« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 20.11.2022
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
   Ajalugu 
   Tõustandard 
   Kasvatamine 
   Koolitamine 
   Elamistingimused 
   Karva hooldamine 
   Toitmine 
   Tiitlinõuded 
   "Aasta bernhardiin" 201 
   Lühendid 
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (341)
Viimati lisatud pilt

Kasvatamine - uues kodusKui olete teinud otsuse, et muretsete endale koju koerabeebi, siis on Teil tema jaoks kindlasti valmis ostetud toidu-ja jooginõu, kaela- ja jalutusrihm. Ka toit peaks olema poest koju toodud. Missugused on need esmavajalikud asjad ja milline võiks olla toit, mis uuele pereliikmele kõige enam maitseb? Seda kõike saate uurida kasvatajalt. Ärge häbenege küsida midagi, mis Teid huvitab. Tark ja asjalik kasvataja vastab meelsasti Teie küsimustele ja on ka edaspidi Teile toeks kutsika kasvatamisel, kui Te peaksite seda vajama.

Kui saabub päev kutsika koju toomiseks, oleks hea kui mõni pere liige saaks mõneks päevaks "lapsehoolduspuhkusele" jääda. Elukoha vahetus on niigi tekitanud kutsikale mõningase stressi ja pikaks ajaks üksi jäämine lisab talle veel ebakindlust. Üksi koju jätmist tuleb harjutada järk-järgult, üksiolemise aega iga korraga pikendades.

Esimene öö uues kodus võib kutsikale väga raske taluda olla. Ta on harjunud olema karjas ja järsku on ta üksi. Kui ta siis öösel nutab ja oma õdesid- vendi taga igatseb, võtke ta vaibakesega oma voodi ette. Pakkuge talle turvatunnet ja tusatuju möödub ruttu. Täiskasvanuks saades vastab ta Teile samaga.

Kutsika ase peaks olema kohas, kus keegi teda ei häiri ja talle kogemata peale ei astu. Kuigi peab ütlema, et ega alati ei kiidagi bernhardiin heaks seda kohta, mille Teie talle välja pakute. Suurema osa ajast veedab ta ikka seal, kus talle meeldib ja enamasti on see koht peremehe kõrval.

Kui koerabeebi on muutustega harjunud ja enesekindlamaks muutunud suhelge ja mängige temaga. Muretsege kutsikale mõningaid mänguasju, mida ta saab närida, sest muidu on tema leludeks varsti Teie jalanõud. Kutsikas väsib aga ruttu ja siis tuleks lasta tal puhata. Magavat kutsikat ei tohiks kunagi segada, veel vähem ehmatada. Aga nii kui ta on ärganud ja Te selle momendi tabate, võiksite ta viia õue pissile. Sama tuleks teha alati ka peale söötmist ja mängu lõppedes. Mida sagedamini Te teda õue viite, seda kiiremini õpib ta puhtust pidama. Ühegi põrandale tekkinud loigu pärast ei ole mõtet kutsikaga riielda - ta ei oska häda kannatada. Äsja uude koju jõudnud kutsikalt ei saa Te nõuda seda, mida Te pole talle veel õpetanud. Säilitage rahulikku närvi ja varuge kannatust. Olge mõistev ja tähelepanelik ning samas ka nõudlik ja järjekindel. Olge sellele väikesele karvapallile SÕBER - ta vajab Teid. Mida rohkem Te pühendute kutsikale, seda rohkem on tema täiskasvanuna pühendunud Teile.Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat