« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 20.11.2022
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
   Ajalugu 
   Tõustandard 
   Kasvatamine 
   Koolitamine 
   Elamistingimused 
   Karva hooldamine 
   Toitmine 
   Tiitlinõuded 
   "Aasta bernhardiin" 201 
   Lühendid 
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (341)
Viimati lisatud pilt

Karva hooldaminePESEMINE
Kutsikat on soovitatav pesta nii harva, kui võimalik. Ta on pesemise suhtes küllaltki tundlik ja võib kergelt külmetuda. Kui ta aga on end väga ära määrinud, ei jää Teil muud üle, tuleb pesta. Koera karv tuleks teha enne šampooni peale kandmist märjaks. Spetsiaalsed koertele mõeldud šampoonid on müügil igas vet.kliinikus ja lemmikloomade tarvete kauplustes.Šampoon tuleb enne kasutamist kindlasti lahjendada veega. Kui olete koera eriti määrdunud kohad šampoonitanud, tuleks jätta see veidikeseks ajaks mõjuma. Seejärel hoolikalt karvast välja loputada. Pesuks kasutatav vesi ei tohi olla jääkülm. Peske parajalt leige veega. Jälgida tuleks kindlasti, et vesi ei satuks kõrva. Koera pead on soovitatav pesta viimasena, sest see võib talle üldse mitte eriti meeldiv olla. Ja kui koera pea on saanud märjaks, võite kindel olla, et ta hakkab end kuivaks raputama. Täiskasvanud koerale asendab pesemist ka ujumine. Kõige enam määrduvad just käpad, kurgu- ja kõhualune. Bernhardiin ei ole just ujuja loom, kuid madalas vees veidi joostes saabki ta hästi puhtaks. Kusjuures ei pea Te üldsegi iga kord šampooni kasutama.


KUIVATAMINE
Kuna bernhardiini kutsika villataoline tihe karv kuivab väga aeglaselt, tuleb teda väga hoolikalt kuivatada ja vältida tuuletõmbust. Kui olete suurema vee koera karvast kuivatanud võib viimase lihvi andmiseks kasutada fööni. Kui föön on reguleeritav, siis ärge kasutage kuivatamiseks kõige kuumemat ega kõige külmemat programmi. Peale koera pesemist ei ole soovitatav temaga kohe jalutama minna. Ka täiskasvanud koer ei tohiks peale pesu märjaks jääda. Kuivatage eriti hoolikalt nn. hauduma kippuvad kohad ( kaenlaalused, kaelalott ).


KAMMIMINE
Kammima peaks nii kutsikat kui täiskasvanud koera iga päev. Sellega peaks kutsikat harjutama hakkama juba varakult. Algul see protseduur talle eriti ei meeldi. Teie aga ärge jätke oma ettevõtmist sellepärast pooleli, et ta tahab Teid ja kammi näksida. Alustage kammimisega nendest kohtadest, kust talle meeldib, et teda sügatakse. Koer harjub pikapeale kammimisega. Mõne aja möödudes näete, kui rõõmsalt ta tuleb Teie juurde, kui näeb kammi Teie käes. Seda muidugi juhul, kui ta pole kammimisega haiget saanud. Need kohad, kus karv kõige enam pulstuma kipub ( kõrvade all, lõua all, kaenlaalustes, sabal ja pükstel ), tuleb ettevaatlikult lahti kammida. Kuid pidevalt koera karvkatte eest hoolitsedes ei ole vaja karta karva pulstumist.

Nii lühi- kui pikakarvalised bernhardiinid ajavad karva pea kogu aeg. Eriti vajalik on kammimine just karvavahetuse ajal. See karv, mis eemaldub lausa tortidena, ei soojenda koera. Kammimine on nagu massaaž, mis parandab koera naha verevarustust.

Kui Te hoolitsete oma koera naha ja karvkatte eest pidevalt, siis ei võta see korraga palju Teie aega. Hästi hoolitsetud koer teeb rõõmu nii Teile kui Teie naabritele ja on märk sellest, et Te tõepoolest hoolite temast väga.Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat