 |
» muud kuulutused...
|
 |
Aretusülevaatuse reglement

1. Aretuskontrolli tingimused
a. Bernhardiinid, keda soovitakse kasutada aretuseks, peavad vastama FCI nr 61 tõustandardile ja EKL tõuraamatumääruses nimetatud tingimustele.
b. Aretuskontrolli läbimine on soovituslik kõigile bernhardiinidele, keda soovitakse kasutada aretuses.
2. Osavõtu tingimused
a. Emaste ja isaste koerte miinimumvanus aretuskontrolli päeval: 18 kuud.
b. Koerad peavad olema märgistatud (mikrokiip, tätoveering).
c. Indlevad emased koerad võivad aretuskontrollist osa võtta ( vajalik etteteatamine).
e. Koera omaniku nimi peab olema kantud originaaltõutunnistusele. Selleks on pädev Eesti Kennelliit.
f. Koertel alates 24 elukuust peavad olema tehtud ja ametlikult hinnatud röntgenülesvõtted puusaliigese düsplaasia (HD) ja küünarliigese düsplaasia (ED) tuvastamiseks. Aretuskontrollist tohivad osa võtta koerad, kelle HD tulemus vastab astmele A, B, C või D ja ED tulemus astmele 0,1 või 2. Bernhardiinidele, kelle HD tulemus vastab astmele D, väljastatakse Aretustunnistus tingimuslikult " Aretuskõlblik vastassugupoolega, kelle HD on A või B."
g. Aretuskõlblikele bernhardiinidele vanuses 18-24 kuud, kellel pole HD/ED uuringuid tehtud, väljastatakse Aretustunnistus tingimuslikult - “Tunnustatud Aretuskoer tingimuslikult, sest puuduvad puusauuringute ja küünarliigeste diagnoosid”. Kui bernhardiinid, kellele on Aretustunnistus väljastatud klausliga “Tunnustatud Aretuskoer tingimuslikult, sest puuduvad puusauuringute ja küünarliigeste diagnoosid”, saavad puusauuringute diagnoosiks A, B või C ja küünarliigeste uuringute diagnoosiks 0, 1 või 2, võib neid aretuses kasutada. Aretuskomisjon teeb automaatselt nende Aretustunnistusele märke “Tunnustatud Aretuskoer”. Kui bernhardiinid, kellele on Aretustunnistus väljastatud klausliga “Tunnustatud Aretuskoer tingimuslikult, sest puuduvad puusauuringute ja küünarliigeste diagnoosid”, saavad puusauuringute diagnoosiks D, võib neid aretuses kasutada. Aretuskomisjon teeb automaatselt nende Aretustunnistusele märke " Aretuskõlblik vastassugupoolega, kelle HD on A või B."
h. Miinimumvanus HD-/ED-röntgeniks: 18 kuud.
i. Koer peab olema nõuetekohaselt vaktsineeritud.
j. Omanikul peab olema ette näidata nii tõutunnistuse kui ka HD-/ED-tunnistuse originaal.
3. Aretuskontroll (aretuseks sobivuse kontrollimine)
Aretuskontroll koosneb:
a. Koera eksterjööri hindamisest/ mõõtmisest, kusjuures arvesse võetakse ka looma kõnnakut/liikumist ning iseloomu hindamisest. Koer peab vastama tõustandardile (FCI nr 61).
b. Aretuskontroll on aretuseks sobivuse kindlaksmääramisel suure tähtsusega. Näitustel saavutatud tulemused või töökoera eksamid aretuskontrollis arvesse ei lähe.
4. Kuidas aretuskontroll toimub.
Koeri demonstreeritakse selleks eraldatud ringis, milles tohivad lisaks koerale viibida vaid selleks volitatud isikud. Pealtvaatajad viibivad terve aretuskontrolli aja väljaspool ringi.
Iga koera puhul annab kohtunik oma arvamuse looma aretuseks sobivuse kohta. Seejärel koostatakse kohtuniku poolt allkirjastatud aretuskontrolli aruanne.
5. Registreerimine
Saada koera tõutunnistuse koopia ning HD, ED uuringute tulemuse koopia( või viide EKL tõuregistris vastavale koerale)kas:
e- posti: info@bernhardiin.ee
või
postiaadressil: EBTÜ Pärliste talu, Saha küla, Loo sjk. 74201 Harjumaa
Samamoodi saada ka erinäitusele registreerimise leht.
Palume kontrollida dokumentide kohalejõudmist!
6. Maksmine
Osavõtu tasu kanna Eesti Bernhardiini Tõuühingu arvele- SEB nr. 10220005054012
|
 |