siis ei.

23.07.2008 09:26 (rotipoeg )

Kuhu ma selle osalustasu maksan, mis märksõna ja mis ajani seda maksta saaks? Kas 12 august saab veel? 2 augustist mind pole ja internetti vist ka ei pääse, või kui õnnestub mingi wifi variant leida. Võin ka siis enne maksta, kuid kui miski kämping peaks vabanema, siis jääb ju rahast väheseks, või maksame siis juurde? Juhuks ku võin telgis magada.

23.07.2008 10:30 (rotipoeg )

Siis küsiks veel korra, kas selle koha kontakte ei saaks, et uurida kuidas ja palju sealt bussiga minnes oleks? Kui sealt Pärnu mnt äärst minna, siis ehk saaks seletuse kuidas edasi tulla, mitte , et ie peaks sinna tundmatusse ekslema jääma.Olen seda korduvalt küsinud, kuid vastuseks saan ma vaid skeemi kuidas sõita. Oluline vahe kas ma jalutan 1km või 10 sealt.

23.07.2008 11:07 (Made )

"rotipoeg"- panin kirja, et soovid võimalusel kämpingut.
Osalustasu peaks maksma Eesti Bernhardiini Tõuühingu arveldusarvele SEB 10220005054012
Ülekande võib teha määramata ajal enne kokkutulekut . Võib loomulikult maksta ka kohapeal, aga kui raha-asjadega ei soovi seal tegeleda, siis on muidugi mugavam juba eelnevalt see ülekanne ära teha. Kui aga peaks vabanema kämping ning tasu seega ebapiisavaks jääma, saab puudujäänud summa maksta kohapeal sularahas. Pole probleemi.

Täpsemad juhised kohaletulemiseks.
Kas see jutt, mis lehe alguses, sind ei aita:
www.bernhardiin.ee/erinaitus/?jutt=10167&keel=ee

23.07.2008 11:19 (rotipoeg )

Ma võin seda ka vabalt kohapeal maksta, selles pole probleem, nii ehk naa tuleb raha kaasa ju võtta. Võimalusel jah kämping, kui ei siis ei, seda osa me kaalume veel. Erikale ehk siis kaalume kas, kuna see kämpateemast sõltub seegi tulek.

Selle jutuga on see teema, et ma ei saa sealt kuidagi aru kuidas ma Pärnu mnt äärest peaks minema kui buss seal peatub, kuna sel kaardil pole ju mingit viidet, ega kui pikk maa on . Jõgisoo bussipeatusesse suudaks ikka minna, kuid pikk maa edasi on ja kuhu. Ma ei saa ju lasta koeral 10km jala käia. Endaga poleks probleemi, võiks kas või häälega, kuid 2 bernat keegi kindlasti ei võtaks peale:P Kui sinna bussipeatusest on mingi 1,5 km, see poleks midaig käia, isegi koerale, kuid enam km paneb mõtlema.

23.07.2008 20:47 (Karmen )

Leidsin sellise bussinumbrite lingi, sellejärgi oleks Kanama bussipeatus lähemal kui Jõgisoo.

http://soiduplaan.tallinn.ee/index.php#stops_12_59.30621_24.55650

Maanteelt oli päris pikk maa laagriplatsile, täpset km arvu ei oska öelda, aga kindlasti üle 1,5km.

23.07.2008 22:16 (rotipoeg )

Mõtleme, keegi mõõtis ja võrdles ja sai üle 2km, seega kui mingit täpsemalt infot pole, siis näitusele vist ei jõuaks regada ja otsus tuleb teha selle nädalaga.
Bussiga jah pärnu mnt saaks ja kellegi kaelale ka ei taha jääda.
Olen vähemalt kolm korda palunud kontakte, et küsida seal kohast kuidas oleks parem ja millega, kuid siiani pole vastust saanud. Ma tõesti ei tahaks kellelegi tülinaks olla, seega võib teema lõpetada.

24.07.2008 13:56 (kristel )

to rotipoeg-
Kopeerin ühe kirja siia ümber, mis oli suhtlusnurga all. Võib-olla sa ei märganud.

RE: ümber tõstetud teemajätk (erinäitus 2008)
22.07.2008 16:06 (Armand )

Kallis rotipoeg.

Kuna ise see aasta oma koeraga vististi näitusel ei osale olen valmis pakkuma oma abi sinu koerte kohaleviimisel. Ja isegi kui osalen siis suudan sõita ka 2 korda , üks kord sinu koertega ja teist korda oma koeraga,

Kui on huvi anna teada.
Armand
5215089
armand@rekman.com

07.08.2008 11:36 (SIIRI )

Tuletan Teile kõigile meelde, et homme 08.08 on viimane päev registreerida meie erinäitusele!
Kes veel soovib oma koera registreerida, siis on mul neile üks väike palve! Palun võtke minuga kindlasti isiklikult ühendust, et kas Teie koerte dokumendid ikka kindlalt kohal on jõudnud ning viperuste tõttu Teie koer kataloogist välja ei jääks.

Tervitustega
Siiri

07.08.2008 12:04 (Made )

Muide- nii nagu ka eelmisel aastal on ka selle aasta erinäituse BIS-1 ja BIS-2 ( ehk Tõu Parimale lühikarvalisele ja pikakarvalisele) järgmisel aastal meie erinäitusel osalemine TASUTA ;)

07.08.2008 22:11 (Agneska )

Küsimus. Meie Brunol on arvatavasti hotspot, vähemalt me kahtlustame, esmaspäeval tuleb arst ja ütleb kindlamalt, kuid kui asi läheb hullemaks, siis kas jätta näitusele üldse tulemata? Muidu oleme registreeritud ja kui ta saab terveks siis tuleme kindlasti. Muide, hotspot on mitmes erinevas kohas.. Või on see lihtsalt mingisugune allergiline reageering.

08.08.2008 12:48 (Made )

Agneska- kõigi muredega, mis puudutavad sinu koera, pöördu alati KA koera kasvataja poole või lase emal kasvatajale helistada. KUI see on tõesti hot spot, siis- oodata raviga esmaspäevani ei ole kindlasti mõistlik.
Näitustel võib aga osaleda ikka ainult terve koeraga.

09.08.2008 21:27 (SIIRI )

Taas sellelks aastaks on lõppenud meie tõuühingu erinäitusele registreerimine. Kordasime eelmise aasta rekordit - registreerus 86 koera!
Jääme lootma ilmataadi peale, ehk tuleb suvi tagasi!

Kohtumiseni Jõgisool!
Siiri

10.08.2008 15:58 (Made )

Näituse kohta käiv informatsioon sai eile, st. laupäeva lõunaajal kõigi registreerunute jaoks posti pandud.
Osalemisnumbrit ümbrikust ei leia. Küll aga on seal värviline lipik ( või mitu), mille vastu siis näitusekoha infolauas numbri kätte saab. Kokkukogutud lipikud osalevad auhindade loosimises, mis toimub kohtuniku töö puhkepausil- siis, kui on lõppenud lühikarvaliste bernhardiinide hindamine.

12.08.2008 12:07 (Agneska )

Nii. kuna ma enne juba küsisin haiguse kohta ja näituse, sii kirjutan vast siin edasi, et meil käis arst ja ütkes et hotspotiga tegemist pole, küll aga seenhaigusega, ja seda ta kahtlustab, et välja üldse ravida saame, kuid see võib taanduda. Kas seenhaigusega võib näitusele tulla? kuna see haigus siis eelmisest vastusest Madelt eeldan, et ei või?! See ei tohiks olla nakkav kuid küsin arstilt üle. Kuid kas suvepäevadele võib tulla?

12.08.2008 12:56 (rotipoeg )

Oleneb seenest ja kus see on? Ehk küsid seda parem arstilt kes diagnoosi pani, tema teab paremini mis seenega tegu on.
Meil näiteks on kõrvaseen mida välja ei suudagi ravida, sain nüüd mingi uue puhasusvahendi millega püsib puhas ja mis on seenevastane, nakkav see igatahes pole, kuid parajalt tüütu omale ja koerale. Jalaseen inimesel siiski on nakkav, kõrvaseen mitte koeral.. seega erinevad seened:) uuri arstilt mis ja kas tohiks. Kui nakkav siis vaid otsesel kokkupuutel ja kui peetaks kinni reeglist , et koerad rihmas ei tohiks midagi juhtuda ka. Ringis ei puutu nad ju kokku, seega seen kui nakkab siis vaid otsesel kokkupuutel mitte õhukaudu. Kuid uuri arstilt mida tema ütleb, see vast kõige kindlam vastus sulle.

12.08.2008 13:03 (rotipoeg )

Ärgu nüüd vaid keegi arvaku, et ma kutsun haige koeraga :P Kui arsti sõnul on lubatud ja mitte ohtlik teistele siis ei tohiks probleemi olla:) Meie kõrvaseen igatahes ei ole nakkav kui keegi siin taas omale luulu sai:p Meil on see vaid ühel koeral ja teisel ühes kõrvas aga uue vahendiga on see nüüd kadunud ja juba kaks nädalat mis on suur saavutus:) Enne sai ravitud seda mis hirmus ja lõpuks lõin käega kuna ei saa ju iga nädal teha nädalast antibiootikumi kuuri, õnneks nüüd on parem.

12.08.2008 13:04 (Made )

See nõuanne on kõikide arvatavate ja ka kindlate diagnooside puhul- küsida arvamust alati vähemalt kahelt arstilt. Ning antud juhul- vähemalt üks neist arstidest peaks olema spetsialiseerunud väikeloomade nahaprobleemide lahendamisele.
Kuigi ma ei tea midagi rääkida loomade seenhaigustest, siis- inimeste seenhaigused on ju väga hästi ravitavad.

12.08.2008 13:07 (Made )

Minu jutt oli Agneskale, kes on nähtavasti küsinud arvamust ainult ühelt tohtrilt.

12.08.2008 17:16 (rotipoeg )

Seenhaigused on ravitavad ilusti küll, kuid neil on halb komme hakata korduma:(
Ise käisime algus ühe arsti juures kõrvadega, see määras aga rohtu ja vahendit, siis rääkisin teisele ja uurisime , et ikka on seen.. No tema ütles, et polegi midagi teha, kuna seen on koeral olemas kõrvas nii ehk naa ja see on lihtsalt ülevohamine. Siis puhastasin mingi kuu neid kõrvu üle päeva ja kord sattusin täiesti teisel teemal kliinikusse ja mainisin, et mis teha selliste kõrvadega ja sain puhastusvahendi mis tõesti aitas.. Kuid vastus oli ikka sama, et polegi midagi teha, ainult pakuti siis parem vahend, et hoiab seda vohamist ära.
Seega alati on hea uurida mitmelt arstilt kui on kahtlusi.
Kõrvaseen on olemas koeral kõrvas ja muidu aga kui vohab, siis on see ka kõrvalestal. Samas seenhaigusi on väga palju erinevaid ja osad nakkavad , osad mitte, enamasti küll otsesel kontaktil siiski, kuid see pole ka nii alati. Kui sul on teada mis seen see on, siis võid lasta vaadata kellelgi teisel ja edasi on lihtsalt uurida seene kohta millise vormiga tegemist on ja millised ohud.
Mul näiteks on taksil mingi naljakas koht, mis ka midagi seenelaadset ja see pole ka nakkav, õnneks ei paista see välja tal, kuid selline väike karvata laik on olemas. Kuna see ei sega, koerale vaeva ei tee, siis pole tegelenud ka rohkem sellega kui kindlaks teinud vaid mis see on.

13.08.2008 09:36 (Riinarenate )

Minuteada on seehaigused siiski enamasti nakkavad (kontaktil). Eks see nakkamine oleneb ka looma või inimese vastupanuvõimest. Meie kõigi nahal on mitesuguseid baktereid, seeni aga need ei tee meid haigeks - kuni vastupanvõime alaneb ja õnnetus käes.Ja antibiootikumidega ei saa seenhaigust mingil juhul ravida, see teeb olukorra kordades hullemaks.

13.08.2008 09:52 (rotipoeg )

Ma rõhutan veel, neid on eirnevaid. Inimese haigusi ja koera omasi on nagu suht kohatu omavahel võrrelda.

13.08.2008 10:38 (Muffy )

Niipalju, kui mina tean ja olen veterinaaridega suhelnud, siis loomulikult , seenhaigusi on erinevaid. Kui on nö. pärmseened, siis need enamasti ei nakka ( tavaliselt kõrvas ja võib olla ka nahal), kuid nö. "kassihaigus", kus karvad on laikudena maas - siis see ikka enamasti on nakkav ja teiste koertega koosviibimine ei ole mõistlik.
Kas arst on selgeks teinud, mis täpselt koeral on?

13.08.2008 10:55 (Agneska )

Brunol on seenhaigus mõlemas kõrvas ning kõhu all. Üheski selles kohas pole karvu maas. Arst pidi tulema täna/homme ja andma spetsiaalse shampooni nende kohtade jaoks ja ravimeid. Loodame, et aitab. Türil tean kahte arsti, üks on meie arst (Linda Vooremäe) ja teise nime ei tea, küll aga läksin kliinikusse ja minu seletuse järgi määras ravimid (ta ei ole koera kunagi näinud).

13.08.2008 11:01 (rotipoeg )

Taksil on mingi muu jama, ka mingi seenevärk, kuid mittenakkav näiteks, on väike laik karuvutu ja see püsib sedasi, mingi hetk kasvab karv peale ja siis uuesti. Selline kahe sõrmeotsa suurune laik. Kassihaigus see pole, nakkav ka mitte, sel juhul oleks neid laike ka rohkem ja meil kõigil.
Kassihaigus on suht muu ja ka seen, kuid täiesti nakkab, seda ka inimesele muide. Seda tõesti antibiootikumiga ei ravi. Ise sain selle kunagi mingi kassiga koos. Kuid ka sel haigusel on mitu erivormi.
Pärmseent kõrvas aga ravitakse just antibiootikumiga, kuid meil see tulemust ei andnud ja seega on meil seenevastane kõrvapuhastusvahend. Mitte, et vale ravi, vaid vohamine on nii tugev, seega pole muud kui aina puhastada ja jälgida,
Seega jääbki küsida milline seen ja arsti arvamus.

13.08.2008 11:28 (rotipoeg )

Ehk sa siis täpsustad neid seeni seal kõhuall? Kõrvaomad ei nakka, kui tahad võin sulle anda selle vahendi nime mis meil aitas ja kohe ruttu aitas. Ennne ravisin Lotte kõrvu pea iga nädal:( Nüüd on puhas.

Seda, et arst koera näha ei taha on natuke imelik ja mina seda eriti ei usaldaks. Seen on asi mida niisama seletuse põhjal määrata ei saa. Kus saab arst teada, et see on seen kõrvas mitte lestad?? Kuna sul on kass kodus, siis kassid on need kes suht sageli toovad lesti koju , eriti vabakäigu kassid. Lestad muide on ka nakkavad. Nende ravi on kiire ja kerge, kuid tüütu ometi. Kõrvas paistavad nad üsna sarnased välja, kuid mikroskoobi all on täiesti erinev pilt. Ühel juhul vaatab sulle suht kole satikas vastu, teisel juhul mitte.
Mina soovitaks koer siiski kohale viia, selline koera nägemata diagnoosimine on veider.

13.08.2008 15:54 (Riinarenate )

Ma ei leia midagi kohatut inimastel ja loomadel esinevate seenhaiguste võrdlemises.

13.08.2008 23:20 (Agneska )

Arst käis täna, küsisin talle kas see seenhaigus ka nakkab, ütles, et ei nakka, küsisin üle et järelikult võin näitusel täiesti vabalt käituda? Vastas et jah. Tõi meile ka ravimeid : Kõrva OHRREINIGER'i raimit, mis ei kuivata liigselt , puhastab ning desodoreerib, ning kõhu alla IMAVEROL'i ning veel Shampooni HEXOCIL mis desinfitseerib. Soovitas veel toidulisandid VIBRAC'i firmalt kuid seda veel hetkel välja ei ostnud.

13.08.2008 23:34 (rotipoeg )

No siis ei tohiks ju probleemi olla enam:) ja küsimus näituse kohta on ka ammendunud:)

16.08.2008 10:06 (Maaria )

Kas keegi see aasta video ka teeb neist kahest toredast päevast? Endal oli plaan kaamera kaasa võtta, kuid suureks üllatuseks oli aku tagant kadunud ja kuidagi seda üles ei leia.

18.08.2008 11:20 (Maaria )

Suur tänu kõigile, nii korraldajatele kui ka osavõtjatele! Lihtsalt supper nädalavahetus oli. Hetkel alles toibun sellest üritusest , ehk hiljem kirjutan ka pikemalt ja pildid üritan ka täna lisada.

18.08.2008 12:41 (SIIRI )

Head näitusest osavõtjad!

Aitähh, et Te kõik kohale tulite ning selle pika näitusepäeva vastupidasite! Loodan, et ka meie erinäituse kohtunikuga jäite rahule!
Täna hommikul teda lennukile viies, kordas kohtunik veel üle, kui rahule ta meie näituse ja koertega jäi. Seega oleme ikka õiget asja teinud.

Kohtumiseni järgmise aasta erinäitusel!
Siiri

18.08.2008 15:56 (ojasalu )

Suured tänud korraldajatele! Oli tõesti väga tore nädalavahetus väga vahva seltskonnaga. Kalli-kalli kõigile!

Kleopatra koos oma õnneliku "karjaga".

18.08.2008 16:04 (rotipoeg )

Super üritus ja korraldus:) Meile meeldis ja AITÄHH, kes selle korraldamisega suurt vaeva nägid:) Kohtunik oli suht karm, kuid meie seisukohast väga tore ja väga rahul:)
Ekstra kallid on venna Jassile ja sugulasele Kleoparale!

Terv. taksiposs Robi, Lotte ja Ronja koos perenaisega.

18.08.2008 20:42 (rotipoeg )

http://fotoalbum.ee/photos/Maria757/sets/562591/

Mingi valik pilte, kvaliteet ei ole just parim, kuna kahte asja korraga ikka teha ei saa:P Lisaks on ka videoklipp, kuid seda pole veel netti üles saanud.

19.08.2008 00:41 (Made )

Jah, oli meeletult vahva nädalavahetus.
Kuidas küll see bernaomanike seltskond niiii tore on!?
Suvised ning talvised kokkutulekud on kujunenud sundimatult meeleolukaiks koosviibimisteks, milledes on nii tõsisemaid jututeemasid- teadmistevahetusi kui ka nalja, tantsu, mänge ja laulu. Meie suvepäevadele ja erinäitusele on tee leidnud aina rohkem inimesi. Ja seda nii Eestist kui naaberriikidest- Soomest, Venemaalt, Lätist ning Leedust.

Seekordne kohtunik oli jällegi väga range, st. ta ei jätnud tähelepanuta koera ühtegi omadust ning selle standardile vastavust. Aga just selline peabki ju olema erinäituse kohtunik. Kuna tal oli võimalus oma seisukohti mikrofoni vahendusel pealtvaatajateni tuua, said kõik aru, mida ta igas konkreetses hinnatavas koeras pidas positiivseks ning mida puuduseks. Sest tõsiasi on see, et- ideaalset, täielikult puudusteta koera ei ole veel ilma sündinud ( vähemalt ei ole teda veel kuskil nähtud).

Nagu traditsiooniks saanud, ei vedanud Ilmataat ka seekord meid alt. Just näitusepäevaks pidas ta vihmakallamises paraja vahe. Siis, kui hilisõhtul plats koristatud sai, hakkas ägedalt välku lööma ja müristades vihma sadama. Küll oli siis mõnus, veel viimase minutini Jõgisoole jäänud inimestega, verandal istuda ning möödunud näitusest muljetada.

Mina omalt poolt tänan kogu südamest inimesi, kes suvepäevadel osalesid- muutes selle laupäeva üheks meeldejäävaks päevaks. Teiega koos on tõeliselt tore olla!

19.08.2008 09:01 (Muffy )

Aitäh ka meie poolt! Oli taas tore nädalavahetus. Ja Erilised tänud sõpradele, kes abikäe ulatasid, kui ringi minnes selgus, et koerabeebisid on rohkem kui inimesi, kes neid kohtunikule esitleks :).
Aitähh!!

19.08.2008 11:04 (bernike )

Väga hea korraldus oli nagu alati ning aitäh veel kõigile, kes selle päeva niivõrd toredaks tegid!

It´s Sverana Betty ja tema omanikud:)

19.08.2008 13:31 (PisikeMandel )

Väga hästi korraldatud näitus , hea ilm , toredad inimesed ja ilusad koerad ..
Mida veel tahta .. :)
Aitähh teile toreda päeva eest !
Ja kohtumiseni talvepävadel .

19.08.2008 21:41 (rotipoeg )

Siin siis väike klipp, närganärvilistele ei soovitaks:P

http://www.youtube.com/watch?v=ut0BtGeRwHg

Olemas, lisaks mõned koerpildid mis enne kaotsi läksid.

RE: Erinäitus pildid 2008
24.09.2008 19:01 (Toome )

http://707.planet.ee/bernaeri08/

24.09.2008 19:03 (Toome )

sorry veidi hiljaks olen jäänud asjaga aga siiski loodan mõnda veel huvitab

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Erinäitus 2008) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat