« Info ja teated »
» Korraline üldkoosolek 2022
» Erinäitus 2022- tulemused!
» EBTÜ Erinäituse tulemused
» Info 21., 22. augusti kohta
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
   EBTÜ põhikiri 
   Liikmeks astumine 
   Mis on teoksil 
   Aretusmäärustik 
   Aretuse erinõuded 
   Liikmed 
   Blanketid 
   Aretusülevaatuse reglemen 
   Töös olevad dok.-d (1) 
   Kasvataja meelespea 
   Harrastused 
   Pank 
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» ERINÄITUS 05.06.2022Bren
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
Uuemad foorumi teemad
» (0)ERINÄITUS 05.06.2022
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

ERINÄITUS 05.06.2022. (134)
Viimati lisatud pilt

Töös olevad dok.-d (1)Bernhardiinide erinäituse statuut

Käesoleva erinäituse statuudi aluseks on Eesti Kennelliidu (EKL) näituste eeskirjad. Kõigil juhudel, mida käesolev statuut ei reglementeeri, lähtutakse erinäituse korraldamisel ja läbiviimisel EKL näituste eeskirjast.

1.Piirangud näituse korraldamisele.
1.1Bernhardiinide erinäitust ei või korraldada nädalal, mil toimub WUSB näitus.

2.Näituse kataloog
2.1. Oluline info näituse kataloogis on vähemalt kahes keeles, millest üks on eesti keel ja teine kas inglise või saksa keel.

3.Võistlusklassid ja registreerimisel esitatavad nõuded.
3.1Näitusel tunnustatakse alljärgnevaid klasse:
*Beebikutsikaklass ( 4-6 kuud) mitteametlik klass
*Kutsikaklass ( 6-9 kuud) mitteametlik klass
*Juuniorklass ( 9-18 kuud)
*Noorteklass ( 15-24 kuud)
*Avaklass ( alates 15 kuust)
*Tšempionklass ( alates 24 kuust)
*Veteranklass ( alates 8 aastast)
*Mitteametlik kasvataja klass ( Hinnatakse ühe kasvataja vähemalt 3 bernhardiinist koosnevat rühma, mille liikmed on osalenud antud näitusel. Koerad võivad olla erinevatest karvatüüpidest. Rühma moodustavad Beebikutsikaklassi või/ja Kutsikaklassi koerad. Ühte rühma kuuluvad koerad peavad olema vähemalt kahest erinevast vanemate kombinatsioonist. )
*Kasvataja klass ( Hinnatakse ühe kasvataja vähemalt 3 bernhardiinist koosnevat rühma, mille liikmed on osalenud antud näitusel. Koerad võivad olla erinevatest karvatüüpidest. Rühma moodustavad koerad alates Juuniorklassist. Ühte rühma kuuluvad koerad peavad olema vähemalt kahest erinevast vanemate kombinatsioonist. ).
*Mitteametlik järglaste klass ( Hinnatakse isast või emast aretuskoera koos vähemalt 3 järglasega, kes võivad olla erinevast karvatüübist. Järglased on osalenud antud näitusel Beebikutsika ja/või Kutsikaklassis. Ühte rühma kuuluvad järglased peavad olema vähemalt kahest erinevast vanemate kombinatsioonist).
*Järglaste klass (Hinnatakse isast või emast aretuskoera koos vähemalt 3 järglasega, kes võivad olla erinevast karvatüübist. Järglased on osalenud antud näitusel. Rühma moodustavad koerad alates Juuniorklassist. Ühte rühma kuuluvad järglased peavad olema vähemalt kahest erinevast vanemate kombinatsioonist).
*Põlvkondade klass( Koosneb vähemalt kolmest järjestikku põlvnevast koerast, kes on vähemalt neli kuud vanad ja on osalenud antud näitusel).
*Mitteametlik paaride klass ( Paari moodustavad ühe omaniku kaks erinevast soost koera, kes võivad olla erinevatest karvatüüpidest. Vanus on koertel vähemalt 4-9 kuud ja nad on osalenud antud näitusel).
*Paaride klass ( Paari moodustavad ühe omaniku kaks erinevast soost koera, kes võivad olla erinevatest karvatüüpidest. Vanus on koertel vähemalt 9 kuud ja nad on osalenud antud näitusel).
4.Hinded ja kohad mitteametlikes klassides.
4.1Näitusel kasutatakse mitteametlikes klassides järgmisi hindeid:
4.1.1 VÄGA LOOTUSTANDEV ( märgitakse VL). Hinne antakse osalejale, kes on suurepärase kvaliteediga, mis annab hetkel lootust suurepäraseks arenguks tulevikus.
4.1.2 LOOTUSTANDEV ( märgitakse L). Hinne antakse osalejale, kes on hea kvaliteediga, mis antud hetkel annab lootust märkimisväärseks arenguks tulevikus.
4.1.3 Kõik osalejad järjestatakse ringis ja saavad kirjelduse.
4.1.4 Beebikutsikad ja kutsikad, kes ei vasta ülalpool toodud hinnetele, saavad kirjelduse ja koha ringis.

5.Tiitlid ja auhinnad.
5.1 Erinäitusel omistatakse sertifikaat ( SERT) järgmiste reeglite kohaselt:
5.1.1 SERT antakse eraldi lühi- ja pikakarvalistele bernhardiinidele ning mõlemale sugupoolele ( kokku neli SERTi).
5.1.2 SERT-ile võivad kandideerida noorte-, ava- ja tšempionklassi koerad, kes on saanud hindeks SP. SERT antakse automaatselt kõrgeima koha saanud hindega SP koerale, kellel on õigus seda vastu võtta.
5.2 Erinäitusel omistatakse juuniori sertifikaat ( JUN SERT) järgmiste reeglite kohaselt:
5.2.1 JUN SERT antakse eraldi lühi- ja pikakarvalistele bernhardiinidele ning mõlemale sugupoolele ( kokku neli JUN SERTi).
5.2.2 JUN SERT-le võivad kandideerida juuniorklassi koerad, kes on saanud hindeks SP. JUN SERT antakse automaatselt kõrgeima koha saanud hindega SP koerale, kellel on õigus seda vastu võtta.
5.3 Erinäitusel omistatakse Klubi Võitja tiitel ( CW- Club Winner), millele on lisatud erinäitust korraldava tõuorganisatsiooni nime lühend ning näituse toimumise aastaarvu kaks viimast numbrit. Kui erinäituse korraldajaks on Eesti Bernhardiini Tõuühing, siis omistatakse tiitel EBTÜ CW-(aastaarv). Kui näituse korraldajaks on Aretusklubi Eesti Bernhardiin, siis omistatakse tiitel AKEB CW-(aastaarv).
5.3.1 Klubi Võitja tiitel antakse eraldi lühi- ja pikakarvalistele bernhardiinidele ning mõlemale sugupoolele ( kokku neli tiitlit).
5.3.2 Klubi Võitja tiitel omistatakse PE1 ja PI1 saavutanud koertele automaatselt, kui koer on saanud hinde SP.
5.3.3 Parima Isase ja Parima Emase valikul osalevad juunior-, noorte-, ava-, tšempion- ja veteranklassi koerad.
5.4 Erinäitusel omistatakse Klubi Juunior Võitja ( CJW- Club Junior Winner) tiitel millele on lisatud erinäitust korraldava tõuorganisatsiooni nime lühend ning näituse toimumise aastaarvu kaks viimast numbrit. Kui erinäituse korraldajaks on Eesti Bernhardiini Tõuühing, siis omistatakse tiitel EBTÜ CJW-(aastaarv). Kui näituse korraldajaks on Aretusklubi Eesti Bernhardiin, siis omistatakse tiitel AKEB CJW-(aastaarv).
5.4.1 Klubi Juunior Võitja tiitel antakse eraldi lühi- ja pikakarvalistele bernhardiinidele ning mõlemale sugupoolele ( kokku neli tiitlit).
5.4.2 Klubi Juunior Võitja tiitlile võivad kandideerida juuniorklassi koerad, kes on saanud hindeks SP. Tiitel omistatakse automaatselt juuniorklassi võitnud koerale.
5.5 Erinäitusel omistatakse Klubi Veteran Võitja ( CVW) tiitel, millele on lisatud erinäitust korraldava tõuorganisatsiooni nime lühend ning näituse toimumise aastaarvu kaks viimast numbrit. Kui erinäituse korraldajaks on Eesti Bernhardiini Tõuühing, siis
omistatakse tiitel EBTÜ CVW-(aastaarv). Kui näituse korraldajaks on Aretusklubi Eesti Bernhardiin, siis omistatakse tiitel AKEB CVW-(aastaarv).
5.5.1 Klubi Veteran Võitja tiitel antakse eraldi lühi- ja pikakarvalistele bernhardiinidele ning mõlemale sugupoolele ( kokku neli tiitlit).
5.5.2 Klubi Veteran Võitja tiitlile võivad kandideerida veteranklassi koerad, kes on saanud hindeks SP. Tiitel omistatakse automaatselt veteranklassi võitnud koerale.
5.6 Mõlema karvatüübi Tõu Parimate vahel valitakse Näituse Parim Bernhardiin- 1 ( BIS-1) ja Näituse Parim Bernhardiin-2 ( BIS-2).

6.Ringide töö
6.1 Igale näitusel osalenud bernhardiinile tehakse kirjeldus.
6.2 Näituse toimkond peab tagama vajadusel kirjelduste tõlkimise.
6.3 Juhul, kui näitusel ei osaleta või antud koer diskvalifitseeritakse võistlusklasside ringis, osalemistasu ei tagastata.
6.4 Klassid hinnatakse alljärgnevas järjekorras:
1. Beebikutsikaklass
2. Kutsikaklass
3. Mitteametlik kasvataja klass
4. Mitteametlik järglaste klass
5. Mitteametlik paaride klass
6. Juuniorklass
7. Noorteklass
8. Avaklass
9. Tšempionklass
10. Veteranklass
11. Põlvkondade klass
12. Kasvataja klass
13. Järglaste klass
14. Paaride klass
15. BIS-1 ja BIS-2 valimine
6.5 Ringis võib hinnata kaks kohtunikku.
6.6 Hindamine võib toimuda mitmes ringis korraga.Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat