« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - küsimus
Loetud: 4607 korda
03.02.2009 15:21 (patsijify )

Küsimus! Kui on koer, kes on juba 4 a. paberitega, kes on käinud küll koolis, kuid pole käinud näitustel, kas siis on tema jaoks hilja kuhugile näitusele minna? Kui ei ole, siis mida tuleks arvestada ja millele rõhku pöörata? Siis veel, et kui on soov teha koerale need uuringud ning väiksena on koerale tehtud ühe õnnetuse tagajärjel põlveliigese operatsioon, kas see on siis uuringu tulemusele väga kahjulik ning kas see mõjutab uuringu hindeid? Siis veel, et kui näitusel ei ole käinud, kuid tuleb tahtmine emasele koerale paarilist otsida, kas ja mil viisil on see võimalik?

RE: küsimus
03.02.2009 16:23 (rotipoeg )

Hilja vast pole, emasel vajalik vähemasti kahe erineva kohtunikult hinne väga hea ja siis düsplaasia uuring. Põlveliigese operatsioon ei tohiks mõjutada puusauuringuid, kuid kuidas see koer liigub? Kohtunikud vaatavad seda, kui ta lonkab näiteks siis nats jama. Ehk aitab arstitõend, kuna tal see ju trauma mitte kaasasündinud.
Pead aga kiiresti tegutsema siis hakkama, kuna 4 koer on selline keskealine juba.
Kui sa pole näitusel käinud, siis ei näe ma mõtet otsida üldse paarilist. Muidugi võib vaadata kellega tulevikus soovi on.
Eks targemad seletavad edasi, mina olen vähemasti nii aru saanud:)

03.02.2009 16:42 (Made )

Näitusele minna ei ole kindlasti liiga hilja. Seda enam, et ta on käinud koolis, seega ta on ju ehk sotsialiseeritud ning mõistlik. Korra võiks temaga käia ka spetsiaalselt näitusetrennis, siis "tugevam" tunne näitusele minna. Millele rõhku pöörata, seda saabki siis teada tollelt koolitajalt.

Mina usun kah, et põlveliigese operatsioon ei muuda HD tulemust. Kindlasti võiks sellegipoolest põlveliigest opereerinud veterinaarilt võtta vastava tõendi.

Praegusel hetkel ei ole EKL -poolset nõuet, et aretusse minevatel bernhardiinidel peavad olema näitusehinded. Samas- väga paljud aretusisaste omanikud seavad selle omapoolseks nõudeks, et oma isast koera emasele paariliseks anda.

03.02.2009 17:01 (bernike )

Enamus, mis puudutab paaritamist ja paarilise otsingut on olemas siin samas lehel Kutsikad alt-> Kasvataja meelespea, samuti on võimalik käia näitustel piilumas, surfata mööda kodulehti ja veel väga paljusi võimalusi.

03.02.2009 22:20 (rotipoeg )

MIs mind taaskord vihastab, et inimene küsib ja siis vastus on aga sa otsi ja surfa, nagu võtaks tüki küljest seletamine. Seda olen ma ka ise kogenud, et küsid mingi tulemuse kohta ja tähendust, siis vaadatakse, et kuidas sa ei tea, otsi netist. Enamus on olnud nullis ja teadmatud, häiriv vaid see kuidas teadjamad kiivalt oma teada asju hoiavad.Masendav! Õnneks on neid kes vaevuvad ka selgitama, kui mõni ei leia või ei saa aru.

Head treenivad näitused on aga mitteametlikud kus ka krantsud, seal saab harjutada:)

04.02.2009 12:04 (Made )

Oota´nd "rotipoeg", mis siis eelmistes vastustes nii hullu oli, et sa vihastusid?
See, et "bernike" viitas meie lehel olevale Kasvataja meelespeale ja seletas, kuidas sinna minna, oli väga hea viide. See, et alati tasub käia ( ka koerata- siis on tähelepanu kontsentreeritum) näitustel vaatamas ja kogenenumatelt nippe saamas- täiesti õige soovitus mumeelest. Bernakasvatajate kodulehtedel surfamine- iseenesestmõistetav, sealt saad ju teada meil Eestis olevate bernade taustast ja tasemest ( omaette teema on, et väga paljudel kasvatajatel ei ole kodulehte).

Nn. match showdel käimine on kasulik just koera sotsialiseerimiseks paljude võõraste koerte ning inimestega. Kas sealt just "päris" näituseks vajalikke teadmisi ja oskusi saab- no ehk midagi tõesti...

04.02.2009 12:33 (rotipoeg )

Matsukad on head tõesti vaid koerale esmasteks kogemusteks ja sotsialiseerimiseks, et mis üldse toimub.
Vihastabki see, et keegi küsib , siis vastus uuri aga ise ja sellist kurtmist olen ma mujaltki kuulnud. Mine sinna, vaata sinna jne..
Mingi veider kadeduseuss ja sopaga mätsmine kui keegi midagi küsib või kui keegi midagi saab. Eriti pubekatest koeraomanikud( mingi osa neist enam just puberteeti ei kuulu küll) Vanem põlvkond on ok, kuid see noorem.. siis minul on igasugu isu kadunud tulevikus suhlemisel. Bernikese puhul ongi vaid üks lärakas teise otsa. Vastik. Mul on antud kasutaja üsna ebameeldivaid kogemusi, seega ilmselt ka kihvatas, kuna taas tema ülbe toon.

04.02.2009 13:07 (Made )

Kadedus on paraku inimlik. Eks kadedus ja sellele järgnev positiivne tegevus viib paljuski ka inimkonda nö. edasi. Seda üldiselt.
Eesti bernakasvatajate ringkonnas ma liiga palju negatiivset kadedust täheldanud ei ole. Tundub, et oleme valdavalt ühtehoidev, teise õnnestumistele kaasaelav seltskond.
Kõige tähtsam- igaüks meist peaks ise olema tolerantne ja positiivne.

04.02.2009 15:45 (bernike )

Ei tea küll, kuidas on võimalik läbi kirjutise emotsioone täheldamata määrata ülbet tooni, aga see selleks. Ei olnud absoluutselt mõeldud ülbelt ega nii, vaid oli täheldatud paarilise otsinguks mitmeid mooduseid, seda oli ka osaliselt kasutaja küsinud oma viimases küsimuses, küll mitte otseselt, kuid kaudselt, vabandan, kui sain küsimusest valesti aru. Antud hetkel ma ei mõista seda, et kuidas oleks võinud seda teisiti teha, kui viidata allikatele. Loomulikult peab ju kasutaja, kes abi palus ise vaatama erinevaid koeri, sest meie ei tea ju seda, mida tema konkreetselt tahab või otsib. Teadmata taustainfot ma usun, et ka need kõige kogenumad ja paremad kasvatajad ei oskaks mingit paarilist pakkuda. Seega ei mõista, millest on tingitud Rotipoja pahameel. Ehk selgitaksid?

04.02.2009 15:53 (bernike )

Mis aga näitustesse puutub, siis omast kogemusest, nii palju või vähe kui seda mul on, võin öelda, et kindlasti pole veel hilja näitusele minna. Kuna meie läksime oma isasega tõesti esmakordselt alles 6,5 aastaselt, mis on oluliselt vanem, kui 4 aastat. Ja praegu ajajooksul on olemas juba kaks tšempiontiitlitki.

04.02.2009 16:35 (rotipoeg )

Suudab normaalselt vastata küll kui tahab, privas aga sõimab nagu voorimees...

Paarilise peab ta tõesti ise valima, kes talle meelepärane, mis ühele meelidb , ei pruugi teisele meeldida, no ja kas koerale ka meeldib. Lotte näiteks keeldub suhtlemast koertega kes talle ei sümpatiseeri, kuidas ta valikuid teeb, ei oska öelda.
Kui tal emane, siis kas seda pesakonda just hiljaks ei jää planeerida, vaja tulemusi ju ka saada. Seepärast on tal natuke kiire selle asjaga. Eks näituseid on ikka, siis tuleb vaid kohal käia:)
Kuid ma ei mõista kui EKL ei nõua bernadelt näitusehindeid jne ja EBTÜ nõuab või on soovituslik neid omada, nagu käärid ju? Kas see ei peaks olema vastastikune siiski?

Just liiga palju kadedust, kuid seda siiski on.. Võiks üldse mitte olla. Jah ma tea, et on hullemaid seltskondi, õnneks see seda pole:p

04.02.2009 16:49 (bernike )

EBTÜ leheküljel oli kuskil kirjas, et need hetkel on siis soovituslikud. Kuid kuskil jäänud kõrvu jutt, et selle aasta lõpus üritatakse ka EKL-is ära kinnitada, ei tea, kui tõsi see on.(pead ei anna)

05.02.2009 08:00 (rotipoeg )

See oleks tore, muidu osad pingutavad ja käivad näitustel, kuid osad paaritavad niisama ja õigus on tegelikult mõlemal sel puhul.

05.02.2009 22:12 (patsijify )

suured tänud vastustele. Jah surfasin usinasti siin kodukal ja erinevates eeskirjades ja teemades. Kuid kahjuks kui koer sai võetud, siis ei olnud sellist võimalust, et kuskilt sellist informatsiooni otsida ja küsimusi esitada. Ja kui oled elus esimest korda võtnud puhtatõulise looma, siis paraku need küsimused ka tekivad ja alati ei pruugi kirja pandud asjadest üheti ja õigesti aru saada. Nii et veel tänud, kes viitsisd vastata. Aga nuh eks vastuste saamisega tekib ka alati uusi küsimusi. Jah võimalik saada arstilt tõend operatsiooni kohta. Nii, kuid kas kõik loomaarstid ja kliinikumid võimaldavad vastavaid uuringuid, nuh kuid seda ma saan ka helistades teada, nii et ei pea vastama kui ei taha. Siis, seoses minu koera liikumisega, siis kui mina seda silmaga hindad, siis ei ole mingit lonkamist näha ja koer on õnnelik, sest peale traumat soovitati koerale sisse sööta mingeid taplette, mis apsoluutselt seda valu ja vaeva vähemaks ei teinud ning siis käisime kirurgi juures, kes ütles, et looma põlveliigese sidemed ei paranegi ja muud ei ole teha kui operatsioon, et loom ennast jälle hästi tunneks. Koerake on mul iseenesest super ma leian, kuid seni kuini ma näitusele pole jõudnud ja keegi kohtunik pole hinnet andnud, seni jääb see ainult minu arvamuseks. Ja siis veel nii palju, et kas näitustele on vaja ka mingit eelregistreerinugut teha, ma küll leidsin selle ajakava, kuid täpsemat infot seal kirjas ei ole. Jah mõistan, et alati saan minna ilma koerata kõigepealt uurima, aga kui on võimalik küsida, miks siis mitte. Ja veel nii palju ka, et kui koeraga koolis sai käidud, siis sai ka saadud natuke näituse koolitust, et sellega vist ka väga probleeme ei ole, vaid tibake harjutada veel:) Lisan veel, et tihti peale jäävad paljud asjad inimestel tegemata, kuna ei julgeta küsida ja paljudest asjadest ei pruugi ise kohe alguses aru saada. Ja kui küsitakse, siis kardetakse saada kriitikat, mis hirmutabki inimesed kõigest ja kõigist eemale. Ja mina leian, et parem rumalad küsimused, kui veel rumalamad ja halvad tegutsemised:) Ja ma leian, et kõik bernade kasvatajad on selle eest väljas, et nende olemas oleval loomal on kõik hästi. :)

05.02.2009 23:12 (Made )

Kas kõik vet kliinikud võimaldavad HD/ED uuringuid. Kindlasti mitte. Olenevalt elukohast võib kindlasti lähimast vet kliinikust küsida nende pädevuse kohta. Mina isiklikult käin ikkagi Tallinnas Västriku kliinikus ( Västriku tänaval).
Näituste kohta saab lugeda ka minu kodukalt:
http://www.parliste.ee/?jutt=11335
Näitusel soovitatav kett on siin:
http://www.parliste.ee/?jutt=11338

See küsimise- vastamise julgus on tegelikult mitmepoolne. St. paljud ei julge küsida ja paraku paljud ei julge ( mitte ei taha/ viitsi) vastata.
Kindlasti tuleks mõlemal pool sellest pelglikusest üle saada ning lihtsalt olla julgem:)

07.02.2009 10:47 (rotipoeg )

Kas puusauuringu tulemus võib sõltuda koera vanusest? Keegi teeb nooremana, keegi teeb näiteks 4 aastasele, et kas see vanus seda mõjutab?

07.02.2009 11:14 (Made )

Pidavat mõjutama küll.

07.02.2009 19:05 (rotipoeg )

Jah, kuid kas siis ei peaks arvestama millises eas see tehtud, kui iga seda mõjutab?
Koer ju vananeb... Kui ma teen samale koerale 18 kuusena ja tal on supertulemus ja siis 5 aastasena teen uuesti ja tal on ntx D puusad ... Mis siis õigem:P Nii ei tehta aga juhul kui... Ühest on tal ok, teisalt aga mitte parim? Või saab ta vanemana siis tulemuse millega aretada ei tohiks ..

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - küsimus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat