« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 20.11.2022
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (341)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Jälle iseloomust...(1) Teeb murelikuks...
(5) Mis toimub bernhardiini...(3) Kõigile lugemiseks
(6) Uuringud aretuskoerale(47) Info sündinud...
(6) Uskumatu kuidas üks TÜ...(5) Sündmuste või esemete...
(5) Maokeerd(5) kutsikal kõõm
(2) NRC Royal Active 15 kg » kõik vanemad teemad
PROBLEEMID - kutsikal kõõm
Loetud: 10766 korda
30.04.2009 11:17 (marika1957 )

Oman alles kuu aega berna kutsikat, hetkel 2,5 kuune aga kutsikal nn kõõm. Pesin küll korralikult ja iga päev harjan jm aga ei aita midagi..kutsal täitsa vaev, aina kratsib end. Kirbu ja puugitõrjed on ka tehtud, nii et seda probleemi ei saa ka olla. Ehk keegi oskab tarka nõu anda? Ise olen suht algaja koerakasvataja aga olen püüdlik ja kõik soovitused teretulnud..


RE: kutsikal kõõm
30.04.2009 18:17 (bernike )

Panen siis kirja siia meie võitluse kõõmaga:
Bernhardiinil, kellel alati karv läikis ja kõõma polnud, tekkis sellel kevadel tohutu kõõm. Karv oli tuhm ja tuli laiguti ära. Esiteks sai vahetatud toitu, kuna väga tihti on mõne probleemi juures põhjuseks toit. Kuna teiste toitudega meil varem probleemi pole esinenud kordagi, siis mõtlesime, et ehk ei sobi toit, olime antud toiduga toitnud keskmiselt kuskil 6 kuud. Kuskilt kirjandusest on jäänud meelde, et toidust tulenev karvamuutus ilmneb kõige vähem 6 kuu jooksul. Eelmine kuivtoit oli kanalihast, sai üle mindud kalabaasil olevale toidule. Uurisime erinevaid kalabaasil olevaid toite ja sai otsustatud, Eestis veel suhteliselt uuele kaubale-Joserale. Juurde hakkasime andma vahelduseks räime ning ka kalaõli saavad vahel. Sai pestud siis ka Hexocil-i nimelise shampooniga korduvalt ja kammitud iga päev. Ning nüüd on mure lahenenud. Selline oli siis meie võitlust kõõma vastu.


RE: kutsikal kõõm
30.04.2009 18:21 (Made )Kõõma põhjustab koerale tavaliselt söök, mis temale ei sobi. Mina vaataksingi kõigepealt üle tema "söögisedeli". Võiks anda 7-10 päeva ühte kvaliteetset kuivtoitu ( ilma mingi lisandita). Kui ta aga ikka sügab ennast ning kõõma ei ole vähemaks jäänud, hakkaksin andma teist kuivtoitu jne.
Kindlasti ei tohi koerale anda vürtsikat ( näiteks grillimisel pudenenud tükikesi) toitu ega magusaid- inimestele mõeldud maiustusi.
Kas tal on naha peal ka punne?
Tihtilugu tekib umbes 3-4 kuusel koeral samasugune nahaprobleem, kui on inimestel puberteedieas. Sel ajal sügab kutsikas ennast ja on kohe tõsises hädas. Sügelemise leevenduseks annavad veterinaarid talle vastavat rohtu. Selline sügelus möödub kutsikal ilma ravitagi mõne ajaga.
Kas kutsikas on saanud kenasti ka ussirohtu? Praeguseks peaks ta olema saanud kasvataja juures ussirohtu juba kaks korda ning 10 päeva enne vaktsineerimist siis tuleb jälle ussirohtu anda.

Aga jah, kui ussirohud, kirbutõrjed tehtud, siis hakata sellise probleemi puhul tema sööki tasakesi muutma.


RE: kutsikal kõõm
30.04.2009 19:29 (Lee )

Ma tahaks omalt poolt eelnenud jutule täienduseks öelda (meie koer kipub kah kõõmama) - kalaõli söötmine aitab sel juhul päris hästi. Meie anname Kronchi õli (suur kanister) ja asi on siis kontrolli all. Juhtub aga õli otsa saama ja väike vahe sisse - kohe kõõm platsis. Selgitada paremini ei oska, aga see on meie kogemus.
Toitudest sobivad meil siis kah need, mis mõeldud tundliku nahaga loomale ("sensitive" sarjade toidud). Meil kasutuses näiteks NRC Royal (Sensitive, kana+riis), Belcando (Quality selection for active dog, kana ja kala+riis), Kronchi Active(kala+riis).


RE: kutsikal kõõm
30.04.2009 19:52 (merxi )

Meil sugelusega hoopis sellel kevadel selline lugu, et polnudki kõõm vaid nahk kestendas. arst andis Virbaci ravišampooni, millega pidi 2 korda nädala jooksul pesema ja allergiarohtu nimega Davegyl´i. Peale esimest pesu ja esimese päeva tabletid sisse söödetud, oli sügelus kadunud ja arst teadis mainida, et see kevad palju selliseid juhtumeid ja samuti on palju sügelisi liikvel.Saadan vastuse (PROBLEEMID - kutsikal kõõm) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat