« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (134)
Viimati lisatud pilt

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - Karv haiseb jubedalt
Loetud: 9371 korda
23.12.2012 17:25 (ingak )

Küsiksin siis veidi infot karva kohta, nimelt on meie Ponsu juba 8 kuune ning karv on viimasel paaril kuul jubedalt haisema hakanud suvel nagu polnud seda probleemi, no lõhn oli nagu koeral ikka, kuid sügisest saadik on ikka hull vastik hais, niikui puudutad või vastu riideid höörub siis kohe ise ka haised lapsed tulevad väljas ja vastik hais juures, kohe vaja riided pessu panna, koer elab väljas oma kuudis ja toas pole, suvel pesime ka või käis ise tiigis ujumas, kuid nüüd nagu ei taha eriti pesta sellise külma ilmaga ja toas pesta oleks teda suht võiamtu, kuna sauna pole..Et millest see tingitud nagu on, enamusjaolt anname kuivtoitu talle ostame zoo planetis seda Nature's Protection'i.. kuid juhtub et saab ka riisiputru ja liha...aga ämm annab talle pidevalt toidujääke, no neid mis neil endal söömiset järgi jääb nn. siis solk. olen küll keelanud aga ta ütleb alati, et ta vaatab mind nii kurva ja näljase näoga, ja ta annab ikkagi. et kas sellest võib tingitud olla ka karva haisemine, eriti hull on asi siis kui ta on märg? kuidas sellest haisust lahti saad? tänan kõiki kes vähegi nõu annavad. Inga


RE: Karv haiseb jubedalt
24.12.2012 10:59 (Riinarenate )

Ponsu hakkab meheks saama...Täiskasvanud bernal on minumeelest üldiselt väga intensiivne nn. koeralõhn.


RE: Karv haiseb jubedalt
28.12.2012 11:27 (sissi )

Meie ühel koeral tuleb intensiivne haistoidust. Kui anname kõbinaid on ok, aga kui nn. kodutoitu lisaks, haiseb juba kaugelt. Võib ju proovida mingi aja ainult krõbinatega toita ja vaadata kas hais läheb vähemaks.


RE: Karv haiseb jubedalt
05.01.2013 13:55 (ingak )

no kui meheks saab siis on üks asi, aga kindlasti proovin ära ka selle et ikkagist teen selgeks et kodutoitu mitte anda ja annan talle siis krõbinaid, vaatan kuidas siis olukord on.. tänan teid nõu eest:)


RE: Karv haiseb jubedalt
15.01.2013 12:05 (bernike )

Suvel oli ilmselt kliima ka kuivem, kui sügisel/talvel. Koerakarval on aga paraku selline omadus, et niiskeks saades, tuleb sellele külge see nn"koeralõhn". Olen kasvatanud enda kodus mitmeid bernhardiine, kelle puhul toit ei mängi lõhna juures mingit rolli, mõni koer ongi tugevama lõhnaga, mõni ei lõhna peaaegu üldse. Ise arvan, et hoopis suuremat rolli edendab hoopis karva struktuur. Kui katsuda erinevaid koeri on aru saada, et karv on neil mingil määral siiski erinev. Mis aga lõhna vastu aidata võib, ongi see, et pesta koer puhtaks ja kuivatada korralikult, aga see on ka abivahend lühikeseks ajaks, sest kui koer taas peaks niiskust saama, tuleb see lõhnake tagasi.Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - Karv haiseb jubedalt) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat