« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (133)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Bernhardiin korteris
Loetud: 4747 korda
17.07.2008 10:59 (rotipoeg )

Kuna endal oli probleeme ja ka paaril tuttaval, siis otsustasin kirjutada sellest.

Otsides kutsikat, siis enam-vähem pooled kasvatajad keelduvad koera korterisse müümast, lisaks kuulen ma alatasa kui hull olen ma ise, kuna mul on kaks bernat korteris.

Nüüd tahaks teada, kas see on kellegi jonn või omaedan viitsimatus, kui ise ei taha ja ei suuda, siis ei suuda keegi..

Esiteks koer kes on paksu karvaga, suudab vastavalt reguleerida oma karvakatte paksust, tal ei kasva sellist villa selga kui õuekoeral. Omal on palju sõpru, kes elavad soojadel maadel, kus temperatuur on ligi 45 kraadi, koerad ka bernhardiinid elavad seal, samuti tean mitut mehhiklast kel berna korterikoer. Huvitav kuidas selle loogikaga nad seal üldse ellu on jäänud. Kah palav ju.

Kohates aiakoeri, siis paljud on sotsialiseerimata, kurjad ja ettearvamatud. Olukord on uus ja koer ei oska käituda. See nüüd ei tähendanud, et nad kõik sellised oleks, on ka väga kenasi ja toredaid koeri, õnneks ka enamuses.

Minu omad näiteks saavad mürada koerteaias oma uute ja vanade sõpradega, samuti oskavad käituda bussis, trammis jne. Iga päev käivad ühel pikal ja kahel lühikesel jalutuskäigul, samuti on neil nädalas päev mis vaid nende päralt, kus nad siis viiakse terveks päevaks ära kodust. Nüüd suvel saavad pea iga õhtu ujuma.
Toas ringi keeramiseks on neil ka piisavalt ruumi, samuti müramiseks ilma, et asjad lendaksid. Meil on ka aed kus nad saavad mürada, kuid meelsamini käivad jalutamas.
Jah ainus keeruline aeg on karvavahetus, kus kammimist on meeletult, samuti tuleb suht palju koristada. See on aga asi mis lisandub korterikoera pidamisel. Samas berna karv on suht hästi eemaldatav vaibalt jne, erinevalt näiteks labradori omast, mida ma katkusin ligi 2 ndl vaibast välja.
Seega tahaks teada miks on korteri koeral hullem elu kui õuekoeral ja miks on esimese omanik hull ja teine normaalne??? See kui keegi ei suuda ise nii palju energiat rakendada ja mässata, siis ei tee see neid veel hulludeks , kes seda suudavad ja tahavad. Kahjuks kuulen ma liiga sageli selliseid arvustusi.

Mis aga ajendas, siis üks hea tuttav, kes tahab omale bernat ja enamus kasvatajaid on keeldunud ja kõne katkestanud, kui kuulevad korter... See on aga pannud inimese otsima koera väljaspoolt Eestit, kuna sooviks on vaid berna. Miskipärast mujal maailmas ei ole see probleemiks kus elatakse. Endal oli suht analoogne olukord ja see suhtumine on ikka sama nagu kuulsin.
Mis siis nagu parem on kas päevade viisi aias üksi vedelev koer või koer, kes elab korteris, kuid pere ligidal, kellega tegeletakse ja suheldakse?
Nõmmel on nad olnud küll üksi aias aga esimene mida tehakse on otsitakse jahe koht ja pikali. Samas väga palavaga nad ei taha sugugi õue, sest korter on jahe ja seal on parem, seega tuleb jalutada vara või siis väga hilja õhtul. Aedikus koer või korteris vabalt, et mis eelis.. ainus on see, et värske õhk ja kõik.. Ok, suvel on mul aken pidevalt lahti, kuid oleks ka ilma bernadeta.

Ootaks põhjendusi sellisele suhtumisele ja kohe huviga.

RE: Bernhardiin korteris
18.07.2008 13:19 (Made )

Eks igal asjal on vähemalt kaks külge.
Kindlasti saab koer, kes jagab pidevalt oma eluruume inimesega, rohkem suhelda.
Samas- mind hirmutab ehk isegi kõige rohkem see, et enamus aega on nii suur koer sunnitud viibima libedal põrandal ( kui just koeraomanikul ei ole põrandad üleni statsionaarselt vaibastatud, sest lahtine kerge vaipkate on ju samuti ohtlik).
Olen kuulnud korteris elavatest koertest, kellele on eraldatud üks tuba. Ja siin ma juba kahtlen, kas ta ikka saab seda korteris elamise eelist- suhelda inimestega tihedalt- kasutada.

RE: Bernhardiin korteris
20.07.2008 12:06 (rotipoeg )

Juhuse läbi on mul terve tuba vaipkatte all, seda küll mitte berna pärast, vaid ise tahtsin sedasi, samas pole see linoleum köögis ja just libe. Vähemasti pole Lotte siin kunagi kukkunud ja enamus mürglit toimus toas või aias.
Eks kui nad väga sopased siis eralduvad kööki-esikusse ja kui kuivad, pühitakse põrand puhtaks ja taas seltsielu. Bernal see hea omadus, et kõik sopp tuleb kenasti maha ja pesema ei pea:) Muidu aga kõnnivad vabalt.
Parkett on see mis libe ja kus kukuvad vist kõik koerad. Meil Nõmmel on teisel korrusel 50 ruudune tuba ja üleni parkett, idee järgi hea mürada, kuid koerad ei lähe sinna, kuna seal on väga libe. Isegi taks läheb kikivarvukil pallile järele, et mitte kukkuda

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Bernhardiin korteris) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat