« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (143)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) ERINÄITUS 05.06.2022(2) Aretusreeglite...
(1) Kutsikate ja veteranide...(3) Head uut aastat!
(2) EBTÜ erinäitus ja...(1) Häid pühi!
(5) SUVINE KOKKUTULEK...(2) Erinäitus 19.08
(3) Hüvasti Donaco...(2) Kutsikate ja veteranide...
(1) Leitud bernhardiin või... » kõik vanemad teemad
INFO JA TEATED - tõutunnistus
Loetud: 6745 korda
22.08.2010 23:35 (bäcky )

Kas on võimalik tagntjärgi taotleda koerale tõupaberid ja kui siis kuidas. Kas keegi oskab aidata. Saime üheks kuud tagasi oma perre koera, teades et on puhast tõugu kuid paberid jäid omanikul tegemata. >kuid nüüd leiame et oleksid pidanud olema. Praegu on meie koer juba 10 kuune ja saanud päris hea koolituse et vüiks ka näitustel käia. kuid ilma paberiteta on see raske.

RE: tõutunnistus
23.08.2010 09:46 (rotipoeg )

Nii palju kui mina tean on see võimatu.. teadmisest, et on puhast tõugu üksi on ka pisut vähe. Kui mõlemad vanemad on TT-ga, siis oleks kutsikas saanud nii ehk naa paberid, seega kui neid pole tehtud, siis kas ikka on tõukoerad? Edaspidi soovitaks osta koera korralikult kasvatajalt.
2-6 kuust koera saab registreerida, kuid vanemaid enam ilmselt mitte ja kas see kasvataja üldse tahab seda jne. Pakun, et ei saa. Ammendava vastuse annab Kennelliit.
Ilma TT võib käia Mach Showdel, mujal mitte.

23.08.2010 14:04 (Made )

Kõige õigem olekski kõigepealt helistada Eesti Kennelliitu ( tel.: 671 5023) ning pärida nende käest- mida oleks võimalik veel teha. Kui leidub mingigi võimalus koerale tõutunnistus saada, tuleb järgnevalt võtta ühendust kasvatajaga ja loota, et ta Teid soovib aidata.
Tõutunnistus võib olla jäänud tegemata ka lihtsalt kasvataja hoolimatusest. Kahjuks on ennegi olnud ning kindlasti on ka tulevikus tõutunnistuseta koeri, kes oma päritolult oleksid puhtatõulised, tõutunnistusega koerad, kuid kasvataja tegevusetuse tõttu siiski seda ei ole. Sel juhul on tõu aretamisele kaduma läinud järjekordne isend. Lisaks veel omaniku nördimus- kutsikast sirgub tragi tõuline koer, kuid teda FCI näitustel esitada, teistega võrdlusesse panna, ehk ka aretusse lülitada ei ole paraku võimalik. Ainult seetõttu, et kasvataja ei viitsinud või ei raatsinud teha omal ajal pisukest väljaminekut, et pesakond Eesti Kennelliidus ära registreerida.
Aga ehk saab selle konkreetse koera puhul veel midagi muuta? Loodame.

23.08.2010 20:28 (rotipoeg )

Paha kasvataja jah, kuid keegi pole sundinud ostma koera ilma paberiteta... Paraku on see ehe näide kuidas ostame ilma aga nüüd võiks näitusel käia. Milleks eos endalt see võimalus võtta ja milleks toetada selliseid nn kasvatajaid... üldiselt on need nagu millerid rohkem, mitte kasvatajad. Kui kaks osapoolt on sellise tehingu sõlminud, siis pidi see tehing neile sobima.
Nii palju kui uurisin, siis pole see võimalik.

24.08.2010 00:15 (Muffy )

No kui TT-d ei ole siis on ainult väide, et see koer on nende vanemate poeg. Kas kiip oli koerale paigaldatud, kui koer osteti. Mille alusel peaks EKL selle TT väljastama?
Siiś tuleks juba teha DNA test, kas antud koer üldse on nende vanemate laps ja kas seal ehk ka mõni külakoer ei ole oma geene maha jätnud.
Ja raatsimisest - pesakonna kasvatamisel on see TT üks väiksemaid kulusid, kui seda ei raatsita teha, siis.....miks üldse oli tarvis peskonda teha, raha teenimiseks või?.....

24.08.2010 15:59 (Made )

" rotipoeg"- paljud inimesed ei mõtle koera ostes selliste asjade peale nagu näitused, aretus jne. Tihtilugu ei teatagi nendest midagi. Aja möödudes ja juba kutsikat omades tekib aga ka huvi. Huvi saada oma kaunile koerale hinnangut tõu asjatundjatelt, lasta oma koeral võistelda tõulisuse taseme üle ka teiste samatõulistega ning lõpuks- näha oma koera järglasi (ning nende taset), kus paariliseks valitud samatõuline koer.
Tunnen mõndagi inimest, kes ostnud puhtatõulistelt vanematelt paberiteta kutsika, seda hiljem kahetsedes, otsustavad osta tollele mõne aja pärast tõutunnistusega koera kõrvale. Kui aga on võimalus omada vaid ühte koera- pole midagi parata. Näitustest saab osaleda, nagu juba eelpool üteldi, Mach Showdel. Kindlasti on sellisel koeraomanikul nii palju vastutustunnet, et oma tõutunnistuseta koerale järglasi mitte teha ning sellega uusi pettunud koeraomanikke tekitada.

" Muffy" postitus aga tekitas minus mõningaid mõtteid.Siiamaani on tõukoerte registreerimine EKL käinud nii, et aluseks on kasvataja ja isase koera omaniku ausus. Sest mille alusel väljastab EKL tõutunnistusi? Selleks on kasvataja avaldus. Kasvataja avaldab, et teatud kutsikate ema on koer x ja isa on koer y. Tegelikult ju saaks sama meetodit kasutada ka 10- kuusele koerale tõutunnistuse vormistamiseks? DNA testi tegemine ei ole raske ning see võiks täiesti abiks olla. Tähtis on ju kõiki osapooli rahuldav tulemus. Keegi selle tõttu ei kannataks ega kurvastaks.
Miks teevad mõned inimesed tõukoertele pesakondi, mida nad ei registreeri? Olen kindel, et mitte raha teenimiseks. Kes on bernhardiinile pesakonna teinud teab, et rahaliselt plussi selle teoga ei jää mitte mingil juhul. Arvan, et inimene on tahtnud saada ühe kogemuse. Kahjuks ta aga ei mõtle, et müües paberiteta kutsikaid tõunimega " bernhardiin" teeb ta nende uutele omanikele karuteene. Ta jätab nad ilma paljudest vahvatest võimalustest.

25.08.2010 19:16 (rotipoeg )

No kaks varianti, kas selleks, et ei viitsita või ei julgeta minna pesakonda registreerima..
Pesakondade tegemisega saab plussi minna küll, isegi bernhardiiniga... Minu meelest on neid tegijaid küll.. ja ka paberitega vabkrikante on.. Lihtsalt see millele hea kasvataja rõhku paneb ei oma neil tähtsust, kokku hoitakse söögi pealt näiteks, paaritatakse naabri koeraga kes on ka berna... väidetavalt vms.. Iseasi millise tervise need kutsikad saavad, sellise kokkuhoiu juures.
Ja seni kuni nõudlus on ka tootjaid... seda ka kutsikate puhul, sest vahest on need mõned tuhanded ju oluline kokkuhoid mõnele. Kuid kas alait ikka on. Selle küsimuse küsivad ehk mõned hiljem endalt kui jamad majas... Olgu see siis teise koera ostmine, et saaks näitustel käia või üüratud raviarved vms. Vahel muidug veab ja elabki koer õnnelikult kuni surmani.
Sellega olen ma nõus, et 95% juhtudest otsitakse kodukoera ja arvatakse , et TT kaasneb sundus käia näitustel. Kuid inimesed võiksid enne selgeks teha, et TT on koera dokument, mis kinnitab tema tõusust. Ja kui ma tahan kindlasti seda tõugu koera, mis ka selliseks kasvab nagu ma olen näinud, siis eeldaks, et nõutakse ka TT-st. Tehnikat ostes tahame kõik garantiikirja aga koera ostes usume müüjat...
Tean juhust kus inimene müüs turuväravas kutsikaid ja seda mida küsiti, see ka sealt kasvas.. sest krantsi puhul ei saa sageli aru mis tulemas on ...

27.08.2010 18:20 (Muffy )

Mina lihtsalt ei õigusta paberiteta koerte tegemist - olgu selleks põhjuseks siis koerabeebide hoidmise kogemus või vahvad võimalused. Inimene on teinud valiku, et ta ostab paberiteta koera ( ehk siis sel hetkel ei olnud tema jaoks oluline paber, mis näitab et antud koer just sellest tõust on ja nende vanemate laps), siis see on tema valik, Näitustel saab käia just Mach Showdel ja oma koerast ka niisama rõõmu tunda. Koer on ka niisama vahva sõber ja pereliige, ka ilma näitusteta!
jah Made - EKL annab TT- usalduse põhimõttel , kui on olemas ka paaritusleping, kus ka isase koera omanik oma allkirja annab. Pesakonna registreerimisel usaldatakse kasvatajat, kes kirjutab alla paberi, kus ta siis paneb kirja nii kutsikate isa kui ka ema. Mitte ei lähe 9 kuu pärast ütlema, et mul siin üks koer, eks näeb välja nagu berna ja ta on Kusti ja Maiu laps, palun talle pabereid.

Mina hoopis küsiks, kust antud kutsikas on ostetud ja kes tema väidetavad vanemad on? Kas isa ja ema on ühe pere koerad? Kas emast koera valvati jooksuaja ajal ja paaritati siis antud isasega või see lihtsalt "juhtus", teadmata, kes veel võisid antud pesakonna isadeks olla, tetavasti on emaskoer võimeline paarituma mitme isasega ühe jooksuaja jooksul.

28.08.2010 12:04 (Made )

Lihtsalt teoreetiliselt arutledes- mis vahet on sellel, kas kasvataja läheb Eesti Kennelliitu ütlema, et selle koera vanemad on " Kusti ja Maiu" siis, kui koer on kuue- kuune või siis, kui koer on 9- kuune? Mina selles vahet eriti ei märka. Selge on ju see, et tõutunnistuste andmine on täielikult usalduse ja aususe põhjal.
Olen kaks koera toonud Prantsusmaalt. Mõlemale koerale pakkus kasvataja välja DNA uuringu tegemise. Eestis on see uus ja võõras võimalus. Kuid minumeelest lahendaks selle võimaluse kasutamine väga paljud probleemid ja arusaamatused. Ning laiendaks käitumisvariante. Näiteks ei ole ju uus komme see, et paaritataksegi mitme isasega ning kutsikate sündides tehakse DNA uuringu põhjal kindlaks iga konkreetse kutsika isa. Vastavalt tulemustele tellitakse tõutunnistused.
Vaja on hakata natuke avatumalt mõtlema ja soovi korral ka käituma:)
Ma usun, et ükski korralik tõukoera kasvataja ei õigusta registreerimata pesakondade tegemist. Kuid selge on see, et neid on enne tehtud ning tehakse kahjuks ka tulevikus. Bernhardiinide puhul küll märkimisväärselt vähem, kui nii mõnegi teise tõu puhul.

28.08.2010 13:06 (Muffy )

Jah, Soomes on mitme isasega paaritame juba väga palju kasutatav võimalus ja iseenesest on see väga hea variant, kui soovida näha, mida antud emane edasi annab ning mida isane....
Mina seletasin natuke teise nurga alt asja.
Korralik kasvataja üldjuhul ei oota 6-nda kuuni ...

Tõin hiljuti kutsika Poolast ja oleks võinud ka DNA testi teha, kuid samuti antud juhul usaldan kasvatajat 100% ja ei pidanud seda vajalikuks. Kui aga kasvataja oleks öelnud et koeral hetkel pesakond registreeritud ei ole ja et kui ma tahan siis peame hakkama seda taotlema....vot siis ma küll oleks kahtlema hakanud ja tahtnud veenduda, et antud koer ikka on nende vanemate laps.

Kuigi eks igasugu asju on juhtunud ka suurtes kennelites ja pettuse eest ei ole me kunagi 100% kaitstud ka siis kui TT on olemas aga siis jääbki inimese enda otsustada kust ta koera ostab ja keda ta usaldab.
Selle teema üle võiks arutleda vist lõputult, üritasin lihtsalt asja enda vaatenurgast selgitada ja ei pea õigeks seda heaks kiita, et TT tehakse alles millalgi siis kui keegi seda soovima hakkab, kas siis näitusele minekuks või vahvateks tegevusteks....
Aga mis siin ikka...niipalju kui on inimesi on ka arvamusi :) ja kahjuks ka käitumisviise ja arusaamasid nii tõutunnistuse, koerte pidamistingimuste kui ka kõige muus osas....

28.08.2010 14:22 (Made )

Vaatan seda teemaarengut. Ja tegelikult ma saan enda meelest aru, miks on tõukoera omanike ja kasvatajate reaktsioon pesakonna registreerimata jätmiste peale nii äge ( ja tihtilugu tunnistuseta koera uut omanikku lausa ehmatav). Muu hulgas on põhjuseks ka see, et vastutustundlik kasvataja valib oma emasele koerale pingsalt ja kaua kaaslast. Hoolimata aretuseks kuluvast ajast ja vahenditest korraldab ( eeldatavalt) suurepäraste tõuomadustega pesakonna. Kui kõikidele kutsikatele juba ette tellimusi ei ole, peab aga müügil hakkama konkureerima ka inimestega, kes lihtsalt kaks samatõulist koera kokku pannud. Hullem veel- kutsikaid ei registreerigi. Ja hind ei ole neil kutsikatel sugugi väga erinev. Oleneb ju hinnapakkumine müüja julgusest. Kui arvata, et saad paremate tõuomadustega kutsika, ostes kalleima hinnaga koera- eksid. Kutsika hind ja tema tõuomadused ei pruugi sugugi olla seoses.
Kui paljud tõutunnistusega kutsika ostnud inimestest hakkab käima näiteks näitustel. Vast oleme ühte meelt- liiga vähe.
Seda valusam on näha, kui tunnistuseta kutsika ostjast saaks " näituseinimene", kui vaid sel kutsal see va tõutunnistus oleks...

Siin paar kirjutist nagu tänitasid koera omanikku. Mina seda kindlasti ei tee. Me kõik areneme ja meie vaated ajapikku muutuvad. Seda ei saa kuidagi pahaks panna vaid on asjade positiivne kulg.
Samuti olen päris kindel, et kõik asjalikud kasvatajad registreerivad oma emase pesakonna enne kutsikate 2- kuuseks saamist ning muud varianti õigeks ei pea. KUNA aga on olemas ka teistsuguste käitumismallidega inimesi ja kui neilt ostetud kutsika omanikul tekib soov osaleda näitustel ( mitte nüüd ja kohe aretuses), siis arvan, tuleb teda igati toetada.

28.08.2010 15:31 (Muffy )

Oi, mina ausaltöeldes ei tulnudki selle peale, et niipidi mõelda, et paberiteta konkureerivad müügitehingutes paberitega koertega...... Ei osanudki kohe seda rahasse panna. Aga eks kindlasti see osasid kasvatajaid mõjutab.
Ja ega siis koera omamise ja tema kasvatamise juures ei ole näitused ju kõige olulisem näitaja ( vahel ei ole ka kõrgete CH tiitlitega pärjatud koer kõige parem aretuseks, küll aga on ta suurepärane näitusekoer)- minu arvates ega see nüüd nii oluline ka ei ole inimesi näitustele saada, et peame hakkama paberiteta kutsikate tootjaid õigustama ja iga hinna eest neile koertele pabereid tegema - saab see koer ju siis endale paberid, kus ka uhkelt "kasvataja" nimi kirjas - kes tegelikult on lihtsalt võibolla kutsikate tootja, kes isegi pabereid ei vaevu korda ajama.
Saab käia küll ju näitustel ka paberiteta koeraga - Mach Showdel, ehk siis mitteametlik näitustel - seal osalemise rõõm on ju samasugune.
Muidugi on hea meel näha kasvatajal ka oma kasvandikke näitustel aga kui sinna ei minda, ega siis need koeraomanikud kuidagi kehvemad seetõttu ei ole, et nad lihtsalt oma koera armastavad ja talle suurepärast elu pakuvad.

29.08.2010 11:05 (Liia )

Inimesed ostavad tõutunnistusega koera enamasti põhjusel,et koos TT-ga saab inimene sellele tõule vastava välimiku ja iseloomuga koera .
Meie tõus ,kus pole mingeid erinõudeid pesakonna registreerimiseks,on kurb,et kutsikaostjad ei leia aega enne kutsika soetamist uurimaks põhjuseid,millega ja kuidas on TT-e saamine seotud.

29.08.2010 18:38 (Made )

Liiaga täitsa nõus. Samas kasvab mul hetkel kodus kaheksa bernhardiini ja nad on üpris erinevate iseloomudega. St. paar neist on eriliselt energilised, paar on väga unised ning ülejäänud mahuvad oma närvitüübilt nende vahele. See on küll, et karjatamise instinkti ei ole neist kellelgi ( ei ole nö. lambakoera moodi käitumist), pole võitluskoerale sobilikke instinkte nagu selleks kunagi aretatud tõugudel jne. Et jah, peamiste käitumisnormide järgi on nad just bernhardiini standardile vastavad.
Äkki oli mu jutt natuke ebaselge, sellepärast ütlen lühidalt, et samamoodi nagu ei peaks ostma saksa lambakoera teadmisega, et ostad politseikoer Rexi, ei saa ka osta bernhardiini teadmisega, et raudselt kasvab temast väga rahuliku närvikavaga , tatist nõretav koer. Aga eks need põhilised iseloomujooned tulevad kindlasti kaasa paljuski just esivanematelt.
Sellega olen ma sada protsenti nõus, et enne, kui teha nii tähtis otsus- osta kutsikas, peaks olema nii palju aega ja ettevõtlikkust, et külastada võimalikult paljusid kenneleid ja vestelda võimalikult paljude kasvatajatega. Teinekord on see kahjuks tagantjärele- tarkus.

Samas- jutu algataja ( kes kahjuks on nüüd vestlusest tagasi tõmbunud) nagu paljudki minu tuttavad, soovis osta kutsikat selleks, et temast vaid kodus rõõmu tunda. Näitustel osalemise mõtted võivad tulla hiljem. Ja ma ei leia, et soovides karistada ( aga mis karistus see ka on...) kasvatajat, kes ei rgistreerinud sündinud pesakonda ei ole me nõus väljastama ( näiteks) DNA uuringute põhjal koerale tõutunnistust. Keda sel juhul nö. karistatakse? Vaest koeraomanikku, kes kohe ei osanud olla nii tark, et teada, mis soovid tal aja möödudes tekivad. Praegusel hetkel ei näe mina küll kolli selles, kui DNA põhjal ka vanematele, kui 6- kuud tõutunnistused väljastataks.
Aga jah- tõutunnistusi ei väljasta mitte EBTÜ vaid Eesti Kennelliit.
NB. Kui kellelgi jäi mulje, et ma õigustan paberiteta kutsikate tegemist, siis on see mulje vale. Ma ei õigusta seda, kuid ma analüüsin- miks seda võidakse teha. Samuti arvan, et vastutustundetu kasvataja käitumise pärast ei pea võimalustest ilma jääma koera omanik ega ka koer.

29.08.2010 19:27 (Made )

Natuke tuli veel mõtteid:)
Mina pean näitusi oluliseks. Isegi väga.
Teine lugu on näituste tulemustega. Inimesel, kes teatud aeg tõukoeri pidanud, on kujunenud välja oma nägemus ideaalsest koerast ja see ei pruugigi teinekord kohtuniku nägemusega ühtida. Inimene, kes aga tõu tundmisel on algaja, saab oma mõtetele suuna ja toe kohtuniku arvustustest.
Miks näiteks mina pean näitusi oluliseks. Põhjuseid on väga palju. Esiteks näen ma nö. silmast- silma koeri, keda äkki ei ole enne näinudki, näen nende närvikava, näen, mida üks või teine koer on oma järglastele pärandanud. Näitus on koera jaoks eriline keskkond ja seal tulevad iseloomu omapärad väga hästi välja.
Kui koera pakutakse aretuseks, aga näitustel ei ole käidud, tekib minul küll kohe küsimus, et- miks? Kui otsin välismaalt kutsikat või paarituseks isast koera, soovin ma, et koer ja/ või tema vanemad on käinud näitustel.
Minu vaatevinklist on näitus(t)el käimine aretusse mineku üheks eeltingimuseks.
Kui koera aretusse ei soovita panna, siis- näitused on üleüldse vahvad ettevõtmised. Koera omanik kohtub teiste huvikaaslastega, näeb ehk oma koera sugulasi, tekivad uued head tuttavad jne.
Veel üks hea asi näituste ( eriti välismaal toimuvate näituste) puhul on see, et need päevad on koeraomanik vaid oma koera jaoks. Suhtlemine omavahel on pidev- ööpäevaringne ja teineteisemõistmine paraneb.

30.08.2010 08:10 (Muffy )

Ohh...ikka käib kõik vanaviisi :) ( kes teab saab aru.)
Ma ei rääkinud et näitused ei ole üleüldse olulised ja ei ole vaja üldse käia vaid: " Ja ega siis koera omamise ja tema kasvatamise juures ei ole näitused ju kõige olulisem näitaja, vahel ei ole ka kõrgete CH tiitlitega pärjatud koer kõige parem aretuseks, küll aga on ta suurepärane näitusekoer"...

Ja eks muidugi on tore ka teisi koeri ja keoraomanikke näha :) ja oma koera jaoks oleme iga päev olemas ja iga päev on aeg , mis on neile pühendatud - muudmoodi ei olegi mõtet koera ju endale võtta.

Ja keegi ei ole tahtnud "karistada" Vaest koeraomanikku" ......., koeraomanik võiks esmalt kasvatajale helistada ja küsida, miks antud koeral pabereid üleüldse ei ole.

30.08.2010 10:38 (Armand )

Siit üks 1 uitmõte
Aga äkki kasvataja jättis TT tegemata kuna soovib need koerad kindlalt aretusest välja jätta. Ilma TT-ta on ju aretamine sisuliselt välistatud.

30.08.2010 10:57 (Made )

Jep, Muffy, seda ütlesin ju minagi, et CH tiitlid üksi ei ole veel eriti näitajad ja et igal kasvatajal, st. emaseomanikul on omad kriteeriumid, mille järgi koeri aretusse valida. Täiesti nõus sinuga.
Ja samuti olen ma nõus, et igas päevas on heal koeraomanikul aeg, mis spetsiaalselt pühendatud koertega tegelemiseks. Mina pidasin oma arvamuses pikemalt kestvate näitusereiside kasulikkuses silmas seda, et koeraomanikul on just nimelt kogu ööpäev ( autosõit, jalutamised, ööbimine hotellides koos koeraga jne.) pühendatud koeraga suhtlemisele. Ja tõesti- nende reisidega on minu koerad küll mõistlikumaks läinud. Eks see on ka sellest tingitud, et nad elavad igapäevaselt õues. Koerad, kes elavad toas, saavad inimesega suhelda ehk rohkem.

30.08.2010 11:02 (Made )

Korrektne kasvataja registreerib iga pesakonna, kelle vanemateks on tõukoerad. Kui ta soovib kutsikad aretuses välja jätta, peaks ta võtma kutsikatele tõutunnistused MA tähisega, st. mitte aretuseks. Nii ei lähekski kutsikad edaspidi aretusse.
Samas on Armandi pakutud variant üks võimalustest, kui kasvataja ei ole asjadega kursis. Kui ta ei tea, et on võimalus võtta MA tähisega tõutunnistused.

31.08.2010 14:55 (rotipoeg )

Kokkuvõttes on ikkagi iga inimese südametunnistuses ja vastutustundes asi, sest ka TT-ta koera saab paaritada, eriti bro kui on ette näidata veel vanemate TT-sed.. osad usuvad taas, et said tõukoera... MA tähisega saab ka.. mis ei takista -paaritamast taas.. ja ilma TT-ta saab jällegi... kokkuvõttes ei lõppe see enne kui inimesed ei hakka arusaama mida ja milleks nad ostavad ja TT vajadusest.. Sest neil ei ole seda paberit lihtsalt vaja, nemad tahavad sõpra.. Alles sain hiljuti sellise vastuse.

31.08.2010 17:13 (Muffy )

Mina pakkusin sellise jutu peale alati võimaluse, et kui paberit ei soovi, siis ma võin selle tõutunnistuse enda sahtlisse ka jätta :)...... Siis sooviti allahindlust, ja seda oleks ka saadud, siis TT hinna ulatuses, mis oli 150 EEK :)

31.08.2010 22:01 (rotipoeg )

"Mina pakkusin sellise jutu peale alati võimaluse, et kui paberit ei soovi, siis ma võin selle tõutunnistuse enda sahtlisse ka jätta :)...... Siis sooviti allahindlust, ja seda oleks ka saadud, siis TT hinna ulatuses, mis oli 150 EEK :)"

Väga hea:P!

31.08.2010 23:12 (Made )

Jah, paaritada võib lasta kõiki koeri, kes ei ole just steriliseeritud või kastreeritud... MA tähisega registreerimistunnistusega koer ei saa lihtsalt osaleda TÕUkoerte aretuses. Samas on tema omanikul kindlus ( nagu Liia ütles :" Inimesed ostavad tõutunnistusega koera enamasti põhjusel,et koos TT-ga saab inimene sellele tõule vastava välimiku ja iseloomuga koera ").
Täpsemalt MA registrist saab huviline lugeda siit:
http://www.kennelliit.ee/dokumendid/ekl_mitte-aretuseks_ma_registri_eeskiri

Saadan vastuse (INFO JA TEATED - tõutunnistus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat