« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - Aretusülevaatus 16., 17.05!
Loetud: 6900 korda
13.04.2009 17:28 (Made )

Mida kujutab endast aretusülevaatus bernhardiinidele Eestis?
Aretusülevaatusel saab omanik oma koera kohta väga üksikasjalise kirjelduse. Vastaval dokumendil ( 5 x A4) on antud tõu spetsialist kirjeldanud tema koera eksterjööri, liikumist, mõõte ja mõõtude suhteid üksteisesse, käitumist ja iseloomu.

Miks koera omanik võiks sellele ülevaatusele oma koera registreerida ja seal osaleda?
Tõsi ta on, et kuna Eestis bernhardiinide aretamiseks ning pesakondadele tõutunnistuste saamiseks ei ole EKL poolt kehtestatud erinõudeid, pole aretusülevaatusel osalemine sellest aspektist kohustuslik. Samuti ei mõjuta aretusülevaatusel osalemine/ mitteosalemine koera aretamist välisriikide bernhardiinidega. Välismaise aretuspartneri puhul, s.t. kui emaskoer toimetatakse välismaise aretuspartneri juurde või kui teises riigis asuv emaskoer tuuakse Eesti isaskoera juurde, peavad mõlemal koeral olema FCI poolt aktsepteeritavad tõutunnistused ja neid võib vastavas riigis kasutada aretuseks.

Seega saabki Eestis aretusülevaatusel osalemist käsitleda vaid kui soovituslikku tegu.
Kuid usun, et te nõustute minuga- on palju „ tugevam tunne“ panna oma koer aretusse, kui tal on lisaks näitusehinnetele ja liigese-uuringutele läbitud ka aretusülevaatus!
Aretusülevaatuse peamine eesmärk on ju aidata koera omanikul või kasvatajal valida oma koera paariliseks just see sobivaim bernhardiin. Kohtunik näitusel ei jõua iialgi koera igale omadusele piisavalt tähelepanu pöörata ning ise tihtipeale teatud asju ei märka. Siin tulebki paarilise valikul appi aretusülevaatuse sertifikaat. Näiteks kui aretusse mineval koeral on mingeid puudusi ( puudusteta koera ei ole lihtsalt olemas), siis aitab vastaspoole kohta koostatud sertifikaadi analüüsimine välistada samade puuduste kordumise mõlemas pooles.

Eesti Bernhardiini Tõuühing on enda poolt organiseeritava aretusülevaatuse kohtunikuks kutsunud, Šveitsi Bernhardiinide Klubis sama tööd tegeva, FCI kohtuniku hr. Bernard Legeri.
Hr. Leger oskab koeri kohelda, leiab iga koeraga meeldiva kontakti ning peab väga lugu koera iseloomu naturaalsusest, st. et uued asjad ja olukorrad tekitavad koeras väikesegi reaktsiooni ( mis aga loomulikult ei tohi olla agressiivsus).

Käisin sel talvel ise vaatamas aretusülevaatust Šveitsi Bernhardiinide Klubis.
Õhkkond oli asjalik ja sõbralik. Vahepeal tehti mitmeid kohvipause.
Nagu Šveitsis nii ka EBTÜ poolt korraldataval aretusülevaatusel hinnatakse igat bernhardiini eraldi. Ühtegi teist koera sel ajal silmapiiril ei ole.
Iseloomutest koosneb kahest osast. Kõigepealt püüab kohtunik omanikuga vesteldes saada selgust järgmiste punktide osas: koera vanus, pidamine ja elupaik, kontakt ümbritsevaga, kogemused harjutusväljakul, väljaõpe, mis ajast saadik omaniku juures, haigused.
Täpne küsitlus on koera vanusele ja kogemustele sobiva iseloomutesti sooritamise ja hindamise eelduseks.
Esimesena testitakse koera käitumist absoluutselt rahulikus olukorras. Selle käigus ei tohi koera mingil moel ärritada. Tuleb kindlaks teha, kuidas bernhardiin käitub nii oma omaniku kui ka teda mitte ähvardavate võõraste isikute suhtes (isikute rühmad või üksikisikud). Peamine- bernhardiin ei tohi olla inimesele agressiivne.
Teiseks testitakse koera käitumist erinevate optiliste ja akustiliste mõjude suhtes või tehakse kindlaks, kuidas koer neile ootamatutele mõjudele reageerib. Seejuures on igasugune ärritamine lubamatu. Vahemaad koera ja testiks kasutatavate esemete ning objektide vahel tuleb pidada mõistlikes piirides. Selle testi jaoks peab kohtunik kasutama erinevaid meetodeid ja objekte ning neid sageli vahetama (kividega täidetud plastikkanister, tühje plekktoose täis kott, kiletükid , vile jmt).

Seega- jäänud on veel veidi üle kuu meie aretusülevaatuseni!
Olete teretulnud!
Täpsema info ülevaatuse kohta leiad siit:
www.bernhardiin.ee/info/?lisa=uudis&jutt=10086&idUudis=10169&keel=ee&m=72


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.04.2009 14:02 (Made )

Nii bernhardiinide aretusülevaatusele kui ka kutsikate kevadisele näitusele registreerimine kestab kuni 12.05.2009 , k.a.

Kui koera omanikul on soov oma bernaga aretusülevaatusel osaleda, aga liigeste-uuringu ametliku tulemuse saab teada 14. mail, võime temale ( etteteatamise korral) registreerimise aega vastavalt pikendada.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
15.05.2009 08:27 (Muffy )

Tere,

Sooviks minna vaatama aretusülevaatust aga ei leia kuskilt, mis kell see agab?

Kerli


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
15.05.2009 09:43 (Made )

Esimene koer läheb kontrolli kell 11. Ühe koera hindamine kestab umbes pool tundi.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
18.05.2009 13:12 (Made )

Kaks päeva- täis asjalikke arutelusid, bernhardiinide ektsterjööri ning iseloomu professionaalset hindamist, päikesepaistet, suhtlemist meeldivate ja heade inimestega- on jäänud seljataha.
Muljeid on palju, väga palju. Ja eranditult kõik on positiivsed.
Meie aretusülevaatuse kohtuniku Bernard Legeri töö- ja suhtlemisstiili kohta on tulnud vaid ülipositiivset tagasisidet. Ja tõepoolest, hr. Bernard Leger ning teda Eestis saatnud abikaasa Ariane Leger , on kahtlemata bernamaailma ühed väljapaistvamad spetsialistid ning samas vahetud, seltskondlikud ning heast huumorist lugupidavad inimesed.
Mina sain järjekordselt kinnitust sellele, kuivõrd vahvad inimesed on meie tõuühingus .
Omalt poolt tänan südamest meid kaks päeva prantsuse keele tõlkimises abistanud Anu Kivirüüti , bernaomanikke, kes nendes üritustes osalesid ning tõuühingu liikmeid, kes kõige kordaminekuks oma panuse andsid.

Lõpetuseks vahendan siia meie kohtuniku hr. Bernard Legeri avalduse meie tõuühingule:

I thank you for your welcome and your invitation.
I have been proud to judge your saint bernards from your wonderfull country Estonia. I keep the very nice souvenir.
I see my Swiss breed with the standard and the good caracter and it will be good for the future.
From my hart thank you - and good luck for the future!
Your judge Bernard Leger


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
18.05.2009 16:12 (merxi )

Mina küll võtsin osa vaid pühapäevastest koosviibimistest aga tõesti väga tore ja südantsoojendav päev. Kohtunik oli fantastiline suhtleja nii koerte, kui nende omanikega. Samuti tunnen head meelt, et meie koerad ühendavad paljusi toredaid omanikke, kes muidu ehk ei kohtukski! Tore on olla EBTÜ liige!


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 11:10 (SIIRI )

Ka minu poolt suur-suur tänu eelkõige Madele, kes suutis nii toreda ning kompetentse kohtuniku siia meie juurde tuua!!

Ja tõesti meie tõuühingus on toredad inimesed!

Tervitades,
Siiri


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 11:50 (Liia )

Palju õnne kõigile,kellel hästi läks!
Kahjuks tulemusi pole kuskilt lugeda.Võib-olla oleks lihtsam jooksvalt panna mõnda foorumi rubriiki (nt,näituste autahvel).Teinekord läheb lausa nädal,enne kui tulemused ilmuvad näituste alla.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 11:59 (Made )

Oh, Liia, anna natuke rohkem aega:)
Eks iga jutt ( ka tulemused jne.) tahavad siin internetis trükkimist ja aega ( et tähelepanematusest mingeid vigu ei tuleks). Kohe- varsti panen tulemused üles.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 12:08 (Made )

Aga mida ma kohe saan ütelda on see, et aretusülevaatuse läbisid positiivse tulemusega kõik koerad.
Kohtunikku väga üllatas meie koerte suurepärane iseloom ja käitumine iseloomu testis. Kuna- meie koerad ei ole saanud ju spetsiaalset õpetust selleks testiks ( mida riikides, kus on vajalik iseloomutesti sooritamine aretusse pääsemiseks, treenitakse ikka päris kõvasti).
Omagi koerte reageerimist ei osanud ma ette arvata- no tõesti ei ole kordagi nende poole ( nende territooriumile) kiirel käigul tulnud suur grupp plaksutavaid inimesi ( näiteks).
Aga koerad olid tublid, hea iseloomuga ja enesekindlad- samas sõbralikud. Ja sellest tõdemusest saab meil kõigil olla vaid hää meel:)


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 12:09 (Muffy )

Aga selline foorumi rubriik võiks ju küll olla - sinna saaks igaüks ise jooksvalt teatada oma koera tulemused ja kui on aega olnud üles kirjutada, siis ka teiste omad.

Kas kuskilt saab näha ka aretuskontrolli tulemusi?Kerli


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 12:24 (Muffy )

Aga minul on nüüd küll küsimus seoses aretuskontrolliga, kus väidetavalt kõik koerad positiivse tulemuse said.
Kas ka see koer, kes hüppas üles, kohtunikule kätte, kui oli inimeste kõndimine koerale vastu? Seda ei näinud ainult mina.
Ja see ei paistnud mitte mängimise moodi .


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 12:30 (Made )

Jah, ka see koer, kuna see hüppamine ei olnud tingitud agressiivsusest. Nagu ka edaspidi oli näha tehti sellele koerale sama testi rohkemaid kordi kui teistele koertele ning see ( mitteagressiivne hüppamine) toimus vaid esimesel korral.

Kõiksuguseid foorumi lõike saab igaüks meist tekitada- nii, et - näpud tööle!


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 14:37 (Liia )

Kui on kellegil aega,oleks huvitav lugeda millised testid olid aretuskontrollis-iseloomu testides.Eriti huvitab kuidas kontrolliti suhtumist teistesse loomadesse.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 14:55 (Muffy )

Suhtumist teistesse loomadesse ei kontrollitudki.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
19.05.2009 17:33 (Maaria )

http://album.ee/album/294649/50174129

Mõned pildid Aretuskontrollist ning Kutsikate näituselt.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 14:29 (Liia )

Palju õnne aretuskontrolli läbinutele!!!!
Aga mul sellised küsimused:iseloomutesti vist ei olnud ja koerad olid rihmas testmise ajal ümbrusele ja inimestele?
Kui ma oma koertega olen eksamit kuulekuses vms.ala teinud ,siis kõik tõutunnistusega koerad saavad EKL-i võistlusraamatu,kus tulemused ,kohtunikud ,hinded ja võistlusala või iseloomutest kirjas.On olemas ka hindamisleht,kus punktide süsteemis kõik kirjas,mida mille eest maha võeti.
Sain aru,et siin väljastati aruanne.Oleks huvitav lugeda,mida peale turjakõrguse hinnati(muud ma kahjuks piltidelt näinud pole).
Tegemist oli soovitusliku üritusega.Sellisel juhul jääb arusaamatuks,miks rasvaselt ja punaselt on koerte andmebaasis ja aretusisaste lehel "tunnustatud aretuskoer"?
Tegemist ju soovitusliku nõudega?
Näiteks inimene,kes satub juhuslikult EBTÜ kodulehele,teadmata,et aretuse erinõudeid pole üldse ,satub segadusse.Mõned üksikud tunnustatud aretuskoerad ja teised siis mittetunnustatud või....
Ma arvan,et see pole õiglane märge ,sest tegemist on soovitusega ja nagu EBTÜ üldkoosolekul oli jutuks,need reeglid pole lõplikud vaid töösolevad veel.
Samuti nagu puusauuringud on soovituslikud ja oksa pole punaselt veel kedagi EBTÜ liikmetest tõmmatud nende soovituslike nõuete täitmata jätmise eest.Samuti nagu pole autahvlile pandud neid,kes oma koertele uuringuid teevad ja paaritavad terveid koeri.
Virisen veel-ühel pildil,kus grupp inimesi on koera ümber piiranud.Inimrühmad BH-testides ja kuulekuskoolituses peaksid koosnema võõrastest inimestest(koerale võõrastest).Siin on aga minu arvamus,et vähemalt poolte inimestega on osalevad koerad küll väga tuttavad.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 14:40 (Liia )

Ah jaa,ettepanekust.Tunnustamaks loomi,kes läbisid kontrolli võib panna andmebaasi soovituslik aretuskontroll läbitud.
Idee on super,aga ehk veidi läbimõtlemata.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 20:59 (Made )

Aretusülevaatuse soovituslikkusest. Siin ilmas on enamus asju just nimelt soovituslikud, mitte kohustuslikud. Näiteks on soovituslik käia oma koeraga näitustel ( näituste tulemused on meie kodukal kenasti üleval ning kui piisavalt serte kogutud, siis ka tšempionitiitlid koera nime ees- me ei varja, et koer on näitusel käinud ning ehk ka tšempioniks saanud), lasta uurida oma koerte liigeste olukorda ( tulemusi me ei varja- ka need on koerte andmebaasis ning ka eraldiseisva pealkirja all "Terviseuuring"). Samas ei ole keegi soovinud, et kumbagi juurde pandaks märge " soovituslik liigesteuuring tehtud" või " soovituslikud näitusetulemused olemas". Miks siis nüüd peaks panema aretuskontrolli läbinud koerte vastava tulemuse ette märke, et selle tulemuse olemasolu on soovituslik? Mina sellest loogikast näiteks aru ei saa.
Kuna antud aretuskontrolli läbimisega sai koer sertifikaadi " Tunnustatud aretuskoer", siis- miks peaks seda tulemust varjama?
Loomulikult toimus ka iseloomude testimine. Kuidas see toimub, sellest kirjutasin ma juba täpsemalt ka selle foorumijutu kõige esimeses kirjutises 13. aprillil. Kes soovis endale DVD, millele salvestatud bernade iseloomude testimine Šveitsi Bernhardiinide Klubi poolt läbiviidaval testil, siis see näeb, et need kaks testi vastavad teineteisele täielikult. Erinevus on vaid selles, et meil hoitakse koera rihmas, samas käskluste andmine koerale on keelatud. Muide- kes veel soovib antud DVD osta, siis sel on see võimalus täiesti olemas.
Sellel pildil, kus koer ( Est Kalvana Altair) on keskel, siis- üheksast inimesest koosnevast grupist oli ta üli väga põgusalt tuttav vaid minuga ( olen omanikul üks kord külas käinud). Kaheksa inimest üheksast on täiesti võõrad- m a ei saa aru, mille üle Liia pahandab? Veel- erinevate koerte puhul testis osalenud inimesed vahetusid.
Liia mainib, et " Samuti nagu puusauuringud on soovituslikud ja oksa pole punaselt veel kedagi EBTÜ liikmetest tõmmatud...". Mina loodan, et meie tõuühingus jätkub siiski arusaam, et liikumine paremuse poole ei tule mitte " oksa tõmbamisest" vaid õigest ja kenast eeskujust ning mõtteviiside avardumisest.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 21:41 (Liia )

Väljavõte aretuskontrolli reglemendist:
Iga koera puhul annab kohtunik oma arvamuse looma aretuseks sobivuse kohta. Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne.
Juttu ei ole ju sertifikaadist,millest eelkirjutaja mainib...
Puusauuringute tegemisel saame me diagnoosi veterinaarilt , näitusehindena me saame ju kindlate reeglite järgi sertifikaadi rahvusvahelise või rahvusliku ,kuulekus- või iseloomutestidel kantakse tulemus EKL-i võistlusraamatusse ja tulemused saadetakse EKL-i nagu näituse ja puusauuringutelgi.Sest on olemas tiitlite ja tervise uuringute kinnitamise kord.
Üldkoosolekul oli ju selgelt juttu toredast enda lõbuks testimiseks.Millest siis selline kõlava nimega tiitel "tunnustatud aretuskoer".Kelle poolt tunnustaud?Kui EBTÜ reeglite järgi,siis seda pole ju aretusülevaatuse reglemendis,et selline tiitel väljastatakse?Nagu ei saa erinäituse võitja endale omavoliliselt CLUB WINNER näiteks panna,kui see puudub näituse korraldamise eeskirjades.
Parandage mind,kui saan valesti aru


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 22:21 (Marko65 )

Tere!

Õnnitlused ka meie poolt,neile kel hästi läks.

Liia tegi ettepaneku:Tunnustamaks loomi,kes läbisid kontrolli võib panna andmebaasi soovituslik aretuskontroll läbitud.
See on igati mõistlik ettepanek,kuna meil on alles aretusreeglidki nii nagu nad on .


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
20.05.2009 23:27 (Made )

Iga koera kohta, kes võttis osa aretusülevaatusest, koostas bernhardiinide päritolumaal Šveitsi Bernhardiinide Klubis aretusülevaatusi hindav kohtunik hr. Bernard Leger ülipõhjaliku eksterjööri ning iseloomu aruande ( 6 x A4 lehel) . Aruandes esitatud tulemuste põhjal oli koeral võimalus saada aretusülevaatuse sertifikaat tulemusega ühest kuni viieni: 1) tunnustatud aretuskoer, 2) tunnustatud aretuskoer tingimuslikult, 3) edasilükatud välimikukontroll, 4) edasilükatud iseloomutest, 5) aretuseks sobimatu.
Meie aretusülevaatusest osa võtnud koerad olid tublid- kõik nad said kohtunikult aretusülevaatuse sertifikaadi tulemusega " Tunnustatud aretuskoer".

Jah, puusauuringute tegemisel saame me diagnoosi veterinaarilt. Antud aretusülevaatusel said meie koerad hinnangu inimeselt, kes tegeleb koerte hindamisega aretusülevaatustel Šveitsis- bernade päritolumaal. See on väga suur au ning tõepoolest vedamine, et selline inimene oli nõus tulema meie koeri hindama. Juhul, kui meil (loodetavasti ) õnnestub teda veelgi meie aretuskontrolli hindama saada, soovitan ka Liial ja Markol tulla oma koertega tema hinnangut saama.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 07:03 (Muffy )

Mis puutub koera hoidmisse rihmas ülevaatuse ajal, siis see territoorium oleks ju väga hästi võimaldanud korraldada ka koera lahti laskmise rihmast. Miks seda nii ei tehtud nagu Šveitsis?

Samuti arvan ka mina, et andmebaasis võiks olla märge soovituslik aretuskontroll läbitud. Hetkel tekitab see paljudes inimestes segadust.
Me ei kirjuta ju erinäituse võitjale suurelt ja punaselt järgi EBTÜ CLub Winner või mõne muu tiitli mis me võiksime näitusekataloogi lihtsalt sisse trükkida.
Nii nagu on kindlad näituse eeskirjad, mille alusel koer saab hinde, nii nagu on puusauuringutes reeglid, mille alusel vastav tulemus saadakse, aga mina ei ole näinud aretuskontrolli reegleid või punktisüsteemi, mille alusel koer saab siis sertifikaadi vastava tulemusega.
Olen näinud reglementi, mis kirjeldab, kuidas ja kus viiakse üritus läbi aga konkreetset süsteemi koera hindamisele ei ole.

Kerli


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 10:27 (Made )

Nii et sa arvad, et Šveitsis aretuskontrolle tegev kohtunik paneb suvalt aretuskontrolli aruandesse numbreid? Lihtsalt lahmib, vaadates päikese seisu? Konkreetset süsteemi ei ole? Teada on ju tõsiasi, et kui meie mingi asjaga süviti kursis ei ole, siis ei tähenda see veel seda, et sellel protseduuril süsteemi ei ole. Austusest hr. Legeri kogemuste, teadmiste ning kasvõi ametiposti vastu Šveitsi Bernhardiinide Klubis, peaksime vist veidi oma emotsioone talitsema.

Andmebaasi päises on märge, et aretusülevaatuse ning iseloomutesti läbimine on bernhardiinide aretamiseks Eestis soovituslik. See peaks ju juhuslikult meie lehele sattunud inimest küllaldaselt informeerima. Või ei?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 10:35 (Liia )

Ma proovin uuesti seletada.
Kutsikate-ja noorkoerte võistlustel kuulekuses,mis on vahel suvepäevade raames toimunud -võtame eeskirjad vastu ja kutsume kohtunikuks atesteeritud kohtuniku.Kas peale seda on siis õigus panna nendele koertele taha tiitel "tunnustatud sportkoer"?Või teeme päästemanöövri metsas ja kõik koerad,kes figurandi üles leiavad on "tunnustatud päästekoerad"?
Mis ma tahan öelda,et üldkoosolekul tekkiski ju tõrge aretuskontrolli reglemendi vastuvõtmisel,et aretusnõudeid ju pole.Ja juhatuse liikmed kinnitasid,et need eeskirjad on vajalikud hetkel ühekordse ürituse läbiviimiseks, hiljem tehakse muudatused.Oli ju Anne kes hoiatas,et ükskõik ,mis eeskirju me vastu võtame on need lõplikud kuni selle hetkeni,kui üldkoosolek nad jälle tühistab.
Kuid juttu,et läbinud koertele nii kõlav tiitel antakse polnud küll.Mina leian,et see on omavolitsemine.
Kahju,et ainult üks inimene juhatusest vastab ja kirjutab.Oleks huvitav teiste arvamust kuulda.
Ja jälle,kus on EBTÜ üldkoosoleku vastuvõetud otsustes või reglemendis juttu sertifikaadist?Aruanne ja sertifikaat on kaks erinevat asja,nagu näitustel kirjeldusleht ja SERT-i kaart.See tähendab,et võid saada ainult kirjelduslehe ja võid saada kirjelduslehe koos sertifikaadiga.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 10:41 (Liia )

Made,aga miks pannakse EKL-i registrisse koertele märge HD uuringute kohta?Need on ju soovituslikud?Sest see on diagnoos,kinnitatud .
Miks järgmisel päeval kutsikate ja noorkoerte näitusel SERT ei jagatud juunioridele,kohtunikuks oli ju tõuspetsialist.Ja kirjas on näituste rubriigis ülevaatus...
Minule hr.Leger sümpatiseerib väga ja varju tema peale ei keegi kavatsenud heita.Asi on vastu võetud otsustes,mis ei anna õigust kirjutada artuskoera tiitlit.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 11:15 (Made )

Alustan vastamist Liia viimasest kirjast.
Miks teisel päeval toimunud näitusel serte ei jagatud. Ju sa tead isegi, et see oli mitteametlik, st. EKL kalenderplaanis mitteolev näitus. Vastav märge on kirjutatud ka iga juuniorkoera kirjelduslehele ning näituse kataloogi päisesse. Paljudel tõugudel on HD, ED uuring kohustuslik. Bernadel on see praegu veel soovituslik. EKL registrisse ei panda HD uuringu tulemust mitte sellepärast, et see on diagnoos, kinnitatud ( kinnitatud erinevaid diagnoose on väga paljudel koertel), vaid muudel kaalutlustel.

Ma tõesti ei ole kursis milline on tunnustatud päästekoera või tunnustatud sportkoera nimetust andev protseduur. Kahjuks ei ole nendes asjades võimalik toetuda ka tõu kodumaa reeglitele.
Meil aga on vedanud. Meil on kõigis asjades võimalik toetuda Šveitsi Bernhardiinide Klubi reeglitele. Nii ka aretuskontrolli protseduurides.
Hm- kust on tulnud väide, et nimetus " Tunnustatud aretuskoer" on tiitel?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 11:17 (Made )

See on jummela positiivne, et selline keskustelu siin praegu toimub. Muidu ongi selline tunne, et äkki kedagi ei huvita, keegi ei viitsi kaasa mõtelda. Nüüd on näha, et huvitab ja inimesed mõtlevad kaasa- asjad saavad nii vaid paremaks minna.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 11:40 (Liia )

Jutt käib ju sellest,et üldkoosolek ei võtnud vastu otsust,mis annaks õiguse tunnistada või mitte tunnistada aretuskoeraks.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 11:54 (Made )

Jutt on siin foorumi peatükis käinud juba pääris mitmestki asjast:)
Üldkoosolek kiitis heaks aretusülevaatuse reglemendi. Reglemendis on märgitud muu hulgas ka seda, et " Iga koera puhul annab kohtunik oma arvamuse looma aretuseks sobivuse kohta. Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne. "
Lehekülg nr. 5 allosas ongi juba eelpool tsiteeritud punktid 1-5 ( kohtuniku otsus iga konkreetse koera kohta siis ühest kuni viieni ).


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 12:20 (Liia )

Püha rist-sertifikaadi ja aruande vahel on vahe!Nagu kirjelduslehel ja Sert-il näitustel või kuulekuses hinnetelehe ja ametlikul tulemusel.Sa võid saada paberi,et oled sooritanud,aga ei anna õigust veel SERD-ile või eksami läbimisest.
Nagu loomaarsti on vahe,kas tal on litsens või paber,mis kinnitab,et läbinud veterinaaridele mõeldud loengud.Nagu tõuspetsialist,kellel on küll väga pikad kogemused tõu hindamisel,aga pole atestatsiooni paberit,et ta võib hinnata tõugu.Nagu koertekoolitaja ilma sertifikaadita ja koertekoolitaja sertifikaadiga.Ma ei tea mis näiteid veel tuua,et arusaadavaks ennast teha.
Protokoll või aruanne ei ole veel sertifikaat!


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 12:36 (Made )

Hm- mina jällegist ei saa üldse aru, milles on tegelik probleem ( enne siin paar inimest väitis, et sellist tiitlit ei ole õigus anda. Kui sai selgitatud, et tiitlina ei ole keegi seda esitlenudki, siis tekib järgmine vaidlussõna- sertifikaat) - koeri hindas, aretuskoeraks ,parim teadaolev spetsialist, kõikidel hinnatud koertel on uuritud liigesed ( nad ei oleks muidu kontrolli pääsenudki), nad on väga edukad näitustel, nende iseloom on tõu standardile vastav, nende välimik on tõu standardile vastav- milles on tegelikult probleem?
Kas selles, et aretuskontrollis nähti enne mingit "kolli" või mõnel muul põhjusel, aga oma koeri välja ei toodud? Pole ju probleemi- ma tõesti loodan, et aretuskontrolli korraldamine saab meie tõuühingule traditsiooniks ( ja kohtunikuna kasutatakse just nimelt ikka spetsialiste- soovitavalt tõu kodumaalt).


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 13:01 (Liia )

Kui see ei ole tiitel,siis tuleb see koera nime tagant ära võtta.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 13:17 (Armand )

Kuda kõlab:
Soovituslikult tunnustatud aretuskoer tingimuslikult .
või
soovituslikult aretuseks sobimatu .
ja ku see veel inglise või saksa keelde tõlkida !?!


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 13:20 (Made )

Kas tiitlid on koera nime taga? Mina näen, et tiitlitel on Koerte andmebaasis täiesti omaette rida. Hmm..
Kena. Palun meie kodulehe webmasteril luua koera andmetesse täiesti omaette rea. Sellega peaks see küsimus siis lahendatud olema.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 13:21 (Made )

Armandil siin pääris õigus:) Veider saaks see olema igaljuhul.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 14:14 (Liia )

Vladimir!Esli vi bi ponimali o dispute na obchem sobranii i prochitali aretusülevaatuse reglement,to vi bi ponjali o chjom rech.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 14:43 (Muffy )

Alsutan kirja Made väitest:" Kas tiitlid on koera nime taga? Mina näen, et tiitlitel on Koerte andmebaasis täiesti omaette rida. Hmm.."
Isegi sünnipäeva õnnitluste juures EBTÜ esilehel all on koera nime taga sulgudes "tunnustatud aretuskoer". Ka andmebaasis on ta koera nime taga, pika nime korral nihtuk vaid alumisele reale. Aga see ei olegi niivõrd oluline, lihtsalt täpsuse mõttes....

Minul tekkis küsimus, et miks ei ole siis ka kõik teised koerad tunnustatud aretuskoerad, kellel liigeseuuringud korralikult tehtud ja tulemus nad aretuses kasutamiseks sobivaks teeb ning ka vastavad vajalikud näitusehinded olemas on.

Reglemendis seisab punkt nr. 4 - Iga koera puhul annab kohtunik oma arvamuse looma aretuseks sobivuse kohta. Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne.
Kuskil ei ole kirjas, et koerale omistatakse tiitel tunnustatud aretuskoer või aretuseks sobimatu?

Ps.Hindan Hr. Legeri tegevust ning see kogu artutelu ei ole kuidagi tema vastu suunatud.
Samuti ei pigista ka minu king üldse mitte ja kolli ei ole kuskil näinud!

* Ootan vastust ka sellele küsimusele - kui kõik oli Šveitsi järgi, siis miks olid koerad kontrolli ajal rihmas, mitte aga rihmast lahti nagu ka DVD- l oleval videol?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 16:14 (Liia )

Vot ob oetom i napisano v reglamente,chto prochedchaja etot kontrol sobaka poluchaet protokol ili otchjot.No ne sertifikat.
Kak na vistavke-ti mozech poluchat opisanije bes sertifikata,mozez polushit opisanie s sertifikatom(esli dodut).Zavisit ot vistavki(ona oficialnaja ili net).No ob etom ja dlinno i dolgo s primerami napisala na estonskom jazike.Na russkii k soaleniju odno i toze net vremeni pisat.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 19:35 (Made )

Oota "Muffy"- nüüd räägid asjast mööda. Natuke selgituseks. Liia kirjutas:" Kui see ei ole tiitel,siis tuleb see koera nime tagant ära võtta.". Mina sellepeale imestasin, et misajast on tiitlid koera nime taga meie Andmebaasis- tiitlid on ikka tiitlite rea peal. Sina oma kirjas hakkasid mulle selgitama, et nimetus " Tunnustatud aretuskoer" on ju koera nime taga. Aga nüüd kordan mina veelkord- see ei ole ju tiitel- las ta olla seal koera nime taga!! Ta ei ole ju real, kus pealkirjaks "Tiitlid". Aga ok. Loodetavasti teeb webmaster koera andmetesse selle nimetuse tarvis omaette pealkirja.

Miks ei ole siis kõikidel teistel koertel märget "Tunnustatud aretuskoer". Aga mille alusel? Need, kellel see märge on, läbisid aretuskontrolli edukalt, mistõttu said nad kohtunikult sellise otsuse " Tunnustatud aretuskoer".
Sa kirjutad:" Kuskil ei ole kirjas, et koerale omistatakse tiitel tunnustatud aretuskoer või aretuseks sobimatu?" Kordan veelkord- see ei ole tiitel ( kustkohast küll on selline mõte tekkinud). Aga kas muidu said aru, et kohtunik küll kontrollib koera sobivust aretuseks, aga lõppotsust ( kas sobib aretuseks või mitte) ei teegi? See oleks ikka päris imelik ju.
Kas see on väga suur probleem, et koerad olid rihmas ( olen alati aretuskontrolli tutvustades rääkinud, et meie hoiame koeri sel ajal rihmas). Rihmas ei hoia iseloomutesti ajal koeri mitte ainult meie tõuühing vaid selliseid on teisigi. Kui Šveitsi spetsialist selles probleemi ei näinud- miks siis sina näed?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 22:17 (Liia )

Tundub,et juhatuses on üksainus liige...
Kui "tunnustatud aretuskoer" pole tiitel vaid lihtsalt nimetus,ei pea ta ka eksituste vältimiseks olema punaselt ja oluliselt nähtava koha peal.
Jutt käib olulisest aretusmäärustiku reglemendi reeglite omavolilise tõlgenduse ja interpreteeringuna.
Palun lugege juhatuse liikmed uuesti reglement läbi ja lugege üldkoosoleku otsus läbi.Kui oleks üldkoosolekul arutlusel olnud hobi korras ,mitteavaliku aretusülevaatusega,kus lisatakse koerale oluliselt nähtaval ja eksitav märge,ei oleks üldkoosolek selle vastu võtnud.
Ei saa koertele omistada viiteid,märkeid,"Aasta Koer","Tunnustatud Aretuskoer","Klubi Võtja" jne,kui selle kohta puuduvad otsused,eeskirjad.
J teine asi-meil EI korraldatud aretuskontrolli Shveitsi reeglite järgi või toetuses sellele.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 22:19 (Liia )

mitteavalik aretuskontroll palun lugeda mitteametlik aretuskontroll


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:03 (Made )

Miks peaksid foorumis sõna võtma kõik juhatuse liikmed või ühingu liikmed või jne... Inimene võtab sõna siis, kui ta tahab- seda vast sundida ikka ei saa.

Sina ei leia, et aretuskontrolli positiivne läbimine on oluline ja see vajab äramärkimist. Mina näiteks leian, et aretuskontrolli ( eriti sellise, kus on kohtunikuks selline proff ning läbiviimises toetutud tõu kodumaa kogemustele) on igati oluline ning äramärkimist vääriv.
Peaks kompromissi leidma. Webmasteriga ongi ühendust võetud.

Miks see märge on eksitav- ma ikka aru ei saa. Koer on läbinud aretuskontrolli. Kohtunik on lõpptulemuseks kirjutanud nr.1 ehk " Tunnustatud aretuskoer". Kui me aga selle kohtuniku otsuse avalikustame ( ja oh õudust- veel silmapaistvana), siis on see jube eksimus. Imelik lugu.
Üldkoosoleku otsus kõlab: 5. Kiideti heaks juhatuse poolt väljatöötatud bernhardiinide aretusülevaatuse reglement.
Paar inimest heitsid üldkoosolekul juhatusele ette, et miks juhatus üldse toob selliseid asju üldkoosolekule. Pole vaja üldkoosoleku heakskiitu küsida. Tehke. See mõtteavaldus tundus mulle imelik, aga- igal inimesel on omad arusaamad asjadest ja see on normaalne. Kuidas saad sina, Liia, ütelda, mida oleks üldkoosolek vastu võtnud ja mida mitte? Mina ei riskeeriks selliseid kindlaid avaldusi küll mitte teha.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:13 (Made )

Ah jaa- millist küll aretusmäärustiku reglementi on aretusülevaatusel rikutud, Liia?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:29 (Liia )

Väljavõte reglemendist:
4. Kuidas aretuskontroll toimub.

Koeri demonstreeritakse selleks eraldatud ringis, milles tohivad lisaks koerale viibida vaid selleks volitatud isikud. Pealtvaatajad viibivad terve aretuskontrolli aja väljaspool ringi.
Iga koera puhul annab kohtunik oma arvamuse looma aretuseks sobivuse kohta. Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne.

Eks ikka seda-mis ei anna õigust omistada nimetusi,tiitleid või märkeid koertele,kes on selle läbinud.Sest see ei ole ametlik!!!
Mõned mu koerad on väga edukalt võistelnud kuulekuse meistrivõistlustel erinevates klubides-keegi ei anna mulle õigust neid nimetada "Kuulekuse Meistriteks" või "Tunnustatud Sportkoer ".Selleks,et see nimetus välja teenida peavad olema omad eeskirjad,mille alusel .
Jah, sundida sõna võtma ei saa,aga ma ei ole mõnede juhatuse liikmete arvamust isegi mitte üldkoosolekul kuulnud ja nii aastaid.
Muidugi on super,kui iseloomu testitakse,kahju,et iseseisvalt pole TÜ sellepeale tulnud vaid teise klubi järgi läinud.
Olen alati ettepanekuid teinud,et tunnustataks inimesi,kes viitsivad oma koeri koolitada.TÜ on kahjuks ainult ühel aastal välja andnud diplomeid omanikele,kelle koerad on kuulekust õppinud ja see ka 5-6 aastat tagasi.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:37 (Muffy )

Made kirjutas:Miks ei ole siis kõikidel teistel koertel märget "Tunnustatud aretuskoer". Aga mille alusel?

Aga mille alusel on siis need koerad aretusisaste nimekirjas, kes aretuskontrollis ei osalenud?

Kerli


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:47 (Made )

Kulla Liia- kus viga näed laita, seal tule ja aita! Kui sa arvad, et peaks andma välja teatud diplomeid, siis- löö käed külge, tee ülevaade/ kokkuvõte ning- teeme ära! Jummela vahva ju! Ainult, et- teha on vaja!
Alati on kindlam teiste vigadest- õnnestumistest õppida. On ju! Kindlasti on ka iseloomutesti ning tegelikult kogu aretuskontrolli teha lihtsam, kui saab tugineda tõu kodumaa klubi aastate kogemustele.
Juhatus on meil absoluutselt valitav. Kui liikmele ei meeldi ühe juhatuse liikme liigne vaikimine või teise liikme liigne suupruukimine, siis- hääleta üldkoosolekul vastavalt ja kui sa mõtled nagu enamus, siis ongi ok.

Aretuskontrollis mitteosalenud isaste koerte nimed on aretusisaste nimekirjas selle loogika alusel, et neil on tehtud liigesteuuringud ning olemas näitusetulemused.RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:52 (Made )

Ah jaa- Liia, sa tsiteerisid aretusülevaatuse reglementi, aga mitte aretusmääruse reglementi, mille vastu justkui eksitud oli.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
21.05.2009 23:55 (Muffy )

Alustan siis oma kirja algusest peale:
Kerli: "Minul tekkis küsimus, et miks ei ole siis ka kõik teised koerad tunnustatud aretuskoerad, kellel liigeseuuringud korralikult tehtud ja tulemus nad aretuses kasutamiseks sobivaks teeb ning ka vastavad vajalikud näitusehinded olemas on."

Made vastus:"Miks ei ole siis kõikidel teistel koertel märget "Tunnustatud aretuskoer". Aga mille alusel? "

Kerli : "Aga mille alusel on siis need koerad aretusisaste nimekirjas, kes aretuskontrollis ei osalenud?"

Made vastus: "Aretuskontrollis mitteosalenud isaste koerte nimed on aretusisaste nimekirjas selle loogika alusel, et neil on tehtud liigesteuuringud ning olemas näitusetulemused."

Kuidas sellest nüüd siis aru saada Made? Kas sa ei räägi endale mitte vastu?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 00:05 (Made )

Kas sulle, Kerli, tundub, et siin on miskit viltu? Mina näen siin loogikat.
Lühidalt. Kui isasel koeral on tehtud liigesteuuring ning olemas näitusetulemused, saab ta liigitada gruppi " Aretusisased". Kui sellisel aretusisasel on lisaks tehtud ka aretuskontroll, kus kohtunik teeb tema kontrollimise põhjal otsuse kirjutada resultaadiks " Tunnustatud aretuskoer", siis avalikustame oma kodulehel ka selle.
Loogiline ju. Või pole?

Mulle hakkab tunduma, et paar inimest püüavad no maksku mis maksab miskit dilemmat puššida. Aga miks- aru ei saa.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 00:24 (Muffy )

Kui kõik on soovituslik - liigeseuuringud, näitused, aretuskontroll - miks siis osad isased, kes on liigitatud aretusisaste alla on tunnustatud ja teised? Tunnustamata`?
Mina aga sinu vastustes minu küsimustele loogikat ei näe.

Made kirjutas : olen alati aretuskontrolli tutvustades rääkinud, et meie hoiame koeri sel ajal rihmas.
Kus ja millal seda üritust tutvustati korraldajate poolt. Üldkoosolekul oli asi veel kõigile väga ebaselge.
DVD on mul ostetud ja seal on näide Sveitsist, sellel ei ole EBTÜ korraldajate kommentaare ja see erineb meil läbiviidud kontrollist. Ei ole kommentaare, mille alusel koeri sealt välja selekteeriti.

Ei taha kedagi puššida aga ei taha ka enam vaiki olla.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 01:49 (Made )

Just nimelt- nii arvan minagi, et kui inimene tunneb, et ta tahab millegi kohta oma arvamust avaldada, siis ta võiks seda igaljuhul teha. Nii saavad asjad selgemaks ning kindlasti ka paremaks.
Miks on osadele "Aretusisaste" gruppi kantud koertele kirjutatud lisaks HD, ED uuringu tulemusele ka aretusülevaatusel saadud kohtuniku hinnang ja teistele mitte- aga sellepärast, et teistel seda hinnangut ju ei ole. Eriti tore oleks, kui saaks sellise kohtuniku hinnangu kirjutada võimalikult paljudele koertele, aga- see sõltub koera omanikust, kes peab selleks oma kasvandiku aretuskontrolli tooma ning - ta peab ka kohtunikult sellise tulemuse saama.
Üldkoosolekul oli aretusülevaatuse reglement ebaselge? Mulle jäi just vastupidine mulje. Paar inimest kahtlesid selles, kas üldse aretusülevaatust on vaja. Et mida see annab. Vastasin nii nagu oskasin ja samamoodi vastan ka nüüd- aretuskontrollil osalemine ei ole kohustuslik ( nagu ei ole hetkel kohustuslik ka liigeste-uuringute tegemine), kuid nii nagu heal kasvatajal on bernade aretamisel siiski vajalik teada liigeste-uuringu tulemusi on vaja teada ka aretusülevaatuse tulemusi.

Tõuühingul on kontaktandmed täiesti olemas ( näit. e-post: info@bernhardiin.ee või tel.: 50 60 763). Kui inimestel on tekkinud või tekib bernanduse vallas mingis teemas küsimusi, oleme enne ja loomulikult ka edaspidi varmad nendele vastama.
Kahel DVD - l on niisiis Šveitsi Bernhardiinide Klubi poolt bernadele korraldatud aretuskontrollid. Nende DVD-de vaatamiseks korraldasime mitu nn. ühist filmiõhtut, kus toimus loomulikult ka arutelu ning filmi kommenteerimine.
www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000497
Keda teema huvitas sai nendel ühistel filmivaatamistel osaleda või kel see võimalik ei olnud, sai need DVD endale osta ( kaks DVD- kokku 30 EEK). Kui siis filmi üksi vaadates tekkisid küsimused- ühingu kontaktid on teada, tarvis vaid kirjutada või helistada.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 08:30 (Liia )

Ma pidasin silmas ikka aretusülevaatuse reglementi,millest jutt käib.
Heh,on imelik ju,et need inimesed ,kes sõna võtavad on juhatuse endised liikmed? :))
Mina näen,et ainult üks inimene juhatusest on vastamas ja ilmselt ka esindamas juhatuse arvamust.
Sõbralik soovitus:õppida tunnistama oma möödalaskmisi ja vigu.Ja omavoliliste liigitamiste õhinas jõuda jälgida ka eeskirju ja seaduseid.Inimesed,kes ei ole poolt,ei ole tingimata vastu.Teistmoodi arvamustel on ka hea külg,nad toovad välja asjade nõrgad küljed jne.
Isiklikult mina olen käsi külge löönud paljudes olulistes asjades ja ettepanekuid ka teinud mitte 1-2.Ju na siis pole olulised olnud...
Vastust pole ikka saanud,millest kogu see teema arendus alguse sai-mille alusel aretuskoera märge koera juurde pannakse?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 08:36 (Muffy )

Made - sinu vastuste põhjal tundub mulle, et sa ei taha aru saada ikka , millele sa peaks vastama, toogu me niipalju näiteid kui tahes.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 08:37 (Muffy )

Liia jõudis juba ette ja pani ka küsimuse uuesti kirja :)


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 10:35 (Marko65 )

Made kirjutas:Lühidalt. Kui isasel koeral on tehtud liigesteuuring ning olemas näitusetulemused, saab ta liigitada gruppi " Aretusisased". Kui sellisel aretusisasel on lisaks tehtud ka aretuskontroll, kus kohtunik teeb tema kontrollimise põhjal otsuse kirjutada resultaadiks " Tunnustatud aretuskoer",

Anneli:juhin tähelepanu juhatusele et sellisel juhul on lühikarvaliste aretusisaste nimekiri ebatäpne.Miks ei ole "tunnustatud aretuskoer"NAPOLEON VOM WINGERT ( sünd. 01.01.2004 ) B/0.Kas sellel on mingi põhjus?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 11:36 (Made )

Alustan alumisest kirjast. Miks ei ole Napoleon vom Vingertil juures märget "Tunnustatud aretuskoer". Selle küsimuse esitaja ei ole nähtavasti lugenud selle lehekülje päises olevat seletust, kus on üteldud mille alusel on koerale selline märkus juurde kirjutatud. Kui seda lugeda, siis seda küsimust ei oleks tekkinud.
See, et sõna võtab ka paar endist juhatuse liiget näitab ehk seda, et nad on aktiivsed, tähelepanelikud ning valmis oma mõtteid avaldama.

Liia ja "Muffi" küsivad:" Vastust pole ikka saanud,millest kogu see teema arendus alguse sai-mille alusel aretuskoera märge koera juurde pannakse?"
Endameelest ma olen pidevalt, ka vastuslauset erinevalt sõnastades ( et parem oleks aru saada) sellele küsimusele vastanud. "Tunnustatud aretuskoera" märke saamiseks on koeral alus, kui ta läbis antud aretusülevaatuse ning kohtuniku otsuseks oli "Tunnustatud aretuskoer".


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 11:46 (Liia )

Aretuskontrolli reglemendist:

Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne.

Järelikult saades puusauuringute tulemuse,võib panna juurde "tunnustatud puusadega koer"???
Vastuväited lähevad aina naljakamaks......ja aeg on saada praegusel juhatusel tähelepanelikumaks.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 11:52 (Made )

Kogu see arutelu läheb mumeelest aina naljakamaks.
Kes on näinud dokumenti, mis pädeva veterinaari poolt liigeste-uuringute puhuks täidetakse ( kelle koertele on tehtud HD ja ED uuring), siis- mina seal dokumendil sellist punkti ei näe ( punkti " tunnustatud puusadega koer" siis).
No kui seal selline nimetus oleks ning too pädev veterinaar sinna ka allkirja paneks- siis küll, jah:)


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 12:17 (Liia )

Aga kulla Made,kus on aretuskontrolli reglemendis see punkt,et väljastatakse nimetus tunnustatud aretuskoer.
Kui see on reegliteta üritus,mis nimetusest me räägime?See oli MITTEAMETLIK üritus.Palun andke kehtivad SERT-id siis ka ülevaatusest osalenutele junior koertele järgmine päev.Hindas ju tõuasjatundja ja paberitega kohtunik?!
Jälle sama küna juures tagasi :)))


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 12:25 (zimma )

Koerte andmebaasis on omaette rida on loomisel.

Minu arvates on väga hea, et esile tõstetakse koeri (ja nende omanikke) kes aretuskontrolli on läbinud. See ehk motiveerib ka teisi sellisest üritusest osa võtma ja tõstab seeläbi meie koerapidamise ja aretuse kultuuri üleüldiselt.

Siima


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 12:26 (Marko65 )

Made :Alustan alumisest kirjast. Miks ei ole Napoleon vom Vingertil juures märget "Tunnustatud aretuskoer". Selle küsimuse esitaja ei ole nähtavasti lugenud selle lehekülje päises olevat seletust, kus on üteldud mille alusel on koerale selline märkus juurde kirjutatud. Kui seda lugeda, siis seda küsimust ei oleks tekkinudAnneli: Loomulikult olen ma kursis ja lugenud ,et tunnustatud aretuskoer- antud koer on läbinud bernhardiinide päritolumaa- Šveitsi Bernhardiinide Klubi aretuskomisjoni liikme, aretuskontrolli kohtuniku hr. Bernard Legeri hindamisel aretusülevaatuse.Kuid kas siis EBTÜ ei aksepteerigi Saksa reeglite järgi teostatud aretuskontrolli tulemusi?
Väga huvitav ja tõesti nagu sa ise ütled läheb tõesti naljakaks .

RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 12:45 (Made )

Jah, olen Zimmaga selles küsimuses täiesti ühte meelt.

Anneli- aga see teema oleks väga sobilik meie üldkoosolekul arutamiseks. On ju!
Muide, Anneli, sa võid täitsa iseseisvalt foorumi kasutajaks hakata! Siis ei peaks sa kasutama elukaaslase kasutajanime ju.

Kuna ma olen endateada juba piisavalt Liia poolt esitatud samadele küsimustele vastanud ning mul midagi uut hetkel lisada ei ole, siis loen need küsimused vastatuks.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 13:01 (Marko65 )

Tänan ,mina sain edale vastuse.

See missuguste paroolide alt ma kirjutan ei tohiks kedagi segada,seda enam et olen ennast tutvustanud.Pealegi kuna Marko neid paroole ei kasuta,siis leian et mul ei ole uusi paroole vaja?Aga kui see sind häirib,siis ei ole mul raske uusi paroole muretseda.RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 13:07 (Made )

Ega ma paha pärast- Anneli! Ma lihtsalt mõtlesin, et oleks ju mugavam, kui ei pea oma jutu algusesse alati trükkima, et- nüüd räägib Anneli ja kui seda ees ei ole ( nii nagu viimasel tekstil), siis mõtled, et kas nüüd räägib Marko või on Anneli unustanud enda nime ette trükkida. Ma lihtsalt sellepärast.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
22.05.2009 13:54 (Liia )

Zimma-tunnustamine on vajalik,mitteametlike eksitavate andmete ülespanek on lubamatu.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
23.05.2009 10:44 (Liia )

Mina teen ettepaneku saada ühingu liikmetel Eesti Võitja näitusel ümarlaua taga kokku ja rääkida oma küsimused või solvumised lahti.

Vladimir!Ja vladeju horocho russkim jazikom,no vacha metamorfoza mne ne ponjatna.
Delaju predlozenie za kruglim stolom posle Est W vstretitsja i poluchit otveti na vse voprosi.Inache vam vidna tolko odna storona medali.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
24.05.2009 21:23 (Liia )

Mina palun ka Vladimiri solvavad ja ähvardavad postitused kustutada.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
25.05.2009 13:21 (SIIRI )

Kallid inimesed tõuühingus!

Ma ei saa aru, mis siin toimub! Miks selline sõda! Ma tõesti arvan, et meil oleks hea omavahel kokku saada ning näost-näkku oma mõtted-tunded välja öelda ja lahti rääkida.Sest see mis siin praegu toimub, ei vii meie tõuühingut mitte kuhugi edasi!

Ettepanek kokkusaada peale "Eesti Võitja" näitust, et jutud sirgeks rääkida, on väga hea! Pakun oma väikest maja selleks kokkusaamiseks. Seal saame nii kaua olla , kui vaja!

Siiri
Juhatuse esimees


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
25.05.2009 15:15 (Muffy )

Tere,

Kuna soovin antud koosviibimisel kindlasti osaleda, siis küsin juba varakult - kas on võimalikud ka muud variandid, kui peale Eesti Võitjat Siiri juures, kuna olen selle näituse raames hõivatud ka müügiplatsil mõlemal päeval õhtuni ja ei saaks sel juhul antud üritusel osaleda.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 11:30 (Muffy )

Kuna keegi ei ole mu viimasele kirjale vastanud, siis küsin veel selle all "peale Eesti Võitja näitust" on mõeldud peale bernhardiinide hindamise lõppu või peale kogu näitust st. õhtul?


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 14:56 (SIIRI )

See kõik on kokkuleppeline ja ega ei pea ka minu juures olema. Ma lihtsalt pakkusin selle variandi välja. Sest mulle tundub, et seda on vaja.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 15:20 (Muffy )

Minule tundub samut iet seda on vaja ja asi ei ole mitte kohas vaid ajas.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 20:31 (rotipoeg )

Ma suht kaua jälgin seda diskussiooni ja ei saa aru enam milles asi? Liia küsib üsna selgelt , kuid Made vastab jumal teab mida, kuid mitte küsimusele.
Siiri kodus, Made kodus... Selle kohta ma ütleks, et enamus koosolekuid jne toimub emma-kumma kodus ja minul on asi ainult kohas.
Samuti on mul tekkinud rida küsimusi milleks üldse liige olla? Mida see mulle annab?
Siiani ei midagi, peale selle, et EBTÜ lehel saab koera pilti vaadata. Seepärast on ka tekkinud sügav kahtlus kas on mõtet olla mingi ühingu liige vaid nime pärast, vist mitte.
Nagu ma näha siis ei ole siin midagi muutnud mitte üheski suunas ja see diskussioon tõestab seda enam veel...
Vladimiri teksti ei viitsi lugeda, kuna ta kasutab vene klaviatuuri , kuid see minu mure.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 21:38 (Made )

Siiri tegi sellise ettepaneku:" Ettepanek kokkusaada peale "Eesti Võitja" näitust". Mina saangi sellest aru ainult selliselt, et - peale näitust. See peaks ju ka Kerlile sobima- probleemi ma ei näe.

"Rotipoeg"- kas sind häirib see, et koosolek on kellegi kodus? Siiril on näiteks koosoleku jaoks täiesti omaette maja ( mitte elumaja). Või see, et koosolek ei ole sinu kodu vahetus läheduses. Näiteks Siiri juurde on Tallinnast 20 min. bussisõitu. On ju päris selge, et logistiliselt on iga koht mõnele inimesele sobivam, teisele jällegi mittesobiv. Siiri pakutud majake on aga sellepoolest hea, et sinna on lihtne ka bussiga sõita. Või- ehk on sul mingi parem ettepanek. See oleks kindlasti teretulnud.

Miks olla mingi ühingu liige- eks see küsimus on igikestev vähemalt nii kaua, kuni eksisteerib mingigi ühing. Mina olen selle mõtestanud enda jaoks lahti selliselt, et kui mul on mingi hobi -või antud juhul tõukoer ( või hobune või lammas...), siis ma tahan kuuluda inimeste rühma, kellel on samasugune hobi. Loomulikult saan ma nende inimestega ka niisama, ilma ühingusse kuulumiseta, suhelda, kuid siiski annab annab just ühing sellele tundele tugevust. Et on meie OMA lipp, logo, traditsioonid ( EBTÜ-l kutsikate näitus-ülevaatused, erinäitused, talvised ja suvised kokkutulekud jne.). Edasi vaatab ja otsustab iga liige ise, kas ja millisest üritusest ning võimalusest, mida ühing pakub, tahab tema osa võtta. Ning samas- ühing on justnimelt selline milliseks tema liikmeskond ta kujundanud on. Seda( ise kujundamise ) võimalust ei kasuta just paljud. Aga kindlasti võiks.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 21:45 (Muffy )

Made kirjutas :" Ettepanek kokkusaada peale "Eesti Võitja" näitust". Mina saangi sellest aru ainult selliselt, et - peale näitust. See peaks ju ka Kerlile sobima- probleemi ma ei näe."

Tänan väga slegituse eest. Alati tasub juba varakult asju täpsustada, sest sellest võib ka teisiti aru saada :). Kohtumiseni 06.juuni õhtul, peale Eesti Võitja näituse lõppu.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 22:40 (rotipoeg )

Ei pea olema minu kodu vahetu lähedus, kuid need kodud asuvad suht kolkakülas, kus bussiühendus on olematu. Olen seda kanti uurinud, kui päevas käib paar bussi edasi tagasi on nagu jama natuke. Loole jah on enam vähem liiklus, kuid mitte just hea( paar tuttavad elab seal) kuid see ju alevikust väljas. Tallinna küljeall kus peaks olema liiklust, kuid pole.
Mul pole õrna aimugi mis buss sõidab Siiri juurde ja mis Made juurde... kui kohalikud isegi seda ei tea..
MIskipärast on loogiline, et kõik roolivad... Ei ole nii.

Erikal loed paberilt ühte, tegelikkus on teine.. Minu seisukohast on see ühing juba kujundatud ja loodud kellegi poolt ja mädaneb suht korralikult. Kui 99% üritustest toimub kusagil kapakohilas, siis mul on sügavalt suva juba.
Ja see aretusteema on vaid jätk ühele teisele teemale, mis taas näitab kuidas ühing kuju võtab.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
27.05.2009 23:03 (Made )

Toimiv ja tegutsev ühendus/ kooslus ei ole kunagi "valmis"- ta ei ole staatiline. Ta on dünaamiline. Ning kuna ta on dünaamiline, siis tähendab see seda, et ta muutub. Kuidas, kui radikaalselt ning millises suunas ta muutub ( nüüd tulen ma oma eelneva jutu juurde tagasi) oleneb igast selle ühenduse/koosluse liikmest.


RE: Aretusülevaatus 16., 17.05!
28.05.2009 09:19 (SIIRI )

Ma kordan veelkord, minu juures seda kokkusaamist teha, oli vaid üks ettepanek, kuna mul tõesti on olemas vaba ruum, kuhu mahub vabalt 20 inimest, kui hästi tahta, siis ka rohkem.
Aga vellkord, me ei pea siin tegema, kui leiame parema ja sobivama koha.
Palun, tehke siis ettepanekuid, mitte ärge õiendage,et see ei sobi ja see ei sobi.

Bussi aegu Loole leiad lingilt http://www.atko.ee/harju/ .Ei leia ise, et Loo asub väga kolkakülas ning bussiühendus on olematu.Saadan vastuse (INFO JA TEATED - Aretusülevaatus 16., 17.05!) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat