« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 20.11.2022
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
   Ajalugu 
   Tõustandard 
   Kasvatamine 
   Koolitamine 
   Elamistingimused 
   Karva hooldamine 
   Toitmine 
   Tiitlinõuded 
   "Aasta bernhardiin" 201 
   Lühendid 
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (341)
Viimati lisatud pilt

ToitmineNii kutsikal kui täiskasvanud koeral peaks olema kindlasti oma isiklik, ainult talle mõeldud, sööginõu. Asetage kauss toiduga alusele, vastavalt koera kasvule. Väga head on reguleeritavad sööginõu alused (müügil lemmikloomade kauplustes, vet. kliinikutes).

Koera tervis ja väljanägemine on otseses sõltuvuses söötmisest. Organismi normaalse ainevahetuse eelduseks on piisav kogus tasakaalustatud toitu. Kutsika kiiresti kasvav organism vajab kindlas koguses valku, rasva, süsivesikuid, mineraalaineid ja vitamiine.

On teada, et koerad on lihasööjad loomad. Ja lihasööja loom vajab loomset proteiini ja loomset rasva, mingil määral ka taimseid õlisid. Kui Te toidate oma kutsikat tasakaalustatud kvaliteettoiduga ei vaja ta üldjuhul midagi lisaks. Vahel võib talle anda ka kodujuustu, liha (looma liha), kala (räime). Kutsikale võib juua anda keefiri või hapupiima. Magusat ega soolast ärge koerale andke. Koertele on spetsiaalsed maiustused lemmikloomade poes. Kuna koeral puudub süljeensüüm amylase, ei seedi koer tärklist. Kartulit näiteks koera organism ei omasta.

Tänaseks on meie turule tulnud ligi 20 erinevat koeratoitu. Ja loomulikult on raske teha valikut. Kui olete tutvunud umbes viie erineva kuivtoidu koostisega, võib tekkida küsimus, et mis vahet neil siis on? Igal pakil on esimesele kohale märgitud liha. See võib olla kana, loomaliha, lambaliha jne. Valku on kuivtoitudes harilikult 18-32%. Kutsikas vajab valku rohkem, kui täiskasvanud koer. Rasva peaks olema kuivaines 7%. Kvaliteetses kuivtoidus on valku 10% enam kui rasva. Taimsed rasvad (linaõli, maisiõli, sojaõli jne ) mõjuvad hästi karvkattele ja nahale. Koerale vajalike süsivesikute allikaiks on riis, mais, kaer või nisu. Normaalseks arenguks vajab ka koer vitamiine. Kutsika toidule võib lisada riivitud toorest köögivilja (porgand, peet, kapsas), tilli, salatit, hiinakapsast. Kvaliteetses kuivtoidus on 12-15 vitamiini ja 12-14 mineraalainet. Väga tähtis on, et koeral oleks pidevalt olemas värske joogivesi. Kutsikale tuleks kuivtoitu 15-30 minutit leiges vees leotada.

Kui kutsikas saab tasakaalustatud kvaliteetset toitu temale vajalikus koguses ja liigub piisavalt, ei ole karta, et ta läheb paksuks. Kutsikas on vormis, kui selgroolülid on katsudes tunda ja ribid õhukese rasvkoe all. Sellises konditsioonis kutsikas on energilisem, liikuvam, tugevam, paremate jalgade ja kehaehitusega, kui ülekaaluline. Nii nagu inimestelgi, saavad ka koerte paljud tervisehädad alguse just liigsetest kilodest. Kuid Teie jaoks on ikkagi kõige tähtsam koera tervis.

Soovitatav on koera sööta mitte vähem, kui 2 tundi enne ja 1 tund peale jalutuskäiku
Soovituslik toidukordade arv päevas:
* 2- 5 kuune kutsikas - 4-5 korda päevas;
* 6-12 kuune kutsikas - 3 korda päevas;
* 12 kuud ja enam - 2 korda päevas.


Kasutatud kirjandus:
J. Kipper "Bernhardiin" , Tartu, 1996
Sitnikov " Kogemusi koera toitmisel"
N. Kelly & J.Wells "Manual of Companion Animal Nutrition & Feeding. BSAVA, 1996Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat